Tööpink tegutseb
28 Jaanuar 2008

VALGE KELLAINGEL
Jaanuar on valge! Minu valgeke sai valmis, mul käsi valge! (nii öeldi ikka esimese kala puhul, äkki kõlbab ka inglite korral nii öelda)Inglike hakkab elama minu õmblusnurgas. Ja tegelikult on ta veidi rõõmsam kui näost paistab. Nimelt oli mul valget fimot vähevõitu ja nii tegin pea seest lihtsalt punase-sinise jääkidest. No ja mis te arvate, et need ei hakanud läbi kumama - muidugi hakkasid. See teeb ta näost natuke õudsaks. Ja kui ma siis õhtul tule ära kustutasin, siis sain ehmatuse nr 2 - olin kasutanud miskisugust pimedas helendavat fimot!. Nii, et öösiti on see inglike eriti hirmuäratav. Aga heegeldatud kleidi sisse sain ära kaotada mitmed valgete kerakeste lõpud ja lisaks veel mõned pitsiräbalad möödunud sajandi algusest.

Üks pilt ka lähemalt» tööpink posted @ 15:56 - Link - kommentaarid (43)
25 Jaanuar 2008

Õhtused üritused
Eelmisel nädalal üritasin endale bännerinupukest teha ja suutsin terve blogi ära kaotada. No ja siis täna katsetus kaks - nupp justkui oleks, aga nii kui sellele vajutada, kaob imelikul kombel koodist üks küsimärk ja link ei avane. Ah, peab vist targematelt küsima.
Seni aga üks jaanuarivalge:Tegelikult on mul valgeprojekti jaoks veel üks ese valmimas, sestap ei hakka kohe seda tavalist pluusi pildialbumisse riputama. Ega ma muidu niiväga valget armasta, kui ehk lumi välja arvata. Aga valged pluusid kuluvad ikka ära.

» tööpink posted @ 22:32 - Link - kommentaarid (5)
24 Jaanuar 2008
Heia!
Hakkan muutuma kuidagi enesekeskseks. Vaatan siin neid postitusi, et aina rõivad ja rõivad - ja enamikus ikka iseendale. Nu väike vabandus on ju ka - see kehakuju ebastabiilsus. (Et vanad lihtsalt kas on ikka liiga väiksed või siis liiga suured!) Ja nii ongi - meisterdasin ühe puuvillase tuunika. Ega sellega vist laiema avalikkuse ees julge end näidata, paistab teine selline raseda lõige, aga kodus on mõnus.
Ja kasutasin ära oma armsa vanaema ligi sada aastat tagasi heegeltatud padjapüüripitsi.
(lehvitan talle sinna kaugele pilvede pääle).Varrukad said sellised Pariisipärased, ülevalt kitsad ja alt ning keskelt kroogitud.


» tööpink posted @ 07:49 - Link - kommentaarid (6)
17 Jaanuar 2008
Heia!
Igal naisterahval peab ikka vähemalt üks seelik olema. Mis siis, kui sa oled vaid kümme päeva vana, seelikut läheb ikka tarvis. (niimoodi mõtlevad need naishinged, kes on tunduvalt vanemad. Ja siis saigi seelik tehtud.


Tekkis selline absurdne mõte fimost kindakirju teha. Rullisin väikese ristküliku, lõikasin selle ribadeks (nii et riba ristlõige jäi ruut) Ladusin ühe kirjakorra üksteise peale ja lõikasin otsast mustreid. Kuna ma väga hoolikas ei olnud, siis tahan seda operatsiooni korrata, nii et ei tuleks mingeid sürre vigastusi nagu sellel siin.Ja siis üks vana võlakene. Hakkasin detsembris suure hooga ÕMBLEME KOOS seelikut tegema. Valmis see sai ja läbis ka mitmed jõulupeod. Aga ega sellepärast veel pilti üles ei saanud.Jätkan jaanuarivlgega, mis mul küll valmis, aga taas pildistamata

» tööpink posted @ 07:08 - Link - kommentaarid (10)
10 Jaanuar 2008
Esiplaanil tited!
Kuigi mõned detsembris tehtud asjad on ikka veel siia lisamata, siis täna uhkeldan nendega, mis just valmis saanud.Väga pisikesed sokid, mis on parajad esialgu vaid 4-päevasele Kertule . Nii vahva on, kui sul on lapselapsi - alles see oli kui tema ema vuta-vuta....(no ei hakka täitsa vanainimese juttu ajama!)Aga sellel põrandapadjal on hoopis pikem lugu. Nimelt läheb see homme heategevusloterii peaauhinnaks. Ja saadud raha eest ostetakse tekid meie linna sündivatele lastele. Minu panus on selles töös vast ehk ainult idee, veikesed näpunäited ja asja kokku õmblemine. Aga lapikesed on tehtud naisteklubi liikmete poolt, kes tõesti täiesti esimest korda viltimisnõela nägivad. (no ühe lapikese tegein ikka ise ka). See heategevusprojekt on vana juba kümneid aastaid ja väga paljudel aastatel lõppenud ülisuure lapitekiga. Kui kunagi on mahti, võin siia püstitada ka mõne varasema pildi.
Padi on villasest riidest ja nõelvilditud motiividega.


