Tööpink tegutseb
28 Veebruar 2011
Suur maarlitöö

Kui ma väike olin, siis mulle hirmsasti meeldis see Ellen Niidu raamat.

Kord õige ammu, kullapai,
kui maailm alles valmis sai,
ta oli värvimata.
Kõik oli tehtud justkui veest
ning ilmetu näis pealt ja seest.

Nii lõpuks ilmast iga vaks
läks juba nõnda igavaks
"On vaja lihtsalt värvi!"

Ellen Niit

Ja siis sai maailm ära värvitud...
Tegelikult meeldivad mulle värvid praegu ka, aga kuidagi ülisujuvalt tuleb enamik rõivaesemeid väga must-hallid. Täna siis üks tõeline värvilaks. Proovisin teha ühed sukapüksid. Ega väga hullud tulnudki, aga kui kellegil on veel plaanis teha, panen siia mõned näpunäited:
1. Riie peaks venima kahte pidi.
2. Lõika püksid laiupidi riidest nii, et rohkem veniks sukapüksid pikkusesse. Sedaviisi venib kannakoht paremini sisse.
3. Nn vahetükk on hädavajlik, muidu ei veni ülevalt hästi. Mina tegin vahetüki teisipidi riidest.

Tegelikult oleks sellest kangast mulle muster säärte peal teisipidi rohkem meeldinud, oleks jäänud vähem põiki mustritriipe. Aga noh, elan üle.Ja ühe värvilise asja tegin veel.» tööpink posted @ 12:16 - Link - kommentaarid (20)
27 Veebruar 2011
Bussikindad

Te ju teate ikka seda, et kui vihmavarju kaasa võtad, siis ei hakka mitteilmski sadama. Ehk siis sobib ka nii, et kui hirmus palju sooje kindaid kududa, läheb lumi ära ja tuleb kohe kevad. Mulle vähemalt meeldiks nii mõelda.
Kindad on ülipehmest alpakast. See oli millalgi eelmisel aastal Veimevaka poes, kui ma olin juba oma ostudega uksest väljumas, aga paremal pool ukse kõrval tinistasid mind täielikult ära ühed kirjud alpakalõngad. Ma lihtsalt pidin ühe 100 grammise toki ostma, ilma et mul oleks sellega mingit konkreetset plaani olnud või tuhises mul sel hetkel peast läbi 10 plaani? Need värvid sel lõngal olid lihtsalt niii ilusad.

Igaljuhul haarasin selle lõnga bussi kaasa. Bussis kõikudes ei saa ju kududa midagi keerulist, aga pisikese mustri tahtsin ikkagi teha. Hele türkiisikarva lõng on ilmselt villane ja soetatud ühest taaskasutuspoest. Mustri olin sunnitud kuskil seal Märjamaa taga peast välja mõtlema-kuduma.

Nendele kinnastele kudusin triipudena kahevärvilise sooniku, see tähendab pahmpidised silmused tegin teise värviga. Nii venib ranne vähem välja ja jääb hästi ümber käe.Ja kuna lõnga jäi sellest kindateost järele, pean vist ka mütsi kuduma. Eks ma olen neid mütse ju kudunud ka, aga pähe pole ma nõus neist ühtegi panema, kui siis öösel pimedas. No ei taha kohe mütsi kanda.

» tööpink posted @ 12:30 - Link - kommentaarid (15)
19 Veebruar 2011
Hall postitus nr. 2

Jätkan mõningate pisikeste hallide asjadega. Kõigepealt üks hall seelik, mille tarvis läks käiku parajalt koreda olemisega täisvillane riie. Mõte oli selline, et alt äärest võiks pisut välja tolgendada musta pitsi, aga seelik ei peaks mitte väga pidulik olema. Sellest siis ka selline jämedakoeline ja veidi karune kangas, mis tingis küll seelikule ka voodri panemise. Burdast võetud üsna põnev lõige sai suhteliselt ümber muudetud.

Seeliku pildistamisega läks aga keerukamaks. Kõigepealt tormas rotihallile seelikule sellise tiigrihüppega proua Kurr-sor.ja siis proovisin seelikut jäädvustada nii- ja naapidi, aga lõige ei jäänud kuiski paistma ja kuna seelik on tagant õige pisut pikem, paistab see pits eestpoolt vaadates ikka tõeliselt ebaühtlaselt tolgendav.Ehk panen järgmine nädal uue pildi, kus seelik on omanikul seljas.

