ampsak teeb näputööd
Käsitööd siit, muud jutud http://ampsak.blogspot.com/
ampsak teeb näputööd

Arhiiv

Külastajaid

425339

27 Oktoober 2006
Ehtegalerii

Paar pilti sellest, mida ma pärlitega peale olen hakanud. Päris mitu paari kõrvarõngaid olen veel teinud, aga need olen kõik ära kinkinud.

ampsak 18:30 - Link - kommentaarid (5)

23 Oktoober 2006
Pärlisadu ja kotivahetus vol 2

Trika sai täna kotivahetus vol 2 koti omanikuks. Kuna tal oli ankeeti märgitud üheks tema iseloomuomaduseks kärsitus, siis mõtlesin, et tuleb ikka ruttu valmis saada. Endal ka hea tunne, kui enne kiireid aegu valmis saab.

Koju kätte viisin ma koti seepärast, et Trika juurde koju on minu töö juurest jupp maad lühem jalutada, kui postkontorisse kõmpida. Ausalt-öeldes tegi nalja ka mõte sellest, et viin paki postkontorisse ja Trika toob selle sealtsamast postkontorist ära. Huvitav, mis postkontoritädid oleks teinud? ikka margiraha sisse kasseerinud? Õnneks üks pisike linnuke siristas ka, et neil lõuna ajal ikka keegi kodus on. Kusjuures kotiga jäin üsna rahule ja peaaegu, et poleks tihanudki seda sisse pakkida ja ära anda.

Ahjaa, pisikesd kõrvarõngad said ka tehtud - kotiga sobivas toonis pärlitest. Teised saadavad salle, mina väänan traati.

samal teemal Trika blogis

Teine suurepärane asi oli muidugi pakk Helmehaldjalt. Imeline! Need pärlid on veelgi kaunimad, kui ma oodata oskasin! Suurimad tänud! Pärast saab äkki pilte ka - fotokal MÕLEMAD akud tühjad (nagu Murphy oleks külas käinud).

ampsak 15:04 - Link - kommentaarid (5)

20 Oktoober 2006
Külmemaks ilmaks valmis

Päris mitmed -isetegijad- on hakanud oma blogides talveks valmistuma. Tekkis endalgi idee kaelussalli teha. Ja täna oligi see esimest päeva kaelas - küll oli mõnus. Kaelus ise tagant nööbitav ja kaelaosa kahekordne. Kudumist alustasin kõige laiemast otsast Kasutasin elevandiluuvärvi 7 veljestä lõnga ja kudusin nr 3 või 3,5 ringvarrastega (täpselt ei tea, sest peale pole keegi tihanud kirjutada).


ÕPETUS:
Vaja läheb: u 90-100 g Novita 7 veljestä lõnga ja ringvardaid, paar nööpi, heegelnõel nööbi aasade heegeldamiseks
Silmuste arv: mõõda ära oma kaelaümbermõõt ja leia proovilapi abil vajaminevate silmuste arv. Korruta silmuste arv 3-ga ja jälgi, et see arv jaguks 14-ga +1 silmus. Mina lõin varrastele 169 silmust.
Muster: rida 1 ja kõik pahema poole read koo pahempidiste silmustega
read 2, 4 jne kuni 12 koo järgmiselt: 1. silmus kudumata, teine silmus parempidi *õhksilmus, 3 parempidi, silmus parempidise võttega kudumata vardale ja järgmine läbi kududa ning kudumata silmus sellest üle tõsta, õhksilmus, silmus parempidise võttega kudumata vardale ja järgmised kaks parempidiselt kokku ning kudumata silmus neist üle tõsta, õhksilmus, kaks silmust parempidiselt kokku, 3 parempidist silmust, õhksilmus, parempidine silmus* korda tärnide vahel olevat osa rea lõpuni
rida 14: koo silmused kolmekaupa parempidiselt kokku (kui lõpus pole pisavalt silmuseid, et kolm silma kokku kududa, siis koo 2 parempidi kokku või tee lihtsalt parempidine silmus)
Kaelaosa: koo edasi parema poole read parempidiste silmustega ja pahema poole read pahempidiste silmustega. Palmikud: mustrikord koosneb 2:2 palmikust ja iga palmiku vahele kootud 2 silmusest (palmikukeerd tuleks teha igal neljandal real). Koo kuni kealuse pikkus on sobiv - u 6-7 cm. Koo vahele augurida (õhksilmus ja 2 silmust parempidi kokku vaheldumisi). Jätka kudumist tavalises parempidises koes ja koo 6-7 cm pärast silmused maha.
Õmblustööd: murra kaelaosa õhksilmuste kohalt pooleks, et tekiks sakiline serv. Õmble pahemalt poolt kinni kaeluse lühemad ääred. Keera tekkinud taskul parem pool välja ja õmble tasku lahtine äär kinni. Kinnita nööbid ja heegelda nööbiaasad.


