ampsak teeb näputööd
Käsitööd siit, muud jutud http://ampsak.blogspot.com/
ampsak teeb näputööd

Arhiiv

Külastajaid

425339

31 Oktoober 2005
Nädalavahetusel hakkasin tegema tiheda külaskäimisprogrammi vahele ka heegeldatud lappe lapiprojektide tarbeks. No oli selline viimase hetke "asendus"-liitumine selle projektiga. Tahaks sel nädalal hästi palju valmis saada, sest saabuma hakkavad õmmeldud lapid, mida kokku õmblema peab hakkama. Näpud tegelt sügelevad juba!
Esimene lapp
Teine lapp
ampsak 10:20 - Link - kommentaarid

28 Oktoober 2005
Täna tegin lisa katsikukingile, millest on pilt paar postitust allpool. Selline mõmmik:

Õpetus teemas Mänguasjad ja nukuriided (ka eesti k)
ampsak 16:12 - Link - kommentaarid (3)

27 Oktoober 2005
Talv tuleb meeletu mühinaga. sain valmsi oma mõnusad ja ilusad sõrmkindad, mis ootavad veel ainult Elsa mütsikooli, et sõber müts ka kõrvale saaks! Idee Maru'lt.


Tänased järgmised projektid on FF lõngavahetuse lõngad ära lõikuda ja lapiteki lapid valmis teha.

PS! Lapiteki lapid said ka omastarust megailusad - veidi veel ninni-nänni vaja lisada. Kasutasin seda "hullude lappide" ja tikkimise meetodit ja ilmselt tulevad umbes samas stiilis ka mu tulevased diivanipadjad. Pilte üles ei pane, siis on peale lapiteki valmimist üllatus suurem.
ampsak 09:08 - Link - kommentaarid (10)

23 Oktoober 2005
Kui kibekiirelt vaja kingitust, siis hakkab pea tööle. Täna oli plaanis katsikule minna ja väike kingitus ka viia (suurem kink sai juba enne tita sündi üle antud), kink valmis, aga oma laps tatine - minek jäi ära Aga pildid on siin - vaja veel karpi pakkida ja äkki jõuab midagi juurde ka meisterdada veel.
Kingituseks paar asja - põll, peapael ja papud

Peapaela liblika õpetus siin teemas (ka eesti k), papude õpetus siin teemas (ka eesti k) ja põllekese mõtlesin ise välja.
ampsak 09:50 - Link - kommentaarid (4)

19 Oktoober 2005
Tänane päev möödus olude sunnil õmmeldes - lapsel oli lasteaeda hommikumantlit vaja ja kohe kiiresti. Rabasin Abakhanist froteekanga ja voila! valmis ta saigi.
Hommikumantel pojale (modell ka mantli sees)
ampsak 16:52 - Link - kommentaarid (6)

18 Oktoober 2005
Hetkel olen ma igasuguste vabatehnikate maailma lummuses. Crazy quiltingu jaoks kogun usinasti materjali - väike väljavõte sellest:
Kangad ja paelakesed - nendest siis peaks midagi ilusat tulema lähiajal(oos)

Lisaks liitusin heegeldamise freeform'i õppimisega (üks pusserdis on allpool) ja proovisin ka bullioni moodi asja teha:

aga tulid hoopis "b"russakad:
Selline näeb välja freeform ampsaku moodi - palju läbu, aga tulemust eikusagil.

EDIT: bullion'i tegemisest
Piltlikult
Alustaks natuke väiksemat bullionist esialgu
ampsak 14:08 - Link - kommentaarid (6)

15 Oktoober 2005
Täna ma muidugi ei saanud jälle oma kindaga tegeleda - uus idee tuli vahele. Nimelt sai pojale kunagi ammu ostetud mingi beebinukk ja siiani puudusid tal normaalsed riided. Kuna õmblemist raskendab lonkav parem jalg, siis kudusin püksid, jaki ja mütsi. Pilt!

