Tööpink tegutseb
20 Juuli 2007
Ma olen kogu aeg mõelnud, et sinist värvi ma justkui eriti ei armasta. Mitte, et mulle ei meeldiks meri ja taevas , aga riietuses piisas vist kunagisest koolivormisinisest. Ja nüüd ma siis vaatan, et teen siia järjepanu muudkui siniseid postitusi. Mullu suvel mulle justkui tundus, et natuke türkiisikarva sinine pruuniga on siiski päris hea. Aga nüüd keerab täitsa siniseks ära. Täna siis jälle sinine reede.

Meisterdasin ühe linase padja (nii tore sinine linane oli poes!!!) naabriorelipoisi luuletusega. Luuletuse tikkisin küll masinaga, kui mõni mõtleb, et läksin kohe nii usinaks.Ja siis leidsin oma kangavarude kapist ühe õhukese lillelise riide, mis kohe tahtis uue topi juurde seelikuks saada, no saigiHomme reisutan Hiiumaale! Juhuslikult satun sinna samal ajal isetegijate kokkutulekuga, kuigi siht on pisut teine. Aga praami peal tunnen teid kindlasti kõiki toppide ja ehete järgi ära

» tööpink posted @ 09:14 - Link - kommentaarid (7)
18 Juuli 2007
JEHHUUUUUU!!!!! minu topike on valmis!
Seda oli ikka ülimõnus kududa, suured tänud leili33! Kandmisega on nüüd küll nii, et hommikupoole ja tühja kõhuga ehk kõlbab. Mis teed kui kehtib see õmblejate nali - 100-100-100, kus me talje teeme?

Aga leidsin kapist ühe kevadel õmmeldud pluusi, vat sellega koos on ehk parem. On ju mul see topike üldse nagu vanaemale kohane soe pesu - selline paks ja raske.Aga tänaseks aitab sellest isetegemisest.

» tööpink posted @ 21:18 - Link - kommentaarid (13)
15 Juuli 2007
Hõrgust prantslasest ja muudest kiiksudest.
See hõrk prantslane ei tule mul topike vaid kohe selline kobe topp. Esiteks ju vähemasti number 44 ja teiseks, tänu minu paksule lõngale, mis lõngana ju nii paks ei tundunudki võib seda toppi kasutada ka millegi kuulivestile lähenevana. Nii, et hõrk topike oleks justkui vale määratlus, aga vaatamata sellele on nii mõnus kududa, et kohe kibelen selle asjaga kähku ühele poole saada - rinnaosa ongi veel ainult teha.


Pikkade silmuste asemel nupukesed tegin nii: Pistsin varda teise ja kolmanda silmuse vahelt taha ja haarasin sealt lõnga töö ette. Tekkinud aasa venitasin pikemaks ja kudusin (see on rohkem heegeldamise moodi) läbi. siis tõstsin need kaks silmust mis nupu sisse jäid kudumata paremale vardale ja tõstsin selle juurdetekkinud nupusilmuse neist üle. No see on küll lahedalt segane jutt!

Vahepeal sai mul ka lõng otsa, sest teised räägivad siin kahest 100g kerast, aga mina olen juba 6 50-grammist ära kudunud ja siis tuli veel puudu ka. Lõnga juurde ostes märkasin kõrvalletis sama värvi pärlitega juuksekummi ja muidugi kohe pidin selle ära ostma! Kõik isetegijad teevad siin niiiii ilusaid ehteid, mina kahjuks ei oska. Esialgu üritan lihtsalt laste patsikummist kaelakeed teha.

Välja tuli siis selline aretus.


Nii põnev on olnud lugeda teiste kiikse, mõtlesin et panen üldrahvalikule ülelugemisele siis ka mõned enda omad välja:

Kokkamine:
Raudkindlalt ei pudista ma toidu sisse mitte ühtegi maitseainet, mis sisaldab maitsetugevdajat ehk naatriumglutamaati, aga seda sisaldavad igasugust liiki nö üldmaitseained. Koos sellega maitsevad kõik toidud nagu mingi teatavat liiki pakisupp. Niisiis ainult puhtad maitseained, ürdid ja muidugi siis igasugu idamaised segud.

