ampsak teeb näputööd
Käsitööd siit, muud jutud http://ampsak.blogspot.com/
ampsak teeb näputööd

Arhiiv

Külastajaid

425336

26 Veebruar 2006
Jeeee! Käsitööolümpia minu poolt ka punktistatud. Ise jäin oma hõlmikkampsuniga väga rahule. Ideest ja selle päritolust rääkisin 10. veebruari postituses.
Kuna õpetus hispaaniakeelne (leidsin kusagilt -isetegija- linkidelt ja salvestasin arvutisse), siis täpsustuseks niipalju, et tegin lõike järgi ja üht-teist sain tekstist kah: alumine äär 2 cm 2/2 soonikut, krae tuli hiljem kokkuõmmeldud esi- ja seljatükkide külge kududa (laius 5,5 cm, samuti 2/2 soonik).

Lõng leitud kaltsukast (kulus märksa vähem, kui seda omale varunud olin). Käised tegin kah pikemad ja alt kitsamad, kui lõikel näidatud. Pisikese lille heegeldasin juurde samast lõngast + hõbeniit kõrval. Vöö 1/1 soonikus. Algul plaanisin atlaspaela panna, aga ei leidnud sobivat värvi.
ampsak 19:24 - Link - kommentaarid (14)

23 Veebruar 2006
Ma armusingi sellesse ehteasjakesse ära ja tegin eile õhtul valmis. Õpetus siin. Üldiselt on seal lehel veel kuhjade kaupa pärlitest tegemise õpetusi. Heegeldatud osa jaoks kasutasin kaht värvi mulineesid, mille jagasin pooleks. Äärmiste õite tagaküljel on pisikesed haaknõelad, millega ehet pükste külge kinnitada saab.
ampsak 08:47 - Link - kommentaarid (6)

19 Veebruar 2006
Mul on selle blogi järgi käsitöölaiskus peal, kuigi tegelikult ei ole. Pole midagi eriti veel üles riputada. Poolikud tööd oleks, aga no... Käsitööolümpiakampsunil teine hõlm käsil ja meelega venitan lõpetamist veidikene. Samas tahaks nädala pärast selga panna kohe kindlasti.
Ühe pika rohelise seeliku tegin ka, aga see jäi kuidagi liiga lai. Pean natuke mõtlema, et kas lükkan käärid kusagile sisse ja teen kitsamaks või mis saab. Palju vaeva ära nähtud ju ikkagi. Ülejäänud aja olen veetnud internetis. No on ikka meeletult linke ja värke. Foorumist jääb mulje, et autorikaitse, kui selline, on ainult meil selline "nugade" teema. Ida poole minnes võib selliseid aardeid omale arvutisse kokku kopeerida, et ise ka ei usu. Kuna ma vaene tudeng hetkel, siis ei tihka välismaalt veel tellida ka. Kunagi (loodetavasti võimalikult ruttu) hakkan oma pattu kenasti hüvitama ja toetan seda poolt ka. Igatahes eilse öö veetsin 7ya.ru, melissa.ru, osinka.ru lehtedel ringi kolades.
ampsak 21:32 - Link - kommentaarid (1)

14 Veebruar 2006
Nuputasin jupp aega, mida mehele sõbrapäevaks kinkida. Ja kuna laps oli täna haige, siis kahepeale meisterdasime issile diivanipadjad (või noh... rohkem kogu perele). Elevandimotiiv on mind juba ammu köitnud - natuke sellist idamaade hõngu (mu hing jäi vist kunagi Hong Kongi maha). Ülejäänud mustri tegin õmblusmasinaga - eriti lahe jäi hõbedane niit.


Käsitööolümpia mul sealmaal, et seljatüki sain valmis ja esitükid on juba töös. Seda kampsunit meenub mul nüüd siis kampsuni eluea lõpuni, et Kiku sai kulla.
ampsak 15:18 - Link - kommentaarid (6)

12 Veebruar 2006
Ma ka nii rõõmus, et Kristiinal nii hästi läks! Kui oma kampsuni ka valmis saan, siis võib olümpia sel aastal tõesti edukaks nimetada. Kampsuni seljatüki loodan homme valmis saada. Väga kiire tempoga ei koo, sest muidu saab liiga vara valmis äkki. Plaanis muid töid ka vahele teha - näiteks sõbrapäeva diivanipadjad (teeks ühegi teoks ) ja seelik endale (seelikumaania peal vist).
ampsak 21:03 - Link - kommentaarid

10 Veebruar 2006
Sain oma üleeelmises postituses mainitud rohelise asja ka valmis. Tuli selline mõnus ja mehelik nagu ma tahtsin. Selline veidi jämedam lõng (ostetud kaltsukast 240 g 38.-). Mustriks tegin maleruutu, aga ette tegin ühe lagedama platsi kah - äkki peale käsitööolümpiat silman sinna midagi. Modellil suu parajasti saia täis, aga kuidagi me ta siin kamba peale pildile saime.

