ampsak teeb näputööd
Käsitööd siit, muud jutud http://ampsak.blogspot.com/
ampsak teeb näputööd

Arhiiv

Külastajaid

425513

29 Oktoober 2007
Mänguasjavahetus

Täna jõudis saajani minu valmistatud mänguasi. Idee pidi ikka päris kaua laagerduma enne kui teoks sai. See, et pidi saama üks vahva tegelinsk, oli kohe alguses selge. Lõiked leidsin kusagilt internetist, kuigi neid pidi mitu-mitu korda suurendama.
ampsak 15:34 - Link - kommentaarid (17)

27 Oktoober 2007
Södera sukat ehk üle põlve sokid

Sain just valmis oma pitsilised põlvikud - esimene katsetus sai tehtud Vilma Södera sukkadega. Kulus täpselt 150 g ehk terve suur tokk Novita Nalle musta lõnga. Kudusin kõige peenemate varrastega, mis mul olemas olid ehk nr 2. Hästi veidi said suured. Külma ilmaga leiavad need põlvikud praktilist kasutust minu pika säärega talvesaabaste sees.
ampsak 09:45 - Link - kommentaarid (18)

24 Oktoober 2007
Vogue'i lillesall

Nüüd, kus foorumisse hakkas ilmuma pilte valmis sallidest, andsin minagi näppudele kõvasti valu ja just lõpetasin salli kokkuõmblemise. Paar püüdlikku pilti ka sallist. Efektlõng on sõbrapäevapakist ja mõlemad tokid kulusid ära. Punane ja must on sõna otseses mõttes kodused jäägid.

EDIT: teema foorumis koos mustriviidete ja aruteluga
ampsak 12:49 - Link - kommentaarid (33)

16 Oktoober 2007
Must ja valge ehk miljon lille

Juba pikemat aega on poolikult lõngakorvis seisnud üks vestialge, mis ootas sobivat ideed, et sellest saaks tõepoolest vest. Lõplik idee tekkis peale selle nägemist Heegeldatud rõivaste alafoorumis (tänud Rohelisele). Paelad on kootud ja selja taga risti.
ampsak 06:05 - Link - kommentaarid (14)

10 Oktoober 2007
Heegeldame koos: hõlmik

Kuna kodus jätkuvalt internetiühendust ei ole (eile ei olnud vett ka - Welcome to Õismäe!), siis on piltide panek veninud. Aga siin ta on - hõlmik. Originaalmuster siin ja arutlusteema foorumis siin. Nagu ütlesin - lõnga jäi puudu, tegu eelmisel aastal Hispaaniast ostetud Katia akrüüllõngaga. Aga defekti suutsin efektiks muuta. Eile oli tööl seljas ja sain kiidusõnu küll. Endale ka meeldib.
ampsak 06:01 - Link - kommentaarid (31)

08 Oktoober 2007
Mänguasjavahetus


Eile õhtul pesin parajasti nõusid, kui kõlas fonoluku kriiskav tirin ja selgus, et keegi tahab mulle midagi anda. Ja pakk oli suur - kohe väga suur! Saabus meie perre uus umbes 2-meetrine sõber (ja tal oli varustus ka kaasas - väga südamlik kaart, tigu-rahakassa, üllatusmunad, lutsukomm). Suured tänud tegijale, keda vist eriti pikalt nuputama ei pea.
ampsak 06:01 - Link - kommentaarid (12)

02 Oktoober 2007
Juhuslikult moes - ei, ikka meelega

Kuna mul on hetkel meeletu stiilide ja moega katsetamise periood, siis valmis tuunika-tüüpi vest. Tähelepanelik vaatleja näeb, et vesti alumine piir on päris madalal. Põlvpükstega sobib see kudum päris hästi. Kootud 7 Veljestä lõngast (kulus pea 2 tokki) ja kootud on see ringselt ilma igasuguse mustrita.

Vabandused loppis näolapi pärast - hommik saabus liiga vara
ampsak 15:55 - Link - kommentaarid (20)

Mulle saabus sügis

Täna saabus mulle sügis, st pakiteade sellest oli juba laupäeval postkastis, aga ei olnud võimalik postkontorisse järjekorratama minna. Minu paki pani Jõhvist (muuseas - ma pole esu sees Jõhvis käinud) teele mummukad. Seekord sai pakk juba postimaja ukse taga lahti harutatud ja jooksujalu lasteaia poole minnes ära uudistatud.

Pakis olid lahedad sokid (ja oi, kui soojad - ma just katsetasin) ja mõlemas sokis vahva naerusuine vidin (kustukad ja külmkapi-hampelmannist kiisu). Lõnga sain ka ja iluprotseduurideks porgandikujulise käsna ning kaks šokolaadi, millest poole suutis noorem normaalkaaluline juba nahka panna ja teine pool ootab vanemat normaalkaalulist.

Ise tegin paki Krissukassile ja kuna see oli juba nii ammu, siis juba endalgi meelest läinud, mida kõike põnevat sinna leidsin ja tegin (see on nüüd see koht, kus ma ebaviisakalt enda saba liputan )
ampsak 15:37 - Link - kommentaarid