Tööpink tegutseb
18 Juuli 2010
Kirju-mirju suvi

Tänased õmblustööd tehtud, läksime õue kohe ka modellidega pilti tegema. Kui esialgu oligi lootus, et võib ühe kahese ja neljase koos oma uute pükste ja kleidiga korraga pildile saada, siis tgelikkuses osutus see üpris keeruliseks, sest mudilased kas:

a. jooksid kaadrist välja
b. manasid näole selliseid ilmeid nagu oleksid nad äsja vihmaussikese alla neelanud.Ei jäänudki muud üle, kui pildistada neid siiski ühekaupa. Kangad on vanaema põhjatust riidekapist valitud tulevaste kandjate endi poolt ja õmblemise taustamuusikaks kõlas täna Saaremaalt toodud väike õmblusmasin. (täpsemalt kindlaks tegemata, kas massin on nii umbes 45 või 25 aastane, kahtlustan, et 45.)

Uued suvepüksid Puhhiga. Puhh oli küll alles variant nr 2, sest minu oskused ei võimaldanud teha seda miskit multikaautot, mis oli esimene eelistus. Pean tunnistama, et isegi selle auto nimi ei jäänud meelde!Ja kleidiks valiti liblikatega riie. Kuna seda polnud just ülearu palju, sain vähendada ka ühte kollast kangapusa.
» tööpink posted @ 11:13 - Link - kommentaarid (16)
14 Juuli 2010
Ilmakohane kleidike

Nii hirmsasti tahaks käsitööd teha! Ja uskumatu on see, et isegi puhkus on ikka millegi asjalikumaga täidetud kui hullamine lõnga- ja kangakastides. Eile võtsin ennast vaatamata hullule kuumusele kokku ja tegin vähemalt ühe kleidikese. Kangas sai ostetud mullu suvel Orissaarest sellest toredast poest, mille kõrval mõtlemisabi pakutakse. Ja see kangas on tõeliselt õhuke, võiks öelda, et absoluutselt sobilik meie lõunamaa temperatuuridega. Lõige on võetud ühest Ottobrest ja üsna tundmatuseni moonutatud.Selja peale tegin sellise kuuekordsest riidest väikese karvastatud lillekese.Ja seljas näeb see suvine kleit välja sedamoodi. Pildi tegin hommikul, õhtul oleks olnud vaatepilt hoopis teine, sest õhuke kleidike muutus ligumärjana liibuvaks pärast vähemalt sajakordset kastmisvihmuti alt läbijooksu.» tööpink posted @ 19:44 - Link - kommentaarid (20)
10 Juuli 2010
Ema vesti-eri

Kõigepealt veel üks maalitud taldrik, mis pole nii paduromantiline kut eelmine. Kui aus olla, siis sai see selline tänu ülekuumenemisest tingitud totaalsele ideedepuudusele. Kuigi mulle hirmsasti need arhailised mulgi mõjutused meeldivad, siis tegelikult on need minu maitse jaoks kasutust leidnud juba sutsukese liiga palju. Aga proovida tuli uut tehnikat (esmaalt taldrik üleni värviliseks ja siis osa värvi pintsliga, mina tegin vatitikuga, maha). Sellises tehnikas oli muidugi ülimõnus kohe neid mustrid teha.Aga ema muutub mul järjest vingemaks kudujaks. Ja kuna minul on tema kudumite juures täiesti konkreetne roll, siis panen need ka siia blogisse üles.
Minu panus on siis järgmine:
Lõnga saatmine - mustri valimine-joonistamine-lõike tegemine- kootud tükkide viimistlemine- kokkuõmblemine- servade kudumine.

Ja sellises rõõmsas koostöös valmis meil kõiksepealt üks Muhu sukakirjaline väike vest. Üllatus-üllatus. Kes on modell?Järgmine vest on eriti paljutähenduslik. Suurest rõõmust hästiõnnestunud puusalõikuse üle tahtis ema kingituseks oma kirurgile vesti kududa . Eeltööna oli ta juba haiglas salamisi välja uurinud, kust tohtrihärra pärit on, et vestikiri ikka kodukohast oleks. Nii ma siis otsisingi ühe toreda kindakirja Helmest. Kirjal on ka juhuslikult sobilik nimi - arkjalakiri. See kena villne vest saab varsti arstile üle antud. Vähemalt mina küll hirmsasti loodan, et see talle meeldib, sest ema kudus seda nii suure hoole ja armastusega.
» tööpink posted @ 11:26 - Link - kommentaarid (16)
08 Juuli 2010
Romantiline suvi

