Unistustest tegudeni
Siilipopp
29 Aprill 2010


Eelmise postituse saladuseloori kergitades.... (ebausk ei lubanud eile pikemat postitust teha)...

Valmis on saanud järjekorras juba viies Haapsalu sall. Kuivõrd ma ei ole eriline kuduja olnud (liiga kannatamatu ilmselt), siis olen huviga oodanud, millal mul nende pitssallide kudumise vaimustus üle läheb - nii on sündinud sallid kingituseks emale, ämmale, õele ja lõpuks ka endale... Ikka ei ole veel vaimustus möödas... Nii ongi kätte jõudnud aeg, kus julgen salle ka teistele Haapsalu salli peent ilu hindavatele inimestele teha.
Eile käisin kohalikus käsitööpoes kudumisringis, kus nii paarikümmed kudumishuvilist kord kuus koos käivad, et siis õppida mõnd uut pitsrätikut kuduma. Mina tegelesin selgi korral n.ö. taustkudumisega, ehk siis järgmise omamaise pitssalli kudumisega (aga võtsin ka igaks juhuks kaasa ka pitsrätiku mustri). Eelmisel korral oli mul kaasas ka Haapsalu salli raamat ja oma Kroonprintsi sall ning nii sai propageeritud veidi ka Eesti traditsioonilist käsitööd. Huvi on tekitatud ja juba paaril inimesel on Haapsalu salli raamatud tellitud ja kättegi saadud.
Tagasi tulles salli juurde ...

Kassitapukiri:


Muster lähemalt...


Kõik pitsisakid paigas...


...see on nüüd esimene sall, mille olen müünud ja mille kvaliteediga olen absoluutselt rahul.

Muster: "Kassitapukiri" Haapsalu salli raamatust lk. 167, äärepits lk. 182 (viimane)
Nupud: 9-silmalised
Lõng: Titan Merinos Extra, naturaalvalge
Vardad: 2,5 ja 3,5
Suurus: 180 x 75 cm

Ja pitssalli vaimustus ei ole lakanud - arvuti kõrval on juba poolel maal uus sall... (eks ole ju terapeutiline teha arvutitöö vahele teistsuguseid sõrme- ja randmeliigutusi).


Siilipopp posted @ 08:31 - Link - kommentaarid (13)
28 Aprill 2010
Ootuspõnevuses ....

Siilipopp posted @ 12:54 - Link - kommentaarid (4)
04 Aprill 2010
Mida teha, kui ei viitsi mune värvida? Selleks - pole midagi kergemat, kui et varuda mitu korda rohkem aega kui seda nõuaks munade värvimine, et siis viltida, tikkida ja värvida... ja vualaa ... ongi nagu värvitud munad...Munatopsid-soojendid viltisin, tikkisin ääred üle (tegelikult oli plaan rohkem sinna tikandeid teha, aga midagi peab järgmiseks aastaks ka ju jääma ), puidust alused värvisin akrüülvärvidega ja siis kinnitasin kuuma liimiga topsid alustele.Ja tegelikult panustasime me täna hoopis tütre sünnipäevale...ILUSAID PÜHI!

(Norras on homme ka puhkepäev )
Siilipopp posted @ 09:33 - Link - kommentaarid (5)
136977 visitors