Tööpink tegutseb
05 September 2010
Hädapärased asjad ja tellitud suvi

Ei ole mul siia täna ühtki näputööd lisada, mille kallal oleks kaua nokitsetud. Hädapärased asjad algasid hädaga... No ühel kahe-aastasel võib ju see (häda, ma mõtlen) tekkida väga ootamatult. Eriti kui parasjagu on käsil ohjeldamatu ploomisöömine. Ühesõnaga juhtus nii, et märjaks said ainsamad sukapüksid ja seelik. Meie peres on unustamine täiesti tavaline, nii et kui noorem rahvas ennast kokku pakib ja koju vurab, saab pärast leida vähemalt ühekäesõrmedel mahajäänud asju - ikka särke, sokke... Aga täna juhtus sedamoodi, et nad olid juba kodus unustamisega alustanud, see tähendab polnud kaasa võtnud mittekuiühtegi hilpu mudilastele. Ja nii oligi meie kahene sunnitud edasi lippama vaid vanaema kapist leitud tagavara-aluskate ja sokkidega. Sellele järgnes hädapärane seeliku õmblemine. Seelik oli pooleli jäänud juba keset suve, nüüd siis olude sunnil sai väga kiiresti valmis.Kui seda mõtet edasi arendada, siis mõningane häda on teinekord päris hea. Aga mul ei ole päris selge, millist häda peaks kaela kutsuma, et lõpetatud saaks näiteks üks tikkimistöö või heegeldamistöö? Ja siis tuli päike välja, mistõttu oli ilmselgelt vaja jälgida, millist auku kaevavad aias vanaisa ja onu. Aga kui sul ei ole pükse? Olin siis sunnitud kiiresti leidma kapist ühe puuvillasest trikotaa˛ist asja ja sellest kähku ühed püksid tegema. Muide kui sul on kiire, siis võid olla kindel, et overloki niit katkeb vähemalt 4 korda (kui kiire ei ole, siis vast 3).Aga tegelikult ma tahtsin suve tagasi. Hirmsasti muide. Ja täna mulle tundus, et ta natukene tuligi. Üle hulga aja olin terve päeva õues ja lõpetuseks võtsin natuke suve tuppa kaasa ka. Aias oli õitsema läinud üks karikakar. Täiesti tavaline ja täiesti suvine. Maasikate vahelt olin sunnitud ära rohima ka puhmakese neid pisikesi metsikuid kannikesi. Mulle on nagu rohkem tundunud, et need õitsevad juunis. Ja kui ma siis veel kaks punast maasikat leidsin, otsustasin pihlaka ja õunapuu poole mitte enam vaadata.


» tööpink posted @ 15:01 - Link - kommentaarid (13)
Tööpink tegutseb
kui tahad tööpingi juurde tihedamini piiluda, siis kopi siit endale nupuke:

Photobucket
minust
Ostaksin pisut aega!
Age: parasjagu
Location: eesti keskel
Zodiac Sign: kaljukits
mulle meeldib
vanad asjad, uued ideed ja rõõmsad inimesed.
mulle ei meeldi
Ülbus ja alandav iroonia
karga külla
arhiiv
ja veel...

loen:
Igapäevaselt enamasti ajalehti.
Aga naudin neid väheseid päevi, kus õnnestub end mõne jutukaga kerra tõmmata. Heaks raamatuks võib osutuda kõik peale ulme, nendega ma millegipärast isegi ei alusta.

vaatan:
Kummalisel kombel ei jää heade filmide pealkirjad mulle meelde ja tihti ununeb sisugi ruttu, järele jääb ainult miski tunne. Enamiku filme suudan teleka ees mööda saata magades.

kuulan:
Nostalgiline, rahvuslik või instrumentaalne Eesti muusika, sekka ka etno, retro... Ja vaikus on ka vahel väga kõnekas.

külalisi on siin käinud

367810