Õhtu eel uurisin aga manni blogi ja vaatasin seda crazy quiltingut. Muidu sama, mis paeltega-pärlitega mässamine, aga lisanduvad teadmise lapitööst. Tuleb foorumist vastava teemaga tutvuma hakata vist. Enda tööd hakkasid kohutavalt algelised ja haledad tunduma igatahes.
EDIT: veel mõned blog-id sellest sarjast: Chloe's Place; Roxanne'i lehekülg ; Veel üks galerii;

PS! peaks ka hakkama nimekirja pidama, et mis pooleli ja mida veel tahaks teha. Muidu kaob endal ka järg ära.
ampsak 20:33 - Link - kommentaarid (2)

14 Oktoober 2005
Eile nokitsesin natuke kinnast ja täna hommikul veendusin, et peab ruttu valmis tegema, sest päris jahe on juba väljas. Aga muidugi oli muud ka teha - näiteks proovisin freeform'i õppida ja juba on ka väike salaplaan, mis sellest tulema peaks:
ampsak 13:36 - Link - kommentaarid (2)

12 Oktoober 2005
Natuke sai siis oma kinnast veel edasi arendada. Ausaltöeldes pole ma päris rahul, aga üles ka veel ei haruta. Teen lõpuni ja siis vaatan, mis saab. Kahe värviga on seda asja ikka päris raske pusserdada. Hangin sobivat värvi lõnga ja siis teen ühevärvilised ka valmis.
Kärnasõrmikud

13.oktoober: Üks sõrmik valmis! Ise päris rahul pole, sest seda lillat lõnga on natuke vähe, oleks rohkem mumme tahtnud. Kui jalavigastus järele annab, siis lähen poodi varusid täiendama ja teen teised ka.

ampsak 06:48 - Link - kommentaarid (3)

11 Oktoober 2005
Täna tegelen käsitöövärkidega siis vastavalt sellel, kas jalg on põrandal jää sees või laua peal elastiksidemes. Esimene asend võimaldab nikerdada kotti:
Tikand on jõudnud pärlite tikkimise faasi
Osad pärlid on ka kinnitatud, aga suurem osa lahtiselt töö peal kinnitamist ootamas.
Teine asend võimaldab kududa kindaid - mees käis eile pool üksteist õhtul sukavardaid hankimas:
ampsak 09:08 - Link - kommentaarid (4)

10 Oktoober 2005
Nii ja õnnestuski välja väänata oma jalg, mis tähendab, et nüüd saab siis rahus käsitööd teha Kuniks ma paremaid sukavardaid ootan (et Maru stiilis "kärnakäpikuid" kududa), hakkasin järjekordset kotti meisterdama. Algus on vähemalt tehtud ja teoreetiliselt peaks see lõpptulemusena veel kaunim saama, kui esimene. Igaljuhul protsessi arenemist saate jälgida siin:
Poolik lilleväli mustal taustal (peaks moodustuma kott)
ampsak 11:49 - Link - kommentaarid (4)

06 Oktoober 2005
Eile sai käsile võetud järgmise (Eesti) moekunstniku looming ja alustuseks sai tehtud proovilapp. Ja nüüd siis said sukavardad ka soojaks kootud (kliki!)

uuendatud 7.okt kell 12:45

crazy jäi ka õhtul minust nuppe tegema - kui arvuti taha tuleb, siis saab näha!
ampsak 07:25 - Link - kommentaarid (6)

04 Oktoober 2005
Seletuskiri: miks allolev jakk ei saa ega saa valmis
Avastasin enda jaoks uue tehnika - paeltega tikkimine ja no kohe on vaja sellest üks kott teha (olen K.Räägu kottidele kade ilmselt).

NB! Pole aega Cosmot ka olnud lugeda, sest kott on huvitavam!

Varsti võite selliseid kotte minu käest tellima hakata, sest kuna materjali on ja tahtmist ilu teha ka on, siis miks mitte ju.
ampsak 11:32 - Link - kommentaarid (15)

02 Oktoober 2005
Olin nädalavahetusel oma vanematekodus ja lisaks sellele, et õekesele pontšot heegeldama asusin (vaja veel kokku õmmelda ja viimistleda), sai mu teine õde hakkama heegeldatud lillega ja peatne pontšoomanik teeb omale käekotti. Pildid kõnealustest asjadest allpool.
Pontšo ja Triinu lill
Gerda käekott
ampsak 16:47 - Link - kommentaarid (3)