ampsak teeb näputööd
Käsitööd siit, muud jutud http://ampsak.blogspot.com/
ampsak teeb näputööd

Arhiiv

Külastajaid

425366

26 November 2007
Kootud vest... kampsun...top...

Nädalavahetusel sai valmis üks järjekordne kudumisprojekt - tegumoe disainisin ise ja olen tulemiga üsna rahul. Algselt plaanisin ilma nööpideta ja kalendriprojekti jaoks, aga kuna sai liiga suur ja mitu muud häda tekkis ka, siis harutasin KÕIK üles ja alustasin algusest. Lõng on Baronesse Mohair (kulu u 3,5 tokki ehk 3,5x50g).


Muudest uudistest - olen ka Ravelry liige ja julgen soovitada. Kaua tuleb oodata, et sinna keskkonda pääseks, aga tasub ära.

Ja kuna laste tööd on siin viimasel ajal popid, siis perepilt meie pere moodi ehk siis Andreas (peaaegu suur poiss ehk peaaegu 5.a) ja Kose vanaisa.
ampsak 22:40 - Link - kommentaarid (35)

14 November 2007
Õmbleme koos: seelik Burda 10/2007

Tähelepanelik foorumilugeja on märganud Õmblemine - lõiked ja juhendid alafoorumis minu isiklikust egoistlikust soovist õmblemist harjutada tekkinud teema Õmbleme koos: Burda 10/2007 seelik mudel 106. Taustinfoks pean ütlema, et õmblemist sain kaugelt nuusutada põhikoolis ja siis oli ka igavene häda - kodus ei osatud juhendada ja masin keeldus ka koostööd tegemast. Vahetult enne -isetegija- foorumi loomist tekkis uuesti isu õmblemise järele ja kui sünnipäevaks veel korralik masin suure lehviga lauale ilmus, siis...

Aga seelikust - pusisin, mis ma pusisin, aga valmis sai! Muudatusi tegin ka (nagu ikka - ma ei oska täpselt retsepti järgi süüa ka teha muuseas). Kõige raskemad kohad minu jaoks - lõike enda suurusele kohandamine (ütleme, et õnnestus ja ega seelik ka süüdi pole, et mul pekk on - see pekiviga on parandamisel) ja luku õmblemine.

EDIT: seljas pilt lisatud - plaanis Fantoomi etendusele selga panna.
ampsak 20:54 - Link - kommentaarid (31)

13 November 2007
Hilfigeri vest? Ei, minu oma

Marie Claire'i esimeses numbris kirjutas päris palju kudumitest moes. Ühelt leheküljelt jäi silma Hilfigeri Denim Dream kollektsiooni vest. No ja isu seda saada muudkui kasvas ja kasvas. Siis saatis chenet' mulle veel osinka.ru lingi, kus ka sarnane asi olemas.

Lõppkokkuvõttes kulus paar õhtupoolikut ja natuke üle ühe toki musta 7 Veljestä lõnga ning valmis ta saigi. Alumise osa kudusin ühes tükis (veidi külgedelt kasvatasin), pinnalaotuse skeemi leiad siit. Ja rinnaosa tippidest heegeldasin sobiva pikkusega keti, kust oli mõnus kantide jaoks silmuseid üles nokkida (lisaks ei hakka soonikus kant kaela taga venima ka). Nööpidega oli nii, et kunagi sekkarist ostetud pruunikad nööbid heegeldasin lihtsalt üle.

ampsak 07:26 - Link - kommentaarid (24)

11 November 2007
Kalendrikonkurss

Jess! Minu pisike näputöö pääses ka kalendrisse - üks idee jäi nurka ka seisma (sai liiga suur ja läheb harutamisele - aga sellest siis, kui ta ükskord valmis saab). Roosa värv jookseb aktiivselt läbi ka Fashion TV tendances'dest.

Teised võidutööd olid ka minu lemmikud - kapsad ja kaalid tuleb oma lapsele kohe kindlasti teha! Lisaks meeldis väga sügisene barett.
ampsak 07:40 - Link - kommentaarid (12)

04 November 2007
Pärlipäev

Pärlipäevaga Haapsalus olete juba kursis? Kui mitte, siis info selle kohta foorumis ja ilusaid pilte Jõhvika kaamerast. Oli jah tore ja hasart on meeletu. Tsunaami õpetatud lehekest kohapeal valmis ei saanud ja tuli teha veidi järeltööd kodus. Jupp aega pusimist ja peale seda enam und ei tulnud - öösel kell 2 nokkisin juba 4. lehe kallal Hommikul tegin veel ühe ja lisaks ma:riti õpetatud spiraal (no oma 45 cm on teist). No siin ta:


Et teaks, kuhu veel areneda on, siis lingid tsunaami blogist: sinised lehekesed, ploomililla, roheline

EDIT: lehekeselinke melissa.ru foorumist - roosa, punane kuhi, lilla komplekt, punane kulon, koos õitega, sinine komplekt, poolikute lehtedega, valge unelm, pross, liblikas, valgete lehtedega, erineva suurusega rohelised lehed, sügisvärvides, veel üks valge, punane, liblika moodi, kandilistest helmestest, pusaõiega, lehekesed, kahe lehekesega
ampsak 16:57 - Link - kommentaarid (14)