ampsak teeb näputööd
Käsitööd siit, muud jutud http://ampsak.blogspot.com/
ampsak teeb näputööd

Arhiiv

Külastajaid

425336

29 November 2006
Pross

Eile nikerdasin omale lisaks salamandrile (eria käest saadud mustri järgi) ühe prossi. Puudu veel kinnituselement, aga muidu tuli ilus. Pildi tegi minu mees ja uskuge või mitte, aga tal võttis see protsess kokku tund aega (ma se oleks juba ammu ära tüdinud). Tehnikatest kasutatud lisaks niisama helmehunnikule orangapaelast roose ja keskne roll on pärlitest roosil. Kõrgus u 7 cm.
ampsak 05:38 - Link - kommentaarid (18)

27 November 2006
Pärlitest / About beads

Et tõestada, et ma neid pärleid ainult karbis ei hoia (ega silita niisama pühapäevase Tantsud tähtedega ajal), panen mõned pildid ka üles. See on tehtud asjade kõrvalt pisike peotäis, mis minu isiklikku ehtekarpi jäid. Päris palju olen kingiks teinud. Algatuseks üks käevõru. ps! pildid läksid tuksi suuremalt osalt lapse kaasabil, kes mul samal ajal seljas kõõlus.


1. suured pärlid Helmehaldja poest - käsitsi valmistatud, teised sama päritolu
2. lillad tilgakujulised pärlid (Helmehaldjas)
3. töökaaslase katki läinud kõrvarõngastest pärinevad jäägid, sobivad mõni postitus eespool oleva keega
4. mdm beadaloti käest hangitud roosad rombid
5. käsitsivalmistatud tumelillad helmed (Helmehaldjas)
6. käevõru - roosad tilgad ja lõheroosad seemenehelmed (Helmehaldjas) ühe vana käevõru traadi küljes
ampsak 16:11 - Link - kommentaarid (7)

24 November 2006
Reede kui selline...

Kui juhe jookseb kokku, siis parim ravim on netist midagi ilusat otsida. Täna sattusin ühe põneva Austraalia tekstiili ja ehtekunstniku Natasha Jade'i lehele, kes nööpe ja muid ümbertöödeldavaid jääke imelisteks eheteks võlub.
Natasha blogi, mis peaks ka meie pärlitega mängijatele silmailu pakkuma. Nööbifänne oli meil ka - galerii nööbiehetest. Ja kõige lõpuks, minu erilised lemmikud Natasha lehelt, tekstiilist põnevad ehted.
ampsak 11:17 - Link - kommentaarid (4)

21 November 2006
Lund juba sajab / It is already snowing

Panen siia mõned skännitud lehed lumehelveste mustritega - eelmisel talvel heegeldasin paarkümmend tükki lasteaeda.

Helbed lk1 pdf-s Helbed lk8 pdf-s
Helbed lk2 pdf-s Helbed lk9 pdf-s
Helbed lk3 pdf-s Helbed lk10 pdf-s
Helbed lk4 pdf-s Helbed lk11 pdf-s
Helbed lk5 pdf-s Helbed lk12 pdf-s
Helbed lk6 pdf-s Helbed lk13 pdf-s
Helbed lk7 pdf-s Helbed lk14 pdf-s
ampsak 07:51 - Link - kommentaarid (9)

20 November 2006
Shibori

Kuna hetkel oma näputööd arusaadavatel põhjustel näidata ei saa (no mis see siis olgu, et käiakse jõuluvana kingikotti piilumas), siis näitan, mida vahepealsel ajal uurinud olen.

Shibori on Jaapani tekstiilikaunistamise kunst, mis seisneb tekstiili vormimises enne selle värvimist. Kangas muutub mitmemõõtmeliseks voltimise, kortsutamise, nõelumise, punumise, põimimise, kitkumise, väänamise teel. Vormi hoidmiseks kasutatakse erinevaid meetodeid - sõlmimist, köitmist jms.

Vahva padi - vilditud elemendiga, samal lehel muudki huvitavat, nt vilditud tort
Sallid koos tegemise kirjeldus
Veidi põhjalikum lehekülg koos piltmaterjaliga
Palju ilusaid kangaid + blogi
Shibori viltimine - on foorumist ka läbi jooksnud ja sama tehnikat on praktiseerinud Trika

eelnev vihjeks ka jõuluvanale - kangavärve on lubatud salmi vastu tuua!
ampsak 12:24 - Link - kommentaarid (2)

14 November 2006
Ilusad leiud / Beautiful findings

Kui eile ma avastasin foorumi abiga uut lõngapoekest Mustamäe tee Konsumi juurest, siis täna leidsin suvalisest kaltsukast omale imelised pärlid. Algul mõtlesin laiali lammutada, aga esialgu jääb see kee ellu. Peaks mingid kõrvakad ka tegema.

