Tööpink tegutseb
08 Jaanuar 2011
Jõulumehe kotisisu vol 2

Kõigepealt väike ülevaade meie üsna kummalisest jõuluõhtust. Üldjoontes on ju jõulud ikka hirmus armas püha. Jõulumees tuli ilusa saaniga ja kenade hobustega (pikk kummardus neile kenadele inimestele, kes meie linnas sellise kauni asja korraldanud on), väiksed lapsed lugesid kenasti luuletust ja suured lasid laulu... ja me neljane mees sai tunda tõelist uhkust selle üle, mis imeline oskus on sõnu kokku veerida, sest jõulumees andis just talle edasi ülesande kõikidele kinke jagada ja nimesid lugeda.
Aga selles õhtus oli ka selliseid asju, mida me küll ei osanud ette näha. Lühidalt öeldes istusime me kõik kenasti kaetud laua taga, aga süüa polnud midagi... Sest elekter läks ära kell kolm päeval ja tuli tagasi alles siis, kui kell juba vähemalt 10 oli. Vahepealsed vilgutused tekitasid sportlikke pakkumisi, et mitmeks minutiks nüüd seda kogu maa elektrifitseerimist jätkub. Kella kaheksa ajal andsime alla ja viisime prae teise linnaotsa tuttavate juurde ahju. Sellist jõulu ma küll ei mäleta. Küünlatuli oli muidugi ilus ja seekord isegi kempsus. Nii et meie jõuluõhtu tore söögikomme kukkus seekord üsna kummaliselt välja. Meil on juba mitu aastat selline tradistsioon, et võtame advendiajal loosi, kes millise roa teeb. ja siis on see söögitegemine ja söömine eriti põnev.

Aga nüüd veel mõned asjad, mille jõulumehele kotti poetasin.
Tahtsin kinkida ühe ilusa öösärgi, aga selle ostmise mõtte heitsin kohe kõrvale. Ma ei tea, kas olete minuga nõus, aga minu meelest pole poodides üldse ilusaid öösärke, millega oleks võimalik MAGADA. No ilusaid on küll, need juuspeenikeste trippidega kleidikesed näiteks, aga need on minu arust rohkem selliseks õhtuseks esinemiskostüümiks, sest esiteks on need tavaliselt padusünteetilised ja teiseks keerduvad need magades kuhugi selja alla nii, et sama teeks välja kui magada üldse ilma särgita. No ja teine sortiment on siis igasugu passedega kurguni kinni nööbitud sellised korralikud vanatädi öösärgid või siis suured lotakad T-särgid, mis ei tee kah just kedagi eriti kaunimaks. Üritasin siis ise õmmelda paar noorematele naistele kohast magamiseks mõeldud öösärki.

jõulukingilugu jätkub...

» tööpink posted @ 09:39 - Link - kommentaarid (15)
Tööpink tegutseb
kui tahad tööpingi juurde tihedamini piiluda, siis kopi siit endale nupuke:

Photobucket
minust
Ostaksin pisut aega!
Age: parasjagu
Location: eesti keskel
Zodiac Sign: kaljukits
mulle meeldib
vanad asjad, uued ideed ja rõõmsad inimesed.
mulle ei meeldi
Ülbus ja alandav iroonia
karga külla
arhiiv
ja veel...

loen:
Igapäevaselt enamasti ajalehti.
Aga naudin neid väheseid päevi, kus õnnestub end mõne jutukaga kerra tõmmata. Heaks raamatuks võib osutuda kõik peale ulme, nendega ma millegipärast isegi ei alusta.

vaatan:
Kummalisel kombel ei jää heade filmide pealkirjad mulle meelde ja tihti ununeb sisugi ruttu, järele jääb ainult miski tunne. Enamiku filme suudan teleka ees mööda saata magades.

kuulan:
Nostalgiline, rahvuslik või instrumentaalne Eesti muusika, sekka ka etno, retro... Ja vaikus on ka vahel väga kõnekas.

külalisi on siin käinud

343695