Tööpink tegutseb
28 November 2009
Proua, kas te olete mu teist kinnast näinud?
Ma kavatsen siin kõik ausalt ära rääkida.
TEIST KINNAST EI OLE!

Sellel on terve hulk objektiivseid põhjuseid, mis on tegelikult VÄGA subjektiivsed.
Suhteliselt lühikese ajaga võin ma tuua vähemalt 3 põhjust, miks ma teist kinnast ei kudunud:

1. Mulle tundub, et see hullult muhuroosa lõng saab enne teise kinda valmimist otsa (selle vastu on võimalik küll harutada üles eelmised kindad, kus ka seda lõnga sees)

2. Seda kinnast ei ole just suurem asi kätte punnitada - ma ei saa aru, kas Muhulastel olid sellised pikad ja peenikesed käelabad, et nad selle heegeldatud randme kui teadupoolest üsna venimatu asja üle käe libistasid. Kuna minu päritolu jääb Muhust 3 km kaugusele, siis minul sellist kätt ei ole. Aga võib-olla ka Muhulased ilu nimel punnitasid kindaid kätte? (sellele võib viidata ka asjaolu, et muuseumis päris mitmed kindad selle koha pealt lihtlabaselt pooleks on lõigatud - mina oma kinnastele küll kääridega ei lubaks läheneda)

3. See kudumine - 26 silmust vardal võttis üsna kaua aega.

Aga kuni ma pole siiski asunud teise kinda kallale, seni ootan teilt, armsad sõbrad soovitusi, kuidas kekutada (aga tahaks ju) ühe kindaga?

a) Kannan kinnast ikka kaasas, võtan kotist välja, hakkan kätte panema ja ütlen: "Appi, ma olen teise kinda ära kaotanud! Proau, ega te pole mu kinnast leidnud? Vaat sellist...."

b) Teen kindast seinakaunistuse allkirjaga "Ta suutis kududa ühe Muhu kinda..."

c) ...Värvid, värvid, värvid. Muster Muhu muuseumis olevalt poolelijäänud kindalt. Sinine, valge ja oran˛ silmatud.Muhu traditsioonide kohaselt on ranne heegeldatud ja ristpistes tikitud. Ranne inspireeritud teisest vanast kindast.Võib-olla ma siiski koon teise kinda ka...

» tööpink posted @ 09:56 - Link - kommentaarid (19)
22 November 2009
MÕTLEMISABI ja kulgemine marsruudil Mander-Saared.

Ma arvan, et ma peaksin proovima käia enne paremal kui vasakul... Minu lapsepõlvekodu vahetus läheduses asub pood, kus müügil vanavara, käsitöö ja ka kangaid. See pood nimelt asub uksest vasakul, aga paremal - teate alati loen hämminguga seda silti - MÕTLEMISABI - ja mõtlen, et mille või kelle tarvis seal mõtteid antakse. Ehk oleks kasulik käia enne paremal mõtlemisabis ja kui sa ikka juba natuke mõtled, siis võib-olla ei ostagi vasakult järjekordselt 2 kangatükki, mida teadupoolest vaja nüüd küll ei ole.Aga, et eelmisel nädalavahetusel käisin Saaremaal bussiga, siis tekkisid kohe ühed väikesed bussisõidukindad.Ja nüüd näitan teile miskit, mis on täiesti poolik ja poolikuks võib-olla jääbki. See on töö, mille puhul kuluks enne alustamist ehk ka MÕTLEMISABI ära(et kas tasub ikka aega raisata ja sedavõrd peenikest asja nikerdada). Need on Muhu kindad, igal vardal 26 silmust! Ja ma pean ütlema, et nende valmimine toimub väga aeglaselt, kui üldse toimub. Täna praami peal kududes suutsin ülipeenikest varrast nii tugevasti näppude vahel hoida, et väiksed sõrmed surivad kohe ära. Aga ma lihtsalt tahtsin natukene tunda, kuidas oli kindakudumine 100 aastat tagasi, kui ilmloomulikult poleks tänapäevased jämedad lõngad ja vardad kõlvanud, vähemalt mehele poleks säärase veimevakaga küll saanud.Selle nädala õmblusraport sisaldab kolme paari tudukaid, millega selg paljaks ei lähe.