Järjest enam hakkab mulle tunduma, et romantiliste tunnete tekkimiseks on vajalik millegi toreda kohene mittekättesaadavus. Ilmselgelt võib see ju nii olla ka verinoorte armunute puhul, aga antagu mulle andeks, et ma ei mõelnud täna just mitte päris seda (ehk olen liiga vana ) See ülisoe ja päikseline, vihmaudune ja lõhnav ja olgu pelegi - isegi sääsene ilm kutsub esile eriliselt romantilise soovi lihtsalt kodus olla. Näiteks palja muru peal hommikul kell seitse või võrkkiiges õhtul kell kaheksa või ... Ja kõik see tundub seda romantilisem, et ma pole juba kümme pikka päeva kodus olnud.

Kui ma väike olin, siis olin ikka pahane, et minu ema ei tahnud kuhugi minna, ja kui me juhtumisi olimegi näiteks vanaema juurde läinud, siis üsna pea kiirustati sealt ikka rutusti koju tagasi. Nüüd ma tean, et nii ongi, kodus on kõige parem.
Näitamiseks siis mõned pisikesed asjad, mis tehtud erinevates töötubades. Ja võimalik, et arvestades eelpool olevat mõttearendust, on need minu natuuri arvestades isegi kohatult romantilised.

Maalitud taldrik


Üks nööbipross ka


nööbi töötuba juhendas Anne-Kai Toht


» tööpink posted @ 18:31 - Link - kommentaarid (14)
04 Juuli 2010
Saatanlikud naised ja tulipunane lilleke

Tegelikult ma valetaksin, kui kirjutaksin siia, et pole aprillikuust saadik üldse käsitööd teinud. Aga vähem on seda käsitöötamist küll olnud ning valminud asjad on üsna praktilist laadi ja nii pole ma neid kohe mitte pildistadagi viitsinud. Ja kuigi ametlikult on mul puhkus, siis alanud on see üliväga aktiivselt. Algatuseks Hansalaat ja siis saatanlikud naised. Ilmselt on isetegijate hulgas mitmeid naisi, kes möödunud nädalal Kalevi staadionil lõõskavas päikeses Saatanlikku naist sooritasid, ikka koos Taneliga , ikka koos Padariga
Ja uskumatu teadasaamine on see, et kui sa ikka Tallinna tänaval liigud punase sukapaelaga, siis kiputakse sind pidevalt kõnetama...

Siin siis meie 8 saatanlikku naist.

Üks paljudest pisitöödest oli harjutusseelikud meie "saatanlikele"


Ja kui lõpuks koju jõudsin, siis ootas mind väike üllatus - tulipunane lilleke aknalaual. Siinkohal ei hakka ma üldse häbenema ja ütlen otse, et olen üsna laisk koristaja. Nii ei visanud ma vaasist ära ka üht aprillikuus töö juures saadud ilusat pisikest roosikest, mis oli minu meelest imelikult kuivanud. Õis muutus ilusaks pruuniks, aga lehed jäid hoopis roheliseks. Ja nüüd siis väikese üllatusena kasvas kuivanud õie kõrvale uus roos.» tööpink posted @ 18:50 - Link - kommentaarid (13)
Tööpink tegutseb
kui tahad tööpingi juurde tihedamini piiluda, siis kopi siit endale nupuke:

Photobucket
minust
Ostaksin pisut aega!
Age: parasjagu
Location: eesti keskel
Zodiac Sign: kaljukits
mulle meeldib
vanad asjad, uued ideed ja rõõmsad inimesed.
mulle ei meeldi
Ülbus ja alandav iroonia
karga külla
arhiiv
ja veel...

loen:
Igapäevaselt enamasti ajalehti.
Aga naudin neid väheseid päevi, kus õnnestub end mõne jutukaga kerra tõmmata. Heaks raamatuks võib osutuda kõik peale ulme, nendega ma millegipärast isegi ei alusta.

vaatan:
Kummalisel kombel ei jää heade filmide pealkirjad mulle meelde ja tihti ununeb sisugi ruttu, järele jääb ainult miski tunne. Enamiku filme suudan teleka ees mööda saata magades.

kuulan:
Nostalgiline, rahvuslik või instrumentaalne Eesti muusika, sekka ka etno, retro... Ja vaikus on ka vahel väga kõnekas.

külalisi on siin käinud

367785