Teine super-uudis on täna muidugi interneti-helmepoe avamine. Imeline lihtsalt! Tellimus ka tehtud. On ikka nõrkused meil naisterahvastel Edu tegijatele!

ampsak 15:40 - Link - kommentaarid (16)

15 Oktoober 2006
Pärlimänguvaimustus

Traadiväänamise vaimustus on mindki haaranud. Millalgi jupp aega tagasi proovisin ka, aga kuna ei õnnestunud, siis jäi traadirull paremaid aegu ootama. Peale mdm beadaloti suurepäraste õpetuste ilmumist läksingi uuele katsele ja päris mitu paari kõrvarõngaid on kingiks läinud. Pilte pole kahjuks teinud.

Täna lõpetasin pildil oleva punastest pärlitest ja traadist kaelakee, mille inspiratsiooni sain naisteajakirjast Dilemma. Pärlid leidsin sellisest kohast nagu Hobikeskus Pärnu maanteel. Lisaks sellele leidsin sealt ka kõrvarõngaste tegemise komplekti - pilt komplektist. Valik on seal poekeses hetkel küll väike, aga nagu foorumis kuulda on olnud, siis plaanitakse valikut ikka täiendada ka.

Igaljuhul olen hetkeseisuga üsna kindel Haapsalusse pärliworkshopile mineja. Niiet Tallinna rahvas - minu autos peaks nüüd paar vaba kohta olema, et Haapsallu sõita.
ampsak 09:30 - Link - kommentaarid (10)

08 Oktoober 2006
Kuidas stiilselt haige olla

-isetegijate- sünnipäevapeolt tagasi (muljeid saab lugeda siit) ja kraadiklaas näitab kinnituseks reedel alanud tõbisele olekule 37,2. Ja rinnust valutab ja kurk on ka valus. Õnneks valmis just täna õhtul järjekordne keerusall (millest ei õnnestunud üldse ilusat pilti praegu teha) - ei, mitte see nn -isetegijate- kohustuslik heegeldatud sall, vaid kootud nn kartulikooresall. Homme sikutan end ikka töö juurde ja panen kaela ühe tavalise õhukese salli ja selle uhiuue uhkelt kraena kaela ümber troonima. Mis siis, et tõbine - ilus olla ei keela seegi!

Natuke meenutab see tooli käsipuul rippuv sall manni matemaatika edasiarendust. Et lained-mummud paigas ja sall kaelas!

