Tööpink tegutseb
27 September 2009
Veel suves...

Imelik on siia nüüd küll nii suvist postitust teha. Aga et fotokas vahepeal remondis oli, siis lisan nüüd mõned tööd ka tagantjärgi. (teise fotokaga ei õnnestu mul ennast hästi pildile saada).
Suviseks puhkuseajaks tehtud jakike, mille käigus sai ära kasutatud üks tädi vana hõbedane pluus ja jupike kraeks mõeldud õhukest kirjut velvetit. Kõik sai alguse kingadest - sest alles pärast nende ostmist meenus mulle, et ega mul seda värvi rõivaid just eriti pole. Siis viieminutise otsustuskiirusega (mis minu puhul on väga harukordne) sai odavmüügilt ostetud üks kleit. Ja koju jõudes avastatud, et see kõik on kuidagi liiga lage ja paljastav. Ja nii see jakike ruttu tekkiski. Materjali vähesuse tõttu ilma igasuguse lõiketa.Kes ütles, et kõik suvised asjad peavad suveks valmis saama. Emaga kahgepeale sai meil just nüüd septembris valmis selline suvepluus. Tänud kooskudumise projektile, kust selle toreda pluusikese leidsin ja emale kududa viisin. Aga lõng lõppes tal enne otsa, kui asi valmis sai. Ja kuna selle "hullu" passeosa ja servade kudumise ta niikuinii sujuvalt mulle sokutas, siis võiks öelda, et vinged mutid küll, kahekesi teevad, aga valmis saab ikka veidikene enne öökülmade saabumist. Aga loodetavasti tuleb suvi tagasi ka (järgmisel aastal).

Mina poest pükse ei leia. Ikka on need kas kitsad, pika istmikuga vms. Aga ühed head püksid ma kunagi siiski leidsin, need on nüüd pärast lõplikku räbalateks kandmist mul lõigetena kapis. Ja siis aegajalt kloonin neid juurde. Seekord siis sellised rahvuslike peputaskutega.


» tööpink posted @ 15:02 - Link - kommentaarid (9)
20 September 2009
PUNA-ROHELINE sügis!

Pikka juttu seekord ei tule.
Taas ühed auto- ja praamisõitudel valminud kindad käisid aias kekutamas - sobisid tänaste värvidega küll. Ma kohe ei tea, mis nende autosõidukinnastega peale hakata, tuleb neid muudkui juurde...
» tööpink posted @ 17:17 - Link - kommentaarid (25)
13 September 2009
Suvine fimotus ja korilase kuu(aasta)puhastus.

Kui olen siin kord otsustanud üles panna kõik enda käsitööd, (mis pole minu päristööga seotud), siis nii peab ka saama...
Kõigepealt siis juba suvel Hiiumaal valmistatud fimojubinad.Aga ootamatult on saabunud sügis ja koos sellega jällegi tõdemus, et mitmedki asjad, mis olid mõeldud valmis saama suvepuhkuse jooksul, seda kohe mitte ei saanud. Lisaks suutsin terve nädalavahetuse pühendada kangakorilase kuupuhastusele, mille tingis:
a) asjaolu, et jätkuvalt on minu kangakapis tugev varinguoht.
b) Moole otsustas miskil seletamatul põhjusel (ületöötamine ilmselt) loobuda peaaegu kõigist hoole, armastuse ja vaevaga kogutud kangastest.

Tõeline korilane ei loobu loomulikult ühestki tekstiilijupikesest, millest kindlasti midagi põnevat teha saab. (Mis siis, et ka parima tahtmise juures ei jõua kõiki neid jupikesi millekski kasutatavaks muuta).
Ja et kõik see kupatus soliidselt (vähemalt ajutiselt) kappi ära mahutada, tuligi läbi viia mitmepäevane sorteerimisaktsioon.
Selle käigus sai siiski ka ära visatud mitmeid esemeid, millest ilmselt siiski oleks võimalik olnud midagi veel teha.
Eriline nostalgia tekkis ühe vana kampsuni prügikotti panekul. Nii et pidin teda kohe eelnevalt mälestuseks pildistama. Sellest on möödas peaaegu 20 aastat, kui selle kudusin, hinnalisest akrüülist muidugi. Aega võttis see piskeste kerade pildiks kudumine ka omajagu, lausa niipalju, et siis kui lõpuks valmis sain, olin paraku oma 10 kilo juurde võtnud. Aga laps oli selle aja jooksul lasteaiaeast möödaminnes neiuks kasvanud, ega põlganud seda egiptuseimet ära. Kantud korralikult, koide poolt näritud (ju siis oli ikka villa ka kuskil natuke), aga ära visata ei raatsi. Vat tõstsin veel prügikotistki tagasi...

Koristusaruanne:
Kappidest leitud:
1. 3 poolikut lapitekki ja 2 komplekti kokku kogutud lapitekitükke.
2. 2 poolikut jakki (üks ei mahu selga, teine on juba suur )
3. 1 poolik heegeldatud vest
4. 1 paar välja lõigatud pükse
5. 1 paar poolikuid imikupükse, imik on juba 1,5 aastane. Lootusetu, jäävad ootama uut imikut.
6. 1001 teostamat mõtet

Tore, tahaks juba midagi teha!

» tööpink posted @ 15:55 - Link - kommentaarid (6)
Tööpink tegutseb
kui tahad tööpingi juurde tihedamini piiluda, siis kopi siit endale nupuke:

Photobucket
minust
Ostaksin pisut aega!
Age: parasjagu
Location: eesti keskel
Zodiac Sign: kaljukits
mulle meeldib
vanad asjad, uued ideed ja rõõmsad inimesed.
mulle ei meeldi
Ülbus ja alandav iroonia
karga külla
arhiiv
ja veel...

loen:
Igapäevaselt enamasti ajalehti.
Aga naudin neid väheseid päevi, kus õnnestub end mõne jutukaga kerra tõmmata. Heaks raamatuks võib osutuda kõik peale ulme, nendega ma millegipärast isegi ei alusta.

vaatan:
Kummalisel kombel ei jää heade filmide pealkirjad mulle meelde ja tihti ununeb sisugi ruttu, järele jääb ainult miski tunne. Enamiku filme suudan teleka ees mööda saata magades.

kuulan:
Nostalgiline, rahvuslik või instrumentaalne Eesti muusika, sekka ka etno, retro... Ja vaikus on ka vahel väga kõnekas.

külalisi on siin käinud

367785