Unistustest tegudeni
Siilipopp
02 Aprill 2013
Lihtsama vastupanu teed minnes ehk arvestade topsi aluspõhja ümbermõõtu ja hinda ja välimust, said seekord lapse lasteaiasünnipäevapeoks alljärgnevad topsid. Täiesti tavalistele, tõsiseltvõetavatele papptopsidele said kleebitud kleeppildid, mis ostsin eelmise aasta sünnipäevakutste tarbeks (ka seekord soovis tütar selliseid kutseid teha, aga veensin ta ümber eelmises posituses olevate kutsete vastu). Rühmas on 9 poissi ja 13 tüdrukut + 2 kasvatajat. Pildid said vastavad... sooline diskrimineerimine
Siilipopp posted @ 19:44 - Link - kommentaarid (1)
01 Aprill 2013
Tütrel on taas kord sünnipäev lähenemas. Seekord siis sellised kutsed:
Originaal...


... ja kutsetena:

Materjalid: Farber-Castell permanent (0.1) tindipliiats, vesilahustuvad värvipliiatsid, täidetav pintsel, akvarellpaber, värviline laserprinter ja u. valge paber (u. 100g)
Siilipopp posted @ 11:58 - Link - kommentaarid (3)
29 Märts 2013
Aasta ema 2013 teki lumivalged lapid said viimasel minutil valmis ja üle antud - nüüd on kohe palju kergem tunne. Ma naljalt ühisprojektides enam kaasa ei löö kuvõrd nii nagu paljudel teistelgi määravad mu ajakasutust nii töö kui ka lapsed ja piinlik on kui seetõttu jääb lubatu tegemata. Alustasin hoogsalt - kohe esimese 2 päeva jooksul kui projektiga liitusin tegin lapid valmis ja mõtlesin, et mis see siis ära ei ole, aga siis hakkas üks lapp kahanema ja kahanes nii väikseks, et mõõtu oleks seda pidanud ikkagi sikutama. Siis läks tuju ära ja tekkis pikk paus. Nüüd, eelmine laupäev, kui tähtaeg juba kuklas hingas, siis võtsin selle lapi jälle kätte - tuli liiga suur lapp .... harutasin üles .... kudusin uue ja jäin hinge kinni pidades ootama mis juhtub. Õnneks jäi kõik normi piiresse
Mustrid pärit Haapsalu räti raamatust - parempoolset kaheksakanda kahandasin kokkupoole.
Jõudu ja häid pühi Sapsile ning teistele tekilapikudujatele!


Siilipopp posted @ 08:48 - Link - kommentaarid (3)
01 Jaanuar 2013


Minu üheksas pitssall - kaua tehtud kaunikene, nagu öeldakse. Hakkasin seda tegema enne pesamuna sündi u. 2,5 aastat tagasi, aga aeg liikus täiskiirusel ning see sall ootas oma hetke(sid). 2012 aasta viimastel päevadel meenus salli kokku õmmeldes ja viimistledes kui palju pühendumist see pitsiludus endale nõuab. Nüüd on valmis ja ootab kingipakis veel oma uut omanikku ja siis hakkab juba oma elu elama.

Muster: "Greta Garbo kiri I" Haapsalu salli raamatust lk. 45, äärepits lk. 182 (keskmine)
Nupud: 9-silmalised
Lõng: Titan Merinos Extra, valge
Vardad: 2,5 ja 3,5
Suurus: 192 x 90 cm

HEAD UUT AASTAT meile kõigile!
Siilipopp posted @ 12:54 - Link - kommentaarid (7)
03 Detsember 2012


Lumehelbega maskeeritud jänes. Materjal vilt, pärl ja prossialus. Töövahendid: Sizzix lõiketerad, liim, niit ja nõel.

Siilipopp posted @ 20:50 - Link - kommentaarid (6)
20 November 2012
"Emme, tee mulle sünnipäevaks raamat", ütleb mu poeg u. kuu aega enne sünnipäeva. No ja nii ma siis tegingi. Sellise, millel ta enda joonistus Sipsikust peal on ja kuhu sisse saab kirjutada, joonistada, kleepida - teha sellest päris oma raamat.

