ampsak teeb näputööd
Käsitööd siit, muud jutud http://ampsak.blogspot.com/
ampsak teeb näputööd

Arhiiv

Külastajaid

427005

12 Mai 2006
Heegeldatud pärlid - õpetus / Crochet pearls - tutorial

Täna hommikul nägin Reporteri korduses Beatrice'i kaelas heegeldatud pärlitest keed. See andiski viimase tõuke, et endale ka teha. Mõte mõlgub juba ammu. Natuke olin hädas ka, aga sain hakkama. Panen siia ka õpetuse neile, kes siiani hädas olnud ja ka tahavad teha. Ja mõned kihvtid pildid Muhvi antud lingilt -pilt 1, pilt 2, pilt 3, pilt 4, pilt 5, pilt 6, pilt 7, pilt 8, pilt 9. Ja mõned leiud internetist no 1, no 2, no3.

1,5 cm läbimõõduga puupärli ümber heegeldamiseks:

Tee 2 kettsilmust ja heegelnõelast 2. silmusesse heegelda 6 kinnissilmust (tekib selline pisike ringike). Seejärel igasse silmusesse 2 kinnissilmus, järgmisel real vaheldumisi 1 kinnissilmus ja järgmisesse 2 kinnissilmust, sellest järgmisel real kahte kinnissilmusesse 1 kinnissilmus ja kolmandasse 2 tükki ja nii kuni rea lõpuni.

Edasi heegeldada igasse kinnissilmusesse 1 kinnissilmus ja seda niikaua pärli kõrgusesse, kui viimane kinnissilmuse rida hakkab vaikselt pärli ümbert n-ö lahti lööma (pärl pane sinna sisse, millal endal mugavam on - umbes poole peal või veidi hiljem).
Siis hakkab kahandamine vastavalt esimesel kahandureal iga kahe kinnissilmuse järel jätta üks eelmise rea silmus heegeldamata, järgmisel real üle ühe heegeldamata (st üks heegeldada ja järgmine vahele jätta). Edasi silma järgi - kas taas üle ühe või lihtsalt mõnest kohast niit läbi tõmmata ja kokku tõmmata.

Algul ära lase end ehmatada, kui asi kahtlaselt valetpidi ja kaussi tõmbab. Seda saab pärast kohendada ja kaussi teisipidi keerata. Suurema pärli jaoks (läbimõõt 2,5 cm) tegin ühe kasvatusrea juurde - 3 kinnissilmust igasse eelmise rea silmusesse ja siis järgmisesse 2 kinnissilmust. Kasutasin heegelnõela nr 1,0 ja kunagi Abakhanist ostetud pärliniiti.


Some very cool pictures Muhv has found from this link -pic 1, pic 2, pic 3, pic 4, pic 5, pic 6, pic 7, pic 8, pic 9. And some findings from internet no 1, no 2, no3.

For 1,5 cm diameter wooden bead:
To begin: ch 2
Round 1: 6 sc into second ch from hook
Round 2: 2 sc in each of 6 sts of previous round.
Round 3: *1 sc in next st, 2 sc in next st*. Repeat from * to * to end of round.
Round 4: *1 sc in each of next 2 sts, 2 sc in next st*. Repeat from * to * to end of round.
From now: 1 sc in each st to end of round.
Crochet until the edge starts to go further from the bead (put the bead inside the crochet piece whenever you like - in the middle of your work for example).
Start decreasing:
R1: *1 sc in next 2 st, skip 1 st* Repeat from * to * to end of round.
R2: *1 sc in next st, skip 1 st* Repeat from * to * to end of round.
R3: *1 sc in next st, skip 1 st* Repeat from * to * to end of round.


ampsak 13:20 - Link - kommentaarid (11)