Tööpink tegutseb
21 Juuni 2011
Roosavahetus ehk rege rauta suvel...

See on peaaegu midagi sellist nagu rohevahetus, aga et tegemist on Muhu käsitööga, siis ikka pigem roosavahetus.

Nüüd tuleb üsna pikk jutt ja pildiriba (ehk on see andeks antav, sest õigupoolest ei saa just öelda, et oleksin siia väga tihedalt viimasel ajal postitanud).

Kõik sai alguse sellest, et mu talvemantli vooder lagunes ära. See oli ikka talvel, mitte nüüd jaaniaegu. Ega siis kokkuhoidlik inime saa sellepärast veel mantlit ära visata. Mõtlesin, et panen uue voodri, aga pärast voodri eemaldamist tekkis kohe mõte, et hirmhea oleks siia nüüd tikkida. Aga tikkida nagu ei viitsinud ka ja siis tuli päästev ja väga lennukas idee, et tellin õige tikkimisetöö tõeliselt MEISTRILT. Oh, see ei läinud nii libedalt, sest tema mitte raha oma töö eest ei tahtnud, vaid nõudis kohe museaalseid kindaid omale.
Nii me siis alustasime - veebruaris. Tikkimist ja kudumist. Algul lugesime ikka töötunde, aga 58 tunni juures läks mul lugemine sassi.
Ja nüüd siis jõudsime väikese pildisessioonini Muhus. Suve alguse puhul oli üsna imelik talvemantlit ja villaseid kindaid pildistada, aga panen siis üles tõesti mõlemad. Et mida siis mille vastu...

Mina kudusin villased kindad Muhu Muuseumis olevate kinnaste järgi, silmuseidki on vardal samapalju - 30 tk. Vardad võtsin nr 1,25, aga et lõng ei olnud eriti peenike, siis pidin ikka hirmus tihedalt kuduma, et kindad liiga suured ei tuleks. Serv on heegeldatud ja kasside silmad silmatud.Ja et muhulased on teadupärast hirmus töökad, siis esmalt veidi rohiti.Ja siis asus muhulane rooli...

Ning Meistertikkija (nii tore sõna oleks meistertikker) Anu Kabur tikkis mulle mantli - vägeva! Aplaus!!! Mina ei saa ennast muhulaseks pidada ning seetõttu ei tee mina pildi peal miskit tööd, ilutsen siin niisama.Täna oli üldse tore päev, aga homme on minu viimane tööpäev tööl, mida olen teinud täpselt 25 aastat.
Kurb on ja natuke imelik ja natuke põnev ehk ka, et mis nüüd edasi juhtuma hakkab...


» tööpink posted @ 21:32 - Link - kommentaarid (35)
Tööpink tegutseb
kui tahad tööpingi juurde tihedamini piiluda, siis kopi siit endale nupuke:

Photobucket
minust
Ostaksin pisut aega!
Age: parasjagu
Location: eesti keskel
Zodiac Sign: kaljukits
mulle meeldib
vanad asjad, uued ideed ja rõõmsad inimesed.
mulle ei meeldi
Ülbus ja alandav iroonia
karga külla
arhiiv
ja veel...

loen:
Igapäevaselt enamasti ajalehti.
Aga naudin neid väheseid päevi, kus õnnestub end mõne jutukaga kerra tõmmata. Heaks raamatuks võib osutuda kõik peale ulme, nendega ma millegipärast isegi ei alusta.

vaatan:
Kummalisel kombel ei jää heade filmide pealkirjad mulle meelde ja tihti ununeb sisugi ruttu, järele jääb ainult miski tunne. Enamiku filme suudan teleka ees mööda saata magades.

kuulan:
Nostalgiline, rahvuslik või instrumentaalne Eesti muusika, sekka ka etno, retro... Ja vaikus on ka vahel väga kõnekas.

külalisi on siin käinud

368990