ampsak teeb näputööd
Käsitööd siit, muud jutud http://ampsak.blogspot.com/
ampsak teeb näputööd

Arhiiv

Külastajaid

425336

25 September 2007
Müts pähe ehk baretist

Midagi suurt mul täna näidata ei ole, sest kõik (no neid on ikka mitu-mitu) projektid on natuke poolikud. Seepärast panen siia pisikese näputöö. Igavat mütsi ma endale pähe ei topi ja seepärast sai kaubandusest päris barett tikandi (liblikas - minu lemmikmotiiv!) ja natuke helmeid ehteks.Barettidest. Barett on väga unisex riideese - seda kannavad nii mehed, kui ka naised. Algselt baski talupoegade peakate, aga seostub meile ka prantslastega. Omistatakse ka militaarses maailmas suurt tähendust - rohelised ja punased baretid väljendavad kandjate sõjalist vaprust.
Sügis-talvel 2007 on barett jätkuvalt hinnatud peakate - praeguse ühe moevärvi halliga sobib imehästi. Näited New York'i moelavadelt, barett kui aksessuaar, Urchin sügisesest knitty'st. Eesti vingemad baretituunijaid on kindlasti mann ja moekunstnikest meenuvad kunagi Tallinna Kaubamaja Hoochi Mama kaupluses nähtud paeltikandiga baretid Vassilissalt ning üks väga vinge barett oli mõmmi albumis.
ampsak 15:01 - Link - kommentaarid (25)

17 September 2007
Sildistatud

Tegin omale ka nimesildi - äkki -isetegijad- ei tunne mind muidu ära. Nimi suurelt ja loetavalt - nii nagu reeglites kirjas oli. Veidike paelast roose ja kübeke pärleid ning ikka punane ja must. Tugevduseks panin kahepoolse teibiga tükikese lauakatet ja prossikinnitus on ka täitsa olemas.
ampsak 17:33 - Link - kommentaarid (19)

13 September 2007
Pildikesi hommikust

Need, kes täna meie kontorisse sattusid, võisid näha allolevat vaatepilti. Mõned päevad tagasi valminud seelik - kangas Abakhani lycra-kastist, vooder ka all (et vastu sukki ei tiriks). Lõike konstrueerisin ise (kunagi foorumis koos tellitud raamatu abiga). Üks minu lemmikumaid värvikombinatsioone.
ampsak 16:08 - Link - kommentaarid (32)

10 September 2007
Moest sügisel 2007

Mõni aeg tagasi oli femme.ee leheküljel väga mõnus artikkle moeblogidest Suus sulavad moeblogid - jäädvustan selle lingi omale, et inspiratsiooni-tühjadel hetkedel päästerõngas võtta oleks. Muuhulgas on sellel lehel muudki põnevat - näiteks stiilivihjeid sügishooajaks.
Eesti keeles moemaailmast ja modelli-elust kribab Milana - vaata ka postitust Mis on moes sügis-talvel 2007?
Üks tore link veel, millele juhuslikult komistasin:
http://ohjoy.blogs.com/my_weblog/

ampsak 10:09 - Link - kommentaarid (3)

09 September 2007
Moekalt sügisesse

Peale pikki luuramisi moelehekülgedel ja edasi kangapoodides otsustasin omale õmmelda tuunika (või nojah, kleidi, mida saab pükste peal kanda). Ütleme, et õnnestus. Üks kiirelt tehtud pilt ka.

ampsak 15:58 - Link - kommentaarid (33)