Võin sügavalt vihastada, kui keegi püüab toitu teha millestki, mis ei tundu mulle eriti värske. Ses suhtes võin olla suur toiduraiskaja ja külma südamega ära visata sellise pisut kahtlase toiduaine (muide teen seda millegipärast tavaliselt siis, kui keegi ei näe)

Reisil olles teen igast toidust enne söömist pildi. Väga võimalik, et see käib teistele närvidele.


Kõige suurem kiiks on muidugi see, et lihtsalt väga armastan igasuguseid asju süüa, ja mitte vähe!!! Mind ei lohuta isegi see, et ma pole selle kiiksuga ilmselt üksi.

Koristamine
Selles osas olengi nagu üks suur kiiks, sest ega mulle eriti koristada ei meeldi, aga koristatud tuba meeldib mulle küll.

Vahel mõtlen, et koristan ruttu kõik ära, aga tegelikult võin siis peaaegu et terve päeva koristada näiteks ühte kappi.

Enne külaliste saabumist läheb mul koristamine umbes 2x kiiremini.
Ja koos külalistega läheb maja segamini umbes 4x kiiremini.

Paljukõneldud probleemi wc paberiga mul pole, sest see ju jookseb pealt või ei jookse ta siis üldse.

Muud kiiksud
Teen kogu aeg mitut asja korraga ja mõtlen ka mitut asja korraga. Ja vahel jääb (no lapsed karjuks nüüd, et kogu aeg...) siis mõne lause välja ütlemine ka pooleli, sest vahepeal tuleb mingi teine mõte! Ise mõtlen, et olen vist juba täielik lubjakas, aga kui näen, et nii juhtub ka minu sõbrantsiga ja isegi minu lapsega, kes ju eriti vana pole, siis hingan kergendatult. Ilmselt on see suurest töö rabamisest või on üldse päritav nähtus.

Eriti põen seda, et ei oska alati korralikult inimesi tänada. Keegi kingib mingi laheda asja ja mul on hullult hea meel, aga selline ohohoooo kaelalangemine ei kuku mul justkui hästi välja ja siis on endal alati selline tunne, et äkki teine mõtleb, et mulle ei meeldigi.

Pidevalt on mul kuhugi minnes tunne, et jätsin triikraua sisse, tegelikult muide pole kunagi jätnud. Selle kiiksu vastu leidis hea vahendi minu armas mees, kes peale mitmendat peolt vaatama sõitmist (kas sees või väljas?), kolmandal korral lihtsalt vaikselt triikraua kaasa võttis ja siis peol selle kilekotiga lauale tõstis teatega - TRIIKRAUD ON VÄLJAS!

Televiisori ees jään peale kella kaheksat 98% kordadest magama.
Üleüldse meeldib mulle magada siis, kui teised ei maga. Näiteks ka autos. Uni ei tule ainult siis, kui kõik magavad ja ümber ringi on vaikne. (Kõigil muudel juhtudel olen võimeline kohe magama jääma).

Siis kui keegi ei näe, panen nööpnõelu suhu See on nüüd minu poolt küll väga julge ülestunnistus, loodetavasti minu tuttavad ei loe.

Kiikse jätkuks tegelikult veel, aga piinlik juba hakkab.

» tööpink posted @ 19:40 - Link - kommentaarid (5)
11 Juuli 2007
Olen laskunud koostegemise küüsi! Aega ju eriti pole ja pealgi see prantsuse topike, mis paljudel ju nii uhkesti siin valmis on, pole ilmselt minu figuuri juures just parim rõivaese. Aga mis teha, ammu pole miskit kudunud ja see tundus nii nakkav. Nüüd olen juba varsti rinna all, kuigi alustasin üleeile. Muutsin natuke mustrit ka, venitatud silmused jäid minu lõngast liiga paksud, tegin väiksed nupukesed.