» tööpink posted @ 16:16 - Link - kommentaarid (7)
15 November 2009
SOKIJUTTU

Täna pikka juttu ei tee - väike sokijutt ainult. Kõigepealt valmissaanud samblasokid.
Need on meestesokid, mis lähevad heategevusloteriisse. (Viimased meestesokid kudusin vähemasti 15 aastat tagasi). Ja et proua Marmelaadi blogi ahvatles mind aeda minema, siis samblasokipildid samblal. Sokid on meie peres selline aktuaalne teema, sest lapse pere soetas väikese võsa ja õunapuudega maatükikese, millel nimeks SOKI. Kunagi ehk kerkib sinna ka sokimaja Vahva ju!
» tööpink posted @ 08:17 - Link - kommentaarid (14)
08 November 2009
Lavendel, münt ja salvei...Nii võiks olla selle teki nimi. Tekk ise on suurest tekist pisut väiksem ja arvatavasti saab sellest suvine aias mõnulemise tekk, millega võib siis maitsetaimepeenarde vahel pikutada. Mina kui keskmisest tunduvalt laisem aiapidaja hoolitsen ikka pigem pikutamise kui rohimise eest. Ja kuna minu aias ei kasva ühtegi korraliku aedvilja, vaid ainult kõik see roheline liblestik, siis see tekk on kangesti seda nägu nagu oleks ka tükikene neist lõhnavatest peenrajupikestest.

Tegelikult on need siin suuremalt jaolt võõrad suled, ehk siis tegu on Moole kapikoristamise käigus kõrvale heidet poolvalmis tekitükkidega. Kuna ma suutsin osa tükke kuhugi ära kaotada (leidsin üles siis, kui tekk valmis oli ), siis lõikasin, paigutasin tükid ringi ja lisasin veel üht-teist oma kangakapist. Nii et see ülimõnus värvivalik on MOOLE oma.

» tööpink posted @ 17:20 - Link - kommentaarid (9)
01 November 2009
Tõmbame otsad kokku!

Ei, seekord siiski mitte blogil (kuigi sääraseidki mõtteid on pähe tikkunud), vaid kampsunil.
Ma ostsin selle Rowani lõnga täiesti impulsiivselt, lihtsalt oli nii ilusate värvidega lõng. Mõtlesin, et viin emale kududa, aga kuna tal oli üks ja teine kudumine veel ees, siis teate ju küll seda tunnet, et kotis on 10 kera udulõnga...
Nii nad kampsuniks saidki. Ja kudumise käigus tuli asi rohkem triibuline, kui ma oodanuks. Võimalik, et värvin toonide veidikeseks ühtlustamiseks selle kupatuse veel halliga üle.
Ja et see kampsun na üksikuks ei jääks, siis moodustasin ühest Moole antud riidetükkide hunnikust ka sellise kortsulise, natuke spiraalsete paanidega kossaka-pussaka seeliku.
Ma ei tea, mis hobuajamisele või kantrilaulule ma nüüd sedaviisi lähen, seni pole ma mingit kantrihuvi justkui enda juures märganud.Ja kuna ma ei oska oma parema fotokaga hästi iseennast pildistada ja tavaliselt pole ka kedagi teist kes seda teeks (ma ei kujuta ette, kui napakaks peaks mind kodune vanamees, kui esineksin palvega, et kas sa tahaksid mind pildistada), siis on pildid minu manni seljas.Nööpaugud said tehtud eraldi kootud ja külge õmmeldud palmikuserva sisse.


Idee on võetud ühest kudumisajakirjast (pärast lisan siia nr, kui ajakirja raamatuvirnade alt üles leian), aga kuna ma tõlkida loomulikult ei viitsinud, siis kudusin seda ilmselt omamoodi. Ja viimasel ajal on mul saanud kombeks jälgida figuuri (ka olematut figuuri). Ehk siis kahandada-paisutada - ühesõnaga kudumine võimalikult keeruliseks ajada.


» tööpink posted @ 13:37 - Link - kommentaarid (857)
Tööpink tegutseb
kui tahad tööpingi juurde tihedamini piiluda, siis kopi siit endale nupuke:

Photobucket
minust
Ostaksin pisut aega!
Age: parasjagu
Location: eesti keskel
Zodiac Sign: kaljukits
mulle meeldib
vanad asjad, uued ideed ja rõõmsad inimesed.
mulle ei meeldi
Ülbus ja alandav iroonia
karga külla
arhiiv
ja veel...

loen:
Igapäevaselt enamasti ajalehti.
Aga naudin neid väheseid päevi, kus õnnestub end mõne jutukaga kerra tõmmata. Heaks raamatuks võib osutuda kõik peale ulme, nendega ma millegipärast isegi ei alusta.

vaatan:
Kummalisel kombel ei jää heade filmide pealkirjad mulle meelde ja tihti ununeb sisugi ruttu, järele jääb ainult miski tunne. Enamiku filme suudan teleka ees mööda saata magades.

kuulan:
Nostalgiline, rahvuslik või instrumentaalne Eesti muusika, sekka ka etno, retro... Ja vaikus on ka vahel väga kõnekas.

külalisi on siin käinud

367853