Tööpink tegutseb
22 Veebruar 2009
KÄRTSROOSA

Mulle tundub, et rongis ei saa kohe sõita muudmoodi kui kududes. Ja kui pole just parasjagu mõnda rongitööd (suure kampsuniga ju rongi ei roni) pooleli, siis vähemalt minuga juhtub küll nii, et see kudumine tekitatakse endale 15 min enne rongi väljumist esimesest ettejuhtuvast lõngakastist.
Just nii sai ära kulutatud üks pea 5 aastat tagasi kohalikust prantsuse kaubamajast ostetud lõng. See oli üks tore taaskasutuspood, kus palju lõnga müüdi. Aga et kõik lõngad olid pärit Prantsusmaalt, siis sai pood ka kohaselt ristitud.Lõnga koostise kohta puuduvad andmed, sest ühtegi tervet tokki polnud, aga enamjaolt on tegu puuvillasega.
Ja selline kärtsroosa värk sobib ju päris hästi sellistele kärtsudele tüdrukutele.
Alla serva tegin pirakad mummud, ilmselt on nendest hea ka sikutada. Kudusin silma järgi - no seekord läks õnneks!


» tööpink posted @ 08:43 - Link - kommentaarid (7)
15 Veebruar 2009
BEMBERGIpõlvkond


Tahtsin oma pruunide pükste-vestide kõrvale õmmelda roosakat või valkjat pluusi. Ja kuigi lähemal (ja isegi kaugemal) vaatlusel on ilmselge, et kangakapp on nii täis , et vaevu uks kinni püsib - siis sobivat riiet seal justkui ei leidunud. Ega paistnud seda olevat ka lähimas kangapoes. Aga müüja on selles poes hästi tore, läks kohe laovarudest suviseid reste otsima, mis talveks eest ära pandud. Ja seal ta siis oli, absoluuuudselt sobiv pluusiriie.
Arutasime müüjaga, et kas on ikka puuvillane või mis riie see siis nüüd on, kui jõudsin järeldusele - BEMBERG. Müüja naeris kavalalt, jah just nagu bemberg. Ja kõik ülejäänud poodlejad vaatasid juhmide nägudega, ju olid nad sedavõrd noored, et ei kuulunud bembergipõlvkonda.
Aga minu emal oli bembergist kleit ja vanaemal oli ka ja isegi mulle tehti bembergist kleit. Ja neil kaugetel aegadel tundus mulle, et see peab ikka üks väga peen riie olema, millel nii ilus nimi on.


Et mitte päris tavalist pluusi õmmelda, siis tegin kahekordsed varrukaotsad, alumised on pruunist puuvillasest pitsist.

» tööpink posted @ 07:45 - Link - kommentaarid (14)
09 Veebruar 2009
Õhtunikerdus

Rahvakunst on jätkuvalt ammendamatu. Ja andku Jõhvikas mulle siinkohal andeks, et tema ideed kopeerin, aga see tundus lihtsalt ahvatlev.
Üks pisike fimokäevõru.


» tööpink posted @ 20:01 - Link - kommentaarid (6)
See pidi olema oktoobripruun.

Aga valmis sai ta jaanuaris. Ei hakka tooma siia mingeid koolipoisi põhjendusi, olen lihtsalt rahul, et oktoobris alustatu lõpuks üldse valmis sai.
Hirmsasti kibelesin liituma kaalulangetamise projektiga, aga et mitte jälle töödega hätta jääda siis langetan kaalu ilma võistluseta. Selle vesti pruuni lõnga kerisin kokku 6-st peenvillasest 1982!!! aastal ostetud lõngast. (vaata kui kaua nad kannatama pidid!) Ja roosa lõng - see on jäägid minu suurest äsjalõpetatud valgest alpakakampsunist, mille värvisin keras, et alt tumedam jääks. Tegelikult ma juba julgen öelda sellise nõdra lause - ma armastan alpakat! Nii hea on seda kududa ja veel parem kanda. No rahakott seda just eriti ei armasta...Sedakorda püüdsin kududa täiesti figuuri järgi (mitte et mul seda figuuri üldse ülearu oleks ) Paisutasin mustrit rinnakohalt ja võtsin kokku rinna alt. Nööbid on fimost.Ja et vest nii üksikuks ei jääks, siis tegin kiiresti ka ühed pruunid püksid.


» tööpink posted @ 07:03 - Link - kommentaarid (15)
01 Veebruar 2009
Oran˛ ja pruun.
Täna pikka juttu ei tule. Mis siin ikka rääkida. Laps vajas pulmaminekuks kiiresti üht seelikut. Ja kuna teda ennast saadaval polnud siis õmblesin nii seeliku kui pluusi lihtsalt koba peale. Ehk siis vahepeal proovisin meetodil - endale selga ei mahu, järelikult ehk talle mahub


Pluus on siin veel nööpideta.

Ja kui juba nii oran˛iks läks, siis näitan ära ka ühe lapse ämmale jõulukingiks tehtud pluusi ja ehte, kuigi selle pildi peal suurt näha midagi polegi.
» tööpink posted @ 15:20 - Link - kommentaarid (8)
Tööpink tegutseb
kui tahad tööpingi juurde tihedamini piiluda, siis kopi siit endale nupuke:

Photobucket
minust
Ostaksin pisut aega!
Age: parasjagu
Location: eesti keskel
Zodiac Sign: kaljukits
mulle meeldib
vanad asjad, uued ideed ja rõõmsad inimesed.
mulle ei meeldi
Ülbus ja alandav iroonia
karga külla
arhiiv
ja veel...

loen:
Igapäevaselt enamasti ajalehti.
Aga naudin neid väheseid päevi, kus õnnestub end mõne jutukaga kerra tõmmata. Heaks raamatuks võib osutuda kõik peale ulme, nendega ma millegipärast isegi ei alusta.

vaatan:
Kummalisel kombel ei jää heade filmide pealkirjad mulle meelde ja tihti ununeb sisugi ruttu, järele jääb ainult miski tunne. Enamiku filme suudan teleka ees mööda saata magades.

kuulan:
Nostalgiline, rahvuslik või instrumentaalne Eesti muusika, sekka ka etno, retro... Ja vaikus on ka vahel väga kõnekas.

külalisi on siin käinud

368130