ampsak teeb näputööd
Käsitööd siit, muud jutud http://ampsak.blogspot.com/
ampsak teeb näputööd

Arhiiv

Külastajaid

425513

24 September 2006
Mind on tabanud mütsimaania

Kuna Dragonfly tegi omale imeilusa kübara, siis mina ka tahtsin katsetada. Seda võib nimetada ka minu masinviltimise katsetuseks nr 2. Ütleme, et 100% rahule tulemusega ei jäänud, aga samas olin osavam, kui viltimiskatsel nr 1. Enne masinassepanemist oli see asi selline. Alumine äär ei õnnestunud nii kenasi nagu Dragonflyl, aga eks järgmisel korral tuleb paremini välja. Kootud roosid on pildil esialgu nööpnõelaga mütsi küljes kinni.

Sellega minu nädalavahetuse mütsimaania mudugi ei lõppe. Peale reedest väsitavat tööpäeva tulin koju, võtsin Burdast lõike ja tegin omale ühe soni moodi mütsi. Leili33 teab rääkida, et sellised on sügis2006 moehitid. Ja kuna see tuli natuke suur, siis tegin täna ühe väiksema ka. Reedeõhtune müts on tehtud mustast villasest kangast, sees vooder ja noka sisse peitsin tugevduse. Täna õhtul tehtud müts on punasest velvetist.Vastused blogikülastajatele:

Kuidas tegin kübara: üsna täpselt Dragonfly juhendite järgi
Kuidas tegin soni: võtsin Burdast (sept 2006) lõiked - tuli lõigata kangast 8 sektorit ja 2 nokatükki, lisaks lõikasin voodririidest 8 sektorit. Ja õmblesin kõik omavahel kokku. Noka tugevduseks lõikasin pakesmat sorti lauakattest (no need väikesed neljakandilised) sama lõike järgi ilma õmblusvarudeta ühe tüki. Papist ei taha teha, sest see läheb niiskuse käes pehmeks.
ampsak 17:17 - Link - kommentaarid (29)

21 September 2006
Kotivahetus vol 1 - kotid käes!

Nagu juba suures foorumis enne hõiskasin - sain täna korraga kohe kaks kotti kotivahetuse projektist!
Esimeses pakis oli selline kaval kott:

Esimene idee on kasutada seda käsitöövärkide kaasaskandmise kotina, sest on sellisest heast tugevast kangast ja sees on ilus punane vooder.
Teine kott koos sisuga on absoluutselt fantastiline. Värv on ka väga sümpaatne. Teisel pildil koti sisu. SUPER!

Tänud mõlemale tegijale!

Minu tehtud kott kotivahetuse projekti - marfale

Väike lohutuskink seoses kotivahetus vol 1 projektiga - kribukrabule
ampsak 16:09 - Link - kommentaarid (14)

11 September 2006
Hispaania kampsun / Made in Spain

Sain valmis heegeldatud kampsuni, millest lõviosa valmis lennukites ja lennujaamades teel Hispaaniasse ja tagasi. Ise jäin väga rahule ja võimalik, et piisava hulga huviliste olemasolul panen täpsema juhendi ka siia üles. Lõngaga oli nagu nende Murphy seadustega ikka, et poolteist tokki lõnga jäi üle. Lõnga ostsin Eestist Ülemiste keskusest. Nüüd peaks selle virsikukarva kampsuni ka lõpuni tegema. Rohelise panen homme selga, niiet kes juhtub läbi astuma, siis hea lihtne ära tunda

Vastuseks: heegeldatud nr 3 heegelnõelaga, lõng Red Heart Mozart Color , 90% akrüül, 10% mohäär, tokis 50 g (kulus kokku umbes 5,5 tokki), hinda ei mäleta

I finished my crochet sweater which is mainly crocheted in planes and airports to Spain and back to Estonia. Again - I am very satisfied and soon you will find a tutorial in my blog. Like Murphy Laws say: "if you buy some extra yarn, you can be sure that have bought 1,5 hank too much".
ampsak 17:13 - Link - kommentaarid (10)

05 September 2006
Tagasi kodus

Mina ka tagasi Eestis. Eile hilisõhtust saadik juba tegelikult. Siia siis minu Hispaania+käsitöö emotsioonid. Üldised reisiemotsioonid lingin siia kusagile hiljem.

Käsitööga rannaäärsetes linnades on kohe väga kehvasti. Põhimõtteliselt nägin massitööstusest tulnud kraami (selliseid linikuid ja asjakesi näiteks), mis käsitöö mõõtu küll välja ei andnud. Kahtlustan, et nähtud portselan- ja puitnikerdised olid samuti Marokos tehtud odav kaup. Ühest pudupoest siiski soetasin omale pisikese keraamilise Hispaania-teemalise sõrmkübara.

Mõte oli Hispaaniast endale soetada ka lõnga ja käsitööajakirju. Uskuge või mitte, aga veidi sisemaalt mägede vahelt leidsin ka tervelt ÜHE pisikese lõngapoe, kus Hispaania kaubamärgiga Katia lõngu müüdi. Suures osas akrüül, aga 5 tokki valget peenikest lõnga (50 g ja 2 € tokk) ostsin omale moe pärast ära. Linna nimi Altequera.


Käsitööajakirju leidsin Barcelonast ÜHEST kioskist. Tegelikult oli Burda septembrinumbrit ja Labores tikkimisajakirja mõnes veel näha, aga Katia kudumisajakirjad leidsin tõsti ainult sellest kioskist ja neidki oli kõiki üks eksemplar. Aga vähemalt ära ma nad tõin sealt.

Meenub tegelikult ka üks pisike kauplus Torremolinose tänavalt, mida mööda iga sealviibitud päev alla randa siksakitasime. Seal müüdi linasest riideid, mis olid üsna moodsa lõikega. Näiteks üks seelik, mille ülaäärde oli heegeldatud laiem vööosa. Selle pildi panen ka siia kindlasti üles, sest see oli päris armas ese.


ampsak 08:38 - Link - kommentaarid (3)