Üldiselt lutsutan vardaid, et saaks juba käsitööolümpiaga pihta hakata - lükkan vist homsele hommikule, eelsoojendus proovilapi näol sai juba valmis. Tegemiseks hõlmik-kampsun, mille põhiidee on siin, õpetus on kah täitsa olemas hispaniaalode keeles. Aga mõõdud ja lõiked on seal õnneks olemas. Oma sinise mohäärilõngaga siis katsetan - käised plaanin kah pikad.

ampsak 18:59 - Link - kommentaarid (3)

08 Veebruar 2006
Sain roosa suvise topi valmis - üritasin pilti kah teha. Üldiselt peaks seda veel kas pressima kergelt või kuidagi viimistlema, aga muidu olen väga rahul. Seljas ilus ja naha vastas mõnus. Mustris küll allosas pikendus, aga ma tahan sellist lühikest. Materjaliks Abakhanist roosa Tropicana lõng, mida kulus u 150 g.


Foorumist on seda pluusi heegeldanud veel paljud, sh crazy, Maki, rosina blogist leidsin veel vihje, et teeb sama mustri järgi. Muster siit lehelt.
ampsak 12:35 - Link - kommentaarid (8)

07 Veebruar 2006
Arvutil läks videokaart läbi ja nüüd vaatan maailma läbi uduse ekraani. Nohu on ka ja see teebki asja silmades veelgi vesisemaks. Läpakas on küll selge pilt olemas, aga kuna terve diivan on käsitöönänniga kaetud, siis ei viitsi kogu aeg välja tirida.

Üldiselt valmistun käsitööolümpiaks. Lõng, vardad ja muster ootavad stardipauku.

Treeningud aga käivad juba praegu ja enne tule süttimist tuleb valmis saada üks roosa asi (suvine top) ja üks roheline asi (lapsele kampsun). Roosaga alustasin pühapäeval Am. supermodelle vaadates, aga õhtuks sai lõng otsa. Täna sain lõnga juurde ja nüüd on natuke siis veel teha. Homme saan kindlasti valmis. Rohelist asja hakkasin kuduma, sest kohalikus kaltsukas (Tln) oli 240 g tokk mõnusat lõnga (38,-) ja ma kohe pidin selle saama. Selline mehine roheline on. Eile peale lõunat alustasin - seljatükk sai valmis, kohe hakkan esitükki lõpetama.
ampsak 20:38 - Link - kommentaarid (1)

05 Veebruar 2006
Poja lasteaiaõpetaja palus mul ükspäev teha ühele kõige popimale nukule kombeka. Lapsed tahavad teda õue viia ja siis kasvataja mäsib tekke ja värke ümber, sest pisikesed emmed kardavad, et laps saab külma muidu. Siis katsetasingi! Nukk selline 1-kuuse lapse mõõtu. Materjaliks kollane impregneer ja voodri kombineerisin sahtlis leiduvatest jääkidest.
ampsak 10:02 - Link - kommentaarid (7)

01 Veebruar 2006
Mul juba tükimat aega omale spordikoti tegemine pooleli - tahtsin midagi sooja, omapärast ja kirevat. Saingi siis sellise. Plaan teha külje peale paar mustast pitsist lillekest kah, sest mida naiselikum, seda parem.
Pilt

Puudu on veel tegelikult põhja tugevdus, aga selle mure lahendan kah homme ära. Ise jäin eriti rahule luku õmblemisega (hea kahepoolne lukk on), mitte nii rahule jäin nende rullis kantidega - ei jäänud väga ühtlaselt ja värv kah vale (must oli otsas)! Pisikese kosmeetikakoti tegin samuti juurde, sest eelmine oli kinni ainult ühe trukiga ja silmapliiats-huulepulk said tihti põgenema.
ampsak 16:31 - Link - kommentaarid (6)

Ma kah käisin täna (trennist-koolist tulles jäi tee peale) nagu Kriuks2 lõngajahil kaltsukas (Tln) ja saingi seitse 50g tokki sinist mohääri moodi lõnga (8.-/tokk) - piisav kogus, et saaks teostada ühe silma jäänud mustri. Pilt saagist on siin. Juurdlen just, et kas joon tee ära ja lähen ostan veel mõned lõngad

Eile tuli siis inspiratsioon ja CSI ajal sai valmis. Plaan teha midagi sellist ka veel oma traadist peavõrust, aga praegu pole sobivaid pärleid kodus.


EDIT: Kriuks2-le
ampsak 10:54 - Link - kommentaarid (3)