Unistustest tegudeni
Siilipopp
30 August 2009
Väike kõrvalepõige.
Muhu tikandi ainetel...


Vesivärvid, must tindipliiats.

... ja mida ma teha saan .... ma lihtsalt armastan sinist.

Siilipopp posted @ 13:51 - Link - kommentaarid (4)
28 August 2009
Kõige mahukamaks suviseks käsitööks osutus kott, mida nii heegeldasin, kudusin kui ka ketrasin lõnga selle tegemiseks. Kokku sai 4 tooni sinist meriinoheiet kedratud - viimane, tumesinine sai kõige peenem ja ühtlasem. Kui just efektlõnga ei taha, siis nagu enamus asjadega siin ilmas. tuleb omajagu palju harjutada, et see käe sisse jääks.
Siin blogides on väga palju ilusaid mummukotte ja muid mummulisi aksessuaare olnud, nii et endalgi tekkis soov see mummuheegeldus ära proovida - sinna need kedratud lõngakerad läksid. Et mummud oleksid kontrolli all, ümbritseb neid pits.Senikaua kuni mul siin õmblusmasinat ei ole, ma isegi ei mõtle voodri tegemisele, aga võibolla kunagi teen, aga võibolla mitte ...Tagumisel küljel hoopis kudusin üle kotisuu ulatuva lapakuga ruudu.Nööpideks kasutasin kohalikku materjali, ehk Norra 1 krooniseid koos sinise pärliga - jääb meenutama meie Norra-perioodi.

Kaalu langes 395g.
Siilipopp posted @ 08:13 - Link - kommentaarid (4)
27 August 2009


Oma esimese tellimustöö sain oma mehelt - sooviks logoga märkmik, mis oleks selle sarnane. Sel korral kasutasin helesinist peenikest nahknööri ja valgeid nahataolisi paelu, et sobiks logoga paremini kokku.


Siilipopp posted @ 08:13 - Link - kommentaarid (2)
26 August 2009
Eelmisest postitusest jäi välja veel üks tegu Saaremaal - mu isa tehtud kadakapuust kaaruspaela hark. Ega meil kummalgil polnud õiget teadmist, et kui pikk ja kui pikad harud jne... Mäletasin vaid, et Tintsiku blogis olin kunagi sellist asja näinud ja sealt mul see huvi selle asja vastu tekkis.
Meie hark sai selline rustikaalne, aga tõhus, tuleb välja:


Kuivõrd mul hetkel on lõngavarusid vähevõitu, proovisin nelja iirisniidiga, et kuidas asi käib – ajasin Youtube videost järge ja nii ta läks. Kui mu algne mõte oli oma eelmise postituse Muhu tikandis mobiilikotile kaaruspael teha, siis see mõte ei teostunud mitte – liiga jäik. Villasest lõngast on kindlasti tunduvalt pehmem ja oluliselt autentsem (ja käesõbralikum). Muhu kotikesele sai hoopis keerupael tehtud. Aga kaaruspaela tööproovist sai järjehoidja - mulle väga sobiv:


Igastahes sai tõestatud, et see hark on täiesti funktsionaalne.
Siilipopp posted @ 11:23 - Link - kommentaarid (1)
23 August 2009
Suvi Eestimaal – oli äärmiselt sisukas nii inimeste, sündmuste kui ka isetegemiste suhtes. Kui olin reisiplaanid paika pannud, piletid broneeritud, siis alles taipasin, et olin Kihnu võimaluse maha maganud, aga juu see pidi siis nii minema (2. august olin lastega taas lennukis teel Norra poole). Küll aga leidsin, et saarlastel on plaanis Muhus kokku saada ja Muhu tikandit, kalossi maalimist ja ketramist õppida – see sobis mulle vägagi hästi, olles ise Saaremaalt pärit ja enamuse Eesti tuurist Saaremaal vanemate juures maakodus Laimjala vallas. Appi tuli Saarlanna, kes tuli autoga teeristi ja nii me Muhu retk algas. Suured tänud Sulle!!!
Liivale jõudes käisime poest läbi, kust sain kalossid ostetud – universaalnumber 40, et sobiks kõigile meie pere naistele (mina pean küll veidi varbaid kõverdama). Edasi toimus Liival käsitöökaupluse tutvumine ja siis selle ees ketramise õppimine. Siinkohal tänud Imbile, kes mingil põhjusel mu kedervarre tellimust kätte ei saanud, aga loovutas mulle siiski ühe kedervarre ja kes oli edaspidi mulle toredaks pinginaabriks. Ketramine oligi edasise Eestimaa suve põhitegevus:
Mis sellest aga lõpuks valmis, sellest järgmises postituses (ma tegelikult nii veider välja ei näe, aga kuna mu tütreke väike (2 aastane, kahe paari päikeseprillide omanik) tegi minu päikeseprillid katki, siis kasutasin ema retro-prille).

Hellamaa külakeskuses toimus Muhu tikandi õppimine ja kalosside maalimine. Ette olid antud Sirje Tüüri poolt valmistatud mobiilikottide toorikud e. kupongid. Minu valik langes sellele:


Sealt edasi oli aga igalühel võimalik minna omi radu – mis värvi lõnga valida, millist tehnikat kasutada, jne.... Ma pean tõdema, et tikkimises olen ma ikka väga algaja veel. Kohapeal võttis tükk aega, et nõel õigesti kätte harjutada. Esimeseks Tikkimismaratoni tööks sobib valminud mobiilikott minuarvates küll (just täna kasutasin seda tõepoolest mobiilikotina, kui veekeskusesse ujuma läksime ja kartsin, et telefon võib kotis kannatada saada).

Kui suutsin end tikkimisest lahti tõmmata, siis selgus, et mul oli jäänud vaid 45 minutit, et kalossimaalimisega toime tulla. Aega jäi väheks, aga esimene proovitöö sai tehtud.
Minu omad ülevalt paremalt teised (oi kuidas mulle meeldivad kellegi poolt tehtud sama rea keskel olevad kalossid – väga professionaalsed!):

Ja vaade siit...

Ja vaade siit....


Samuti sai ühel päeval täidetud mu soov katsetada, kuidas kangastelgedega töö käib – emal on telgedel kaltsuvaip-diivanikate ja sinna sain ka oma esimesed 4 cm sisse pandud (punaste vähkidega vanast köögirätikust pärit kaltsuribad – olen ka ise vähk, nii et sai väga sümboolne )


Lõpetuseks pilt ühest mu mehe tegemisest maale metsa – tema püstitas sinna aasta-kaks tagasi selle aluse (vana kaevupealne) koos ämbriga, mis nüüd minu ja laste maal viibides sai Taada abil täienduse madalama ämbri näol. Millega on tegemist?


Tegemist on meeste välikäimlaga metsa all – noh, et ei lastaks kuhu juhtub (kes neid maasikaid sealt julgeks muidu korjata). Madalam ämber siis nüüd poisslastele, pärast asjaolu selgumist, et kõrgemasse ämbrisse ei ulatu kuidagi laskma (ämbritel on sõelpõhi e. looduslik puhastumine vihmavee abil).

P.S. Kui ma interneti normaalselt tööle saan (kolmapäeval ehk) siis panen kindlasti ka lingid nimede taha.
Siilipopp posted @ 23:16 - Link - kommentaarid (5)
136963 visitors