Tööpink tegutseb
21 Aprill 2011
"Kaunid" balloonid ehk seelik ühe tunniga

Kõik sai alguse sellest, et ma mõtlesin endale kevadperioodiks sellise ümarpepu lühikese balloonseeliku õmmelda. Tegelikult õmblesin ka (näitan järgmises postituses), aga tuli vöökohalt veidi liiga väike. Kuna ma värvlit proovida ei viitsinud ning kohe kolm ilusat tepinguõmblust sellest läbi sirutasin, siis panin seeliku lihtsalt kõrvale. Eks selle saab mõni saledam ja neid juba jätkub! Järgmise ballooni või tuppseeliku (isver, kui nõme nimetus) valmistasin hommikul kella seitsme ja kaheksa vahel. Et kuidas siis nii kärmelt? Panen siia ka väikese õpetuse (pilte töö käigust ei taibanud küll teha), ehk on kellelegi abiks.1. Osta mõnest taastarvituse poest passe (ja voodriga) seelik, mis oleks sinu mõõtudest vähemalt 3-4 numbrit suurem ja millel kinnis oleks seljataga või ees.

2. Haruta lahti küljeõmblused (voodril võib lõigata). Nüüd on kaks seelikutükki, kummalgi ilus ülemine serv ja vooder.

3. Tagumisest tükist lõika oma mõõtudele vastavat seelikulõiget kasutades uus tagatükk (alt pisut kitsenev ja paraja pikkusega).

4. Esimesel tükil haruta passeosa mõlemalt küljelt umbes 10-15 cm lahti. Lõika passeosa oma mõõtude järgi otstest lühemaks, aga seeliku alumisele poolele tee kummalegi poole üks nii sügav volt, et alumine osa passega jälle kokku klapiks. Lõika seelikule alt kitsenev joon ja paras pikkus. Minu "toorseelikul" oli viltune passe, aga see ei seganud asja.

5. Lõika ka voodritükid põhitükkide järgi parajaks.

6. Ääresta küljeõmblused ja õmble seeliku küljed uuesti kokku. (Vooder ka)

7. Palista alläär ja ongi valmis!

POLE VAJA ÕMMELDA EI KINNIST EGA VÄRVLIT ja moodne seelik valmis!

» tööpink posted @ 05:31 - Link - kommentaarid (9)
Tööpink tegutseb
kui tahad tööpingi juurde tihedamini piiluda, siis kopi siit endale nupuke:

Photobucket
minust
Ostaksin pisut aega!
Age: parasjagu
Location: eesti keskel
Zodiac Sign: kaljukits
mulle meeldib
vanad asjad, uued ideed ja rõõmsad inimesed.
mulle ei meeldi
Ülbus ja alandav iroonia
karga külla
arhiiv
ja veel...

loen:
Igapäevaselt enamasti ajalehti.
Aga naudin neid väheseid päevi, kus õnnestub end mõne jutukaga kerra tõmmata. Heaks raamatuks võib osutuda kõik peale ulme, nendega ma millegipärast isegi ei alusta.

vaatan:
Kummalisel kombel ei jää heade filmide pealkirjad mulle meelde ja tihti ununeb sisugi ruttu, järele jääb ainult miski tunne. Enamiku filme suudan teleka ees mööda saata magades.

kuulan:
Nostalgiline, rahvuslik või instrumentaalne Eesti muusika, sekka ka etno, retro... Ja vaikus on ka vahel väga kõnekas.

külalisi on siin käinud

370528