Ühe pooliku asja suutsin veel lõpule viia. Saagisin ja klammerdasin ja pingutasin raamile eelmise sajandi alguspoole vanaisast tehtud pildi. Pildi töötlesin ja lasin kangale trükkida ja õmblesin kokku sinise riidega. Ja nüüd vaatan otse vannist, misuke uhke vanaisa!õhtul ehk lisan siia ka oma kiiksud, teiste omi olen huviga lugenud

» tööpink posted @ 15:46 - Link - kommentaarid (3)
07 Juuli 2007
Uhh, täna on siis taas see asjade äralõpetamise päev. Huvitav kas jõuan enne pensionile minekut (sinna on ikka päris mitu aastakümmet) kõik poolikud tööd ära lõpetada, kohati tundub see justkui kahtlane. Võib-olla oleks tark palgata mingi ärategijate armee. Aga sellest poleks eriti ka tolku, sest tegelikult ma ju tahan ise kõiki neid asju teha.
Eile otsustasime koos sõbrantsiga, et hakkame nüüd korralikeks inimesteks ja töötame kella üheksast kuueni ja nädalavahetusel ja öösel ka enam ei tööta. Arvatavasti kestab meie otsus kuni järgmise kiire tööni. Aga tänu sellele sain täna mitu asja valmis.

Imetlen siin juba mitu aega neid uhkeid poekotte, aga kuna ma olen siin ju nii uus, et kotivahetus juba läbi, siis tegin lihtsalt iseendale poekoti. Mitte et mul neid enne vähe oleks - vahel tundub, et kõik riidevarnad on igasugu kotte täis riputatud. Ja ei ole eriti harukordne juhtum, kui ma ei suuda 20 minuti jooksul leida, millises kotis on parasjagu näiteks võtmed.

Kotile sai kangatrükk koos hilisema tikandiga. Kotistki on näha, et minu mehed on lootusetud cocajoodikud.
Näitan keskmist osa lähemalt kaLubasin suve algul lapselapsele õhukese jope teha. Aga kukkus välja nii, et hea vanaema, kes lubabki! Vahepeal läksid ilmad jahedamaks, nii et emme jõudis talle juba jope teha. Aga otsustasin siiski lubaduse täita. Kindlasti pole joped ka päris täpselt ühesuurused.Selja taha tikkisin väikese lõbusa lehma koos tekstiga.Tegelikult tahaks midagi heegeldada, aga kuna see võtab kauem aega, kui õmblemine, siis püüan ennast ohjeldada, muidu jäävad jälle kõik vajalikud asjad tegemata.

» tööpink posted @ 19:43 - Link - kommentaarid (8)
05 Juuli 2007
Heia!
Täna oli selline tore lõpetamise päev. Tervelt kolm asja sai jälle õmblustoast riidekappi. Musta pluusi lõikasin välja juba mitu nädalat tagasi, aga see jäi toppama peaaegu nabani ulatuva dekoltee taha. (lõige üks viimaseid Burdasid). Ei jäänudki muud üle, kui pitsi hankida ja kaelusesse mingi pitsiriba monteerida.

Pluus siis sai selline:


Pärast sattusin hoogu ja lõpetasin ära lilla seeliku, mida olin lootnud kanda juba nädal tagasi. Ja siis lõikasin katki tädile väikseks jäänud kleidi ja tegin sellest lilledega pluusi. No jah, mina tegin küll vähe, põhiliselt ikka uhke tikkimismasin, mis mul nüüd tööjuures on.Lilled tikkisin läbi kahekordse riide ja pärast lõikasin ülejäägid ära.Aga õues on nii ilus, et tahaks kohe õmblusmasina õue viia.

» tööpink posted @ 20:10 - Link - kommentaarid (7)
Tööpink tegutseb
kui tahad tööpingi juurde tihedamini piiluda, siis kopi siit endale nupuke:

Photobucket
minust
Ostaksin pisut aega!
Age: parasjagu
Location: eesti keskel
Zodiac Sign: kaljukits
mulle meeldib
vanad asjad, uued ideed ja rõõmsad inimesed.
mulle ei meeldi
Ülbus ja alandav iroonia
karga külla
arhiiv
ja veel...

loen:
Igapäevaselt enamasti ajalehti.
Aga naudin neid väheseid päevi, kus õnnestub end mõne jutukaga kerra tõmmata. Heaks raamatuks võib osutuda kõik peale ulme, nendega ma millegipärast isegi ei alusta.

vaatan:
Kummalisel kombel ei jää heade filmide pealkirjad mulle meelde ja tihti ununeb sisugi ruttu, järele jääb ainult miski tunne. Enamiku filme suudan teleka ees mööda saata magades.

kuulan:
Nostalgiline, rahvuslik või instrumentaalne Eesti muusika, sekka ka etno, retro... Ja vaikus on ka vahel väga kõnekas.

külalisi on siin käinud

368130