Siilipopp posted @ 20:54 - Link - kommentaarid (4)
18 Juuli 2012
Liigun Isetegijas nagu kuuvarjutus, aga siiski ...
Hiljuti sai veidi näputööd tehtud (sh. ühte haapsalli venitatud) - mehe pulmatralli jaoks (mul on nüüd kaasminias )
Pulmapeoliste heade soovide talletamiseks tegin coptic - köitmistehtnikas nn. külalisteraamatu ...Ka mu tütar (5a.) panustas raamatu täiuslikkusesse ...Lisaks raamatule valmis ka rahakaart...Nii nad tulid ...Kõige suurem väljakutse oli ametimärkide tegemine etteantud teemal, kuna ma muidu armastan käel endal lasta liikuda.
Õnneks olid ette antud ka kadakapuust kettad ja nende mustrijooni jälgides said ka vastavad pildid valmis.Õnne vastabiellunutele!
Siilipopp posted @ 06:51 - Link - kommentaarid (2)
13 Mai 2012
Rahvuslikult rahvusvaheline...
Esimene katsetus Jaapani kanzashi lillega...
Prossiks, kaunistuseks kotile, ....2012 Emadepäeval...Ilusat Emadepäeva kõikidele emadele!
Siilipopp posted @ 20:09 - Link - kommentaarid
03 Jaanuar 2012
Beebialbum poisslapsele...On kuidagi juhtunud, et kord aastas, detsembri kuus teen mõne beebialbumi köitmise. Seekordne taas tellimustööna. Kuivõrd mu peakene on igatsugu teavet puupüsti täis, siis sai ka Vikikese käest kiirabi küsitud osade mõõtude suhtes, kuivõrd eelmine album ei olnud siiski tehtud mitte eelmine vaid üle-eelmine aasta... Sisulehed tellija poolt.
Kõige suurem probleem on "õige" paberi leidmine, kui et taha just 25 eurost hulgiostu teha (ja seda ma siiski lõpuks tegingi, kuna lisaks paberitele sain ka ammu soovitud kuumapuhuri ja täitevpintsli ostetud, aga jah, ...)
Pildistamiseks kodus piisavalt valgust ei olnud, nii et pildistasin autos liikumise pealt, mistõttu seest pildistama ei hakanud, et albumit mitte ära kortsutada.Jään lootma, et tellijale meeldib.

Siilipopp posted @ 08:17 - Link - kommentaarid (3)
21 Detsember 2011
Väikene kingitus ...... ja sealt piilub...... ei ole päkapikk, on hoopis...... lilleke täpselt õigetes toonides ja rinnale paigutamiseks...

Tegelikult tegin eile ka lumehelbekese tasa-tasa tütre kleiti kaunistama ...

Siilipopp posted @ 14:20 - Link - kommentaarid (3)
18 Detsember 2011
Lepatriinude jõulud ja barokkingel...