» tööpink posted @ 19:42 - Link - kommentaarid (6)
08 Jaanuar 2008
vana-aasta mädanenud metsavärvidega.
Jätkan siis ikka vanade võlgadega, ehk veel vana aasta sees valminud õmblustöödega.
Nende värv on siis täpselt selline, nagu ütles kord üks moekunstnik: no tehke lahti eesti naise rõivakapp ja mis tee näete - ehtne kõdu ja mädaseene spekter, ei ühtegi kollast, oran˛i ega roosat hilpu! Minu kohta käib see täiesti, mul on riidekapis täitsa kõdu!
Nüüd siis veel mõned kõdud juurde. Pikk vest või lühike kleit meenutab mulle endale kittelpõlle, mida pidi esimese klassi kunstitunnis kandma. Figuuri arvestades ja toetudes sunnitud paratamatusele, et mul oli ainult 2 ilusat nööpi ( muide väga uhkeldava kirjaga PARIS) käib see asjandus kinni ainult ülevalt. Lõike olin sunnitud ise tegema, sest ikka ja jälle ei leidnud sobivat. Ja alla sai ühest kapi põhjatusest leitud trikotaa˛, mis ka pluusiks vormus.Et kõik seismajäänud ilusad riidejupikesed kapist kaoksid, peab ju kuskilt alustama. Mõnest ei saa rohkem kui vesti. Aga mulle lihtsalt meeldis see muster, eriti selle juba tunamullu tehtud pluusi peal.» tööpink posted @ 17:16 - Link - kommentaarid (6)
07 Jaanuar 2008
Hei!
Ilusat isetegemise aastat kõigile!
Mina alustasin sellega, et suutsin kustutada oma postituse
Nüüd siis uuesti:
Vahepeal on igasugu põnevaid asju juhtunud, näiteks eile sain jälle vanaemaks
Ja käsitöid on ka muidugi valminud, aga laisa inimese asi- kord ei viitsi pildistada, siis jälle pilte üles panna. Kas teil on ka nii? Või olen mina siin ainuke selline luuserdis. Uue aasta algul on endale ju igati kohane lubadusi anda. Mina luban, et panen järjest üles kõik detsembri lõpus tehtud asjad, ja siis selle aasta omad alati kohe. HAAAHAA!!!Tahtsin proovida, kuidas teha sellist lontis smurfi moodi mütsi, välja tuli selline. Äkki on lapsel seda vaja? Seest on müts trikotaa˛ist voodriga ja noka tugevduseks on mahlapakijupike. Kuna ühtegi nooremat inimest polnud, kelle peas pildistada, pidin selle lontmütsi endale pähe panema ja siis tundus, et vanaemade peas on selline asi must-valgena veits normaalsem (tegelikult on ka müts hall)

Valmis sai ka üks üsna lihtne lapitekk.

Ja suure edevuse märgiks tegin ka endale need täiesti mõttetud poolikud kindad - külmetama hakkavad ju ikka sõrmed. Muide autoga on nendega päris hea sõita.

» tööpink posted @ 16:17 - Link - kommentaarid (7)
Tööpink tegutseb
kui tahad tööpingi juurde tihedamini piiluda, siis kopi siit endale nupuke:

Photobucket
minust
Ostaksin pisut aega!
Age: parasjagu
Location: eesti keskel
Zodiac Sign: kaljukits
mulle meeldib
vanad asjad, uued ideed ja rõõmsad inimesed.
mulle ei meeldi
Ülbus ja alandav iroonia
karga külla
arhiiv
ja veel...

loen:
Igapäevaselt enamasti ajalehti.
Aga naudin neid väheseid päevi, kus õnnestub end mõne jutukaga kerra tõmmata. Heaks raamatuks võib osutuda kõik peale ulme, nendega ma millegipärast isegi ei alusta.

vaatan:
Kummalisel kombel ei jää heade filmide pealkirjad mulle meelde ja tihti ununeb sisugi ruttu, järele jääb ainult miski tunne. Enamiku filme suudan teleka ees mööda saata magades.

kuulan:
Nostalgiline, rahvuslik või instrumentaalne Eesti muusika, sekka ka etno, retro... Ja vaikus on ka vahel väga kõnekas.

külalisi on siin käinud

367785