Üks väga psikene nööbinikerdus ka, et oleks enda külge võimalik rohkem ilusaid nööpe riputada kui pluusi ette mahub. Mina kohe armastan NÖÖPE ja kogun neid üsna haraka kombel.


» tööpink posted @ 10:30 - Link - kommentaarid (14)
18 Veebruar 2011
Hall postitus nr 1

Väljas on küll selline päikesest särav ilm, aga mina teen nüüd ühtejärge kaks halli postitust. Kõigepealt üks ilmatuma ilus ja peen (nr 2 varrastega) kootud kampsun, mida mina pole kudunud. Kampsuni kudus minu lapsele (eh, no niiväga laps nüüd ka ei ole enam) minu ema. Minu panus selle kampsuni juures on lõnga otsimine, lõike tegemine, tükkide aurutamine, kokkuõmblemine ja pildistamine. Aga tulemus on väga uhke ja paras ka. Ema on mul ikka vinge kuduja!Aga et see postitus nüüd nii värvivaeseks ei jääks ja et te ei mõtleks, et ma ise enam üldse midagi ei tee, siis panen siia ühe värvikama pooliku töö kah. Need koopiakindad on tellimustöö. Ma pole väga ammu juba enam raha eest käsitööd teinud ja kuigi see on nüüd üle hulga aja üks tellimus, ei taha ja ei saa ma selle eest ka raha ... vaid ühe imelise tikitud asja. Kui kindad valmis saan, aga selleks kulub ikka veel kümneid ja kümneid tunde, siis näitan korraga nii kindaid kui ka vahetuskaupaVardad nr 1,25. Igal vardal on 30 silmust, lõng peenike kahekordne maavillane.


» tööpink posted @ 11:22 - Link - kommentaarid (20)
12 Veebruar 2011
KARU-eri

Õigupoolest on mul pooleli mitmeid suuremaid käsitöölisi tegemisi, aga poolikuid asju ei hakka ma siia panema. Üks väike postitus karudest, kes peaksid küll talveunes olema

Kõigepealt karupüksid, mis ma kudusin jõuluks, aga see "karu" kasvab nii kiiresti, et tuli juba praegu püksisääri pikemaks kududa. Ja kuna ma jõulude aegu neid pükse pildistada ei jõudnud, siis teen seda nüüd. Pildi pealt võiks muidugi oletada, et need on mingi päris suure karu omad, aga tegelikult on nad isegi pikendatud säärtega ikka üsna väikesed Kootud on karupüksid beebilaama lõngast ja on väga udupehmed.Karunööp on ka kõhu peal. See on selleks, et keegi pükse valet pidi jalga ei paneks.Ja üks väike Pitsnabakaru trügis ka siia. Tema elab juba jupp aega ühes väga armsas koopas väga armsate inimeste juures.


» tööpink posted @ 06:08 - Link - kommentaarid (17)
Tööpink tegutseb
kui tahad tööpingi juurde tihedamini piiluda, siis kopi siit endale nupuke:

Photobucket
minust
Ostaksin pisut aega!
Age: parasjagu
Location: eesti keskel
Zodiac Sign: kaljukits
mulle meeldib
vanad asjad, uued ideed ja rõõmsad inimesed.
mulle ei meeldi
Ülbus ja alandav iroonia
karga külla
arhiiv
ja veel...

loen:
Igapäevaselt enamasti ajalehti.
Aga naudin neid väheseid päevi, kus õnnestub end mõne jutukaga kerra tõmmata. Heaks raamatuks võib osutuda kõik peale ulme, nendega ma millegipärast isegi ei alusta.

vaatan:
Kummalisel kombel ei jää heade filmide pealkirjad mulle meelde ja tihti ununeb sisugi ruttu, järele jääb ainult miski tunne. Enamiku filme suudan teleka ees mööda saata magades.

kuulan:
Nostalgiline, rahvuslik või instrumentaalne Eesti muusika, sekka ka etno, retro... Ja vaikus on ka vahel väga kõnekas.

külalisi on siin käinud

368132