Detsembrikuu on olnud teguderohke ja samas omamoodi aeglane.
Kuu alguses sai käidud Reesi kudumiskoolitusel, millest Tintsik ilusa ülevaate andis. Isegi pildile jäin, ehkki halli pea järgi ei ole ma enam tuvastatav .
Lastega on tänu ämmale käidud teatris Pähklipurejat ja Mary Poppinsit vaatamas, lisaks käisid lapsed vanaemaga veel Väikese onu saagat vaatamas. Lapsed on lasteaias teinud kontserdi ja oleme koos nendega käinud paaril Ülenurme muusikakooli kontserdil (ega nad veel selleks väga küpsed ei ole, aga harjutamine teeb meistriks nii nemad kui minu). Kõige pisem sell peab siiski veel kodus maid jagama v.a. eilsel issi töökoha laste jõulupeol, kus siis kõik viiekesi käisime. Mõnus ja kui oleks lund, oleks ilmselt ka jõulutunne olemas. Seni olen tegelenud selle leidmise või loomisega...
Esimeseks advendiks oleme toonud väikese kuusekese, mis tavaliselt on kasvanud kuskil suurema puu najal, nii et on ühelt poolt omajagu kipakas. Sel aastal saime tänu lumevaesusele advendikuusekese oma maakodust. Ja nüüd meil elavad seal mõned lepatriinud, kes on ilmselt samblaga koos tulnud (olen näinud nii punast kui kollast mustatäpilist). Nii et lepatriinude jõulud...... oleme ka piparkooke teinud ja lasteaeda viinud (kuna tütre sõnul on kõik teised seda teinud - tegelikkuses muidugi olme vist ainukesed).Ja tundub, et hing ihkab enamat ... olen alati mõelnud milline minu ingel välja näeb - arvaksin, et selline "inglinäoga" ilus tüdruk, valges, valgete tiibadega ja helendav, või siis on see toon selline terrakota pruun-kuldne ... selgus, et mitte - minu ingel tahab olla võimalikult värviküllane ja edev, külluslik. Seega ma kutsun teda Barokk-ingliks... (Sõna 'barokk' tuleneb portugalikeelsest sõnast barocco, mis tähendab ebakorrapärast pärli. See oli algselt pilkenimi, mis anti ajastule 18. sajandi keskel, kuna tol ajal peeti ajastu stiili ebaloomulikuks, kummaliseks ja liialdavaks.Vikipedia)...Ilusat 4. adventi!
Siilipopp posted @ 17:50 - Link - kommentaarid (1)
12 November 2011
Vaikuse aeg on läbi, vähemalt siin blogis. Viimasel ajal olen suutnud oma pojaraasule selgeks teha, et vardad ei ole kuigi huvitavad asjad vaid lihtsalt suht ebahuvitavad sõrmepikendused ja ise olen leidnud, et mitmeid asju on korraliku kontsentreerumise ja vaba aja ohverduse kaudu võimalik kordi kiiremini korda saata.
Pärast aastast pausi sai lõpuks osa võetud isetegijate koosviibimisest Ülenurmel, kus ma isegi taustkudumisega (rääkimata plaanipärasest tegevusest) ei tegelenud vaid imetlesin Sapsi tütart ja jutelesin niisama. Vahetult enne minekut ostsin Le_.li käest Noro sokilõnga ja sain nii Tintsikult kui Le_.lilt õpetussõnu kaasa (mis suurus vardad, kuidas pesta ...). Kõik see juhtus vaevalt tund või vähem pärast seda, kui olin Sapsile kirjeldanud, et minust pole kunagi mingit sokikudujat olnud (vanaemal Memmel lasin kooliajal kanna kududa ja vist veidi pealegi) ja ei tea millal ja kas üldse seda kunagi ette võtan.Ühesõnaga, järgmisel päeval oli mul mu elu esimene täisisekootud triibuline valmis ja paari päeva pärast teinegi (võttes ette Minu Käsitööd Sokkide ja põlvikute eri 2010, nr.3). Vahepeal oli muid toimetusi vahel nagu näiteks pojale-tütrele mardipäeva maskide tegemine lasteaeda. Sain kätte ka oma Saaremaale ununenud poolelioleva pitssalli. Kuna järgmine nädal on poja 6. sünnipäev, siis said kiirelt meisterdatud 16 kutsekaarti (sees on kuhu-millal-tekst ja kirjeldus-joonistus, kuhu tulla).
Igastahes sokid on nüüd minu omad ja võib hakata mõtlema uute sokkide peale, ehkki ma päris täpselt veel ei tea silmade arvu arvestada, kuivõrd praegu tegin ehku peale ajakirjast järge ajades.
Siilipopp posted @ 21:30 - Link - kommentaarid (3)
20 Mai 2011
Ood sinisele ... e. suve saabudes kisub hing mind sinise suunas.Eelmisel aastal sain sõbrannalt kingiks sinise pärlikee. Hiljuti leidsin pärlikarbist sama tooni pärlid ja lisades ühte ja teist said neist sinised tammetõrud - üsna loogiline eksole.Eile poja haigusest räsitult e. puruväsinult haarasin pintsli ja värvid ja nii sai sinine koos aktsentvärvidega ka paberile (inspiratsiooniks selline internetist leitud pilt).Ja suvi pole veel alanudki....
Siilipopp posted @ 07:53 - Link - kommentaarid (2)
08 Mai 2011


Palju õnne kallis Emm!
Siilipopp posted @ 06:57 - Link - kommentaarid (3)
01 Mai 2011
Huvitav, millest küll tänane maalendus tulenes Igastahes - "Royal Dream" võib vihjeks öelda, aga "Kuninglik unistus" jääb pildile. Unistused võivad kõigil kuninglikud olla.Ja minu viimased 9 kuud kestnud unistus on täitunud, ehk et mees on taas kodumaine ja normaalne pereelu võib jätkuda. Nii saab nüüd ehk ka isetegijate kokkusaamistele jälle tulla...
Siilipopp posted @ 16:33 - Link - kommentaarid (5)
136601 visitors