ampsak teeb näputööd
Käsitööd siit, muud jutud http://ampsak.blogspot.com/
ampsak teeb näputööd

Arhiiv

Külastajaid

409020

20 Oktoober 2006
Külmemaks ilmaks valmis

Päris mitmed -isetegijad- on hakanud oma blogides talveks valmistuma. Tekkis endalgi idee kaelussalli teha. Ja täna oligi see esimest päeva kaelas - küll oli mõnus. Kaelus ise tagant nööbitav ja kaelaosa kahekordne. Kudumist alustasin kõige laiemast otsast Kasutasin elevandiluuvärvi 7 veljestä lõnga ja kudusin nr 3 või 3,5 ringvarrastega (täpselt ei tea, sest peale pole keegi tihanud kirjutada).


ÕPETUS:
Vaja läheb: u 90-100 g Novita 7 veljestä lõnga ja ringvardaid, paar nööpi, heegelnõel nööbi aasade heegeldamiseks
Silmuste arv: mõõda ära oma kaelaümbermõõt ja leia proovilapi abil vajaminevate silmuste arv. Korruta silmuste arv 3-ga ja jälgi, et see arv jaguks 14-ga +1 silmus. Mina lõin varrastele 169 silmust.
Muster: rida 1 ja kõik pahema poole read koo pahempidiste silmustega
read 2, 4 jne kuni 12 koo järgmiselt: 1. silmus kudumata, teine silmus parempidi *õhksilmus, 3 parempidi, silmus parempidise võttega kudumata vardale ja järgmine läbi kududa ning kudumata silmus sellest üle tõsta, õhksilmus, silmus parempidise võttega kudumata vardale ja järgmised kaks parempidiselt kokku ning kudumata silmus neist üle tõsta, õhksilmus, kaks silmust parempidiselt kokku, 3 parempidist silmust, õhksilmus, parempidine silmus* korda tärnide vahel olevat osa rea lõpuni
rida 14: koo silmused kolmekaupa parempidiselt kokku (kui lõpus pole pisavalt silmuseid, et kolm silma kokku kududa, siis koo 2 parempidi kokku või tee lihtsalt parempidine silmus)
Kaelaosa: koo edasi parema poole read parempidiste silmustega ja pahema poole read pahempidiste silmustega. Palmikud: mustrikord koosneb 2:2 palmikust ja iga palmiku vahele kootud 2 silmusest (palmikukeerd tuleks teha igal neljandal real). Koo kuni kealuse pikkus on sobiv - u 6-7 cm. Koo vahele augurida (õhksilmus ja 2 silmust parempidi kokku vaheldumisi). Jätka kudumist tavalises parempidises koes ja koo 6-7 cm pärast silmused maha.
Õmblustööd: murra kaelaosa õhksilmuste kohalt pooleks, et tekiks sakiline serv. Õmble pahemalt poolt kinni kaeluse lühemad ääred. Keera tekkinud taskul parem pool välja ja õmble tasku lahtine äär kinni. Kinnita nööbid ja heegelda nööbiaasad.


Teine super-uudis on täna muidugi interneti-helmepoe avamine. Imeline lihtsalt! Tellimus ka tehtud. On ikka nõrkused meil naisterahvastel Edu tegijatele!

ampsak 15:40 - Link - kommentaarid (16)