Tehnilised andmed: valge Katia akrüüllõng ja rohelisekirju Red Heart Mozart Color (90% akrüül, 10% mohäär, tokis 50 g)
Õpetus: loo varrastele u 150 silmust ja koo parempidi läbi, järgmisel real tee iga silmuse vahele õhksilmus ja koo järgnev rida parempidiselt läbi. Järgmisel real tee jälle iga silmuse vahele õhksilmus jne, kuni sall on sobiva laiusega. Kuna silmuste arv üha kasvab, siis kasutasin 2 paari ringvardaid. Salli otstesse panin heegeldatud mummud (8 mõlemasse otsa).
ampsak 18:47 - Link - kommentaarid (2)

03 Oktoober 2006
Mummukee teine tulemine

Hästi tore on vahelduseks sattuda Viru keskusesse ja Kaubamajja. Saab palju ideid. Täna jooksin sõna otseses mõttes läbi Viru keskuse ja Kaubamaja ilumaailmast jäid silma keed, mis ei koosnenud mummudest, aga sisaldasid mumme. Noja mul oli kohe vaja üks selline valmis teha täna. Esialgu mõmmiku kaelas, aga homsest juba minu kaela ümber.


Pärlid heegeldatud vanal tuttaval viisil (vt vasakust tulbast õpetused), kee tangide abil parajaks tehtud jupike kodustest varudest, mille ümber põimitud "nahast" ribad (Novalux, 15.-). Päris ok sai. Kaelas ka üks pilt.
ampsak 20:45 - Link - kommentaarid (2)

02 Oktoober 2006
Aristokraatide aksessuaar

Sain minagi oma pitsrätikuteprojekti vahetusrätiku kätte. Hurraaa! Suurimad tänud tegijale. Nagu -isetegijale- omane kakkusin juba postkontori ukse taga paki lahti. wow-efekt oli täiesti olemas. Arvake, kes tegi! Vihje postituse esimeses lauses.


üks pilt laias laotuses ka - nii elevil olin, et triikrauda ei märganud kasutada

EDIT: veel üks vihje ehk taskurätivahetuse teine pool ehk ampsaku tehtud asjake ka olemas

Huvitavat taskurätikute ajaloost. Taskurätiku olevat leiutanud Inglise kuningas Richard II. Ajalooliselt kasutati valgeid taskurätte lipuna väljendamaks allaandmist vaherahu sõlmimisel. Teiste allikate väitel pärineb taskurätt 400 aasta tagusest Veneetsiast, kus üks naisterahvas tekitas pitsiga ääristatud pisikese kangatükiga rahva seas elevust. Itaaliast levis taskurätik Prantsusmaale, kus see Henry II õukonnas kiirelt moeesemeks muutus. Taskurätikuid hakati tegema kallitest kangastest, imeliste tikandite ja pitsidega väljendades luksust ja jõukust. 1850ndatel võtsid taskurätimoe omaks ka saksa aristokraadid.
ampsak 16:06 - Link - kommentaarid (17)

01 Oktoober 2006
Niisama rõõmus käsitööjutt

Sel nädalal on põhiline käsitöö kulunud mehele kampsuni kudumise peale jm projektidele ka natuke. Mehe kampsuni seljaosast on valmis umbes 2/3 - hall 7 Veljestä lõng kasutuses.

Täna olin muuhulgas ka Võrus, aga Käsitöökelrisse ei jõudnud (lapsel valutas kõht ja tulime ummisjalu Tallinna poole tagasi). Nii kogemata astusin mehe vanaema maja kõrval asuvasse Selverisse sisse ja kuna lõngakorvide juures ei olnud mitte ühtegi uudistajat (ja üleüldse oli ikka harjumatult vähe inimesi poes). Ja ostsin 10 tokki üht jämedamat valge-beezhikirju lõnga ära (50 g tokis). Homme peaks oma lõngadele ikka mingi kasti hankima ja voodialused, lõngakorvi ja kummutisahtli korda tegema.

Ja seelikut hakkasin ka õmblema, aga hetkel olen luku õmblemisega hädas. Kui sellest hädast üle saan, siis olen seeliku võrra rikkam.

Lisaks tuli mulle reedel pakiteade, aga laupäevases ajahädas postkontorisse ei saanud. Uudishimu peaks rahulduma homme peale tööd. See on muidugi juba teada, et kellelt pakk tuli
ampsak 17:09 - Link - kommentaarid (3)