Eilsest lõngapoekülastusest. Poeke oli küll pisike, aga lõngad ülipõnevad. Lahke müüjanna kindlasti nägi mu võitlust endaga ja seda, kuidas ma kohe mitte neid lõngatokke riiulisse tagasi poleks tahtnud panna. Proua ise nokitses musta-roosaga motiive heegeldada. Õlasall pidada tulema neist. Igaljuhul nädala lõpul oodatakse mind sinna tagasi, sest uus kaup tulekul. Ja igasugused soovid ja soovitused lõnga osas on seal poes ka teretulnud. Teenindus nagu -isetegija- unistus.

Ja kes meie enda lõngapoest siin neid imelisi lõngu taga otsib, siis varsti peaks neid hoopis ampsaku kampsuniks maskeerituna nägema. Punane on nii minu värv, et ma ei suuda vastu panna.
ampsak 17:44 - Link - kommentaarid (5)

13 November 2006
Inspiratsioonist, kuidas seda saab ja miks tekib / About inspiration and where to get it

Eile mõtlesin sellest, et kuidas me ikka inspiratsiooni saame. Miks on mõnel päeval nii, et võin tundide kaupa mööda erinevaid linke kolada, aga lahendust ei leia. Isegi siis, kui on olemas fantastiline kangas või imeilus lõng. Ja vot siis voila! näed telekast või ajakirjast midagi imeilusat (sellist, mille kohta võib öelda "midagi hingele") ning täiesti kontekstiväliselt saab valmis esialgsest ideest midagi erinevat. Seepärast tõenäoliselt ongi mu poolikute asjade kuhi pidevas kasvamises.

Teinekord juhtub nii, et kaupluses kangast/lõnga vm näes tekib täielik šopahooliku tunne, aga kodus nagu ei oskagi tükiga midagi muud peale hakata, kui imetleda ja silitada. Ja niimoodi võtan ma mõnikord põrandale laiali oma pärlikarbi ja muudkui imetlen neid klaasist imesid, aga "ideaalset" ideed ei tule ega tule ja "keskpärastele" ideedele neid ka ei kuluta.

Ja tihti tekib mul peas visioon kangast või lõngast ning "ideaalsest" disainist ja siis kulutan meeletult energiat, et leida oma kujutelmale vastavat kangast/lõnga. Aga sellist ei ole olemaski. Või on, aga see osutub rahaliselt nii ebarentaabliks, et mõttekam oleks asi kaubandusest hankida.

Hiljuti näitas ETV saatesarja savant-sündroomiga inimestest (\"Vihmamees\") ja seoses oma hullumeelsete disainiideedega on mul tihti ikka väga hea meel, et aegajalt aju osa neist ära kustutab. Vastasel juhul keerleks mul pidevalt peas miljon kaunist hilpu või vidinat, mida mul kindlasti vaja on. Keerleb neid niigi.

Võiks öelda, et need ideed on nagu emotsioon. Näed imelist ja huvitavat asja ja kohe tekib silme ette pilt endast selles punases kleidis, mis JZ Bellil muusikalis "Fame" seljas (või veel hullem - Tantsud tähtedega, mis lisaks kleitidele tekitab tahtmise sama ingellikult mööda põrandat hõljuda) või pärlikeest, mis võõral neiul liftis kaelas oli. No mis ma teha saan - ma olen ju ka naine!
ampsak 09:35 - Link - kommentaarid (5)

11 November 2006
Helmemängud - juukselõks / Beadgames - hairpin

Juba eelmisel pühapäeval tegin omale juukselõksu, aga alles täna sain mahti pilditegemiseks. Ühtlasi ka esimesed sammud fotograafias Ütleme, et tasapisi õpin ja peaaegu sain juba sellise pildi nagu tahtsin. Kommentaar Abakhani juukselõksudele: see keskmine jubin läheb kergesti katki ja lõks sobib peale seda üldiselt ainult pakematele juustele. Pärlid Helmehaldjalt ja õpetus foorumist mdm beadalotilt ja mariselt.
My first steps in photography The result is almost what I wanted,certainly I must study and practice more. Beads for hairpin from Estonian internet-shop and tutorials from mdm beadalot and maris.
ampsak 08:22 - Link - kommentaarid (8)

10 November 2006
Ise tegemisest ja Kairi Aarikust

Kel töö juures naisteleht Dilemma (nov 2006, lk 50-54) käib, see on kindlasti juba lugenud notar Kairi Aarikust. Järjekorde imetlusväärne inimene, kes töö, laste ja kodu kõrvalt ise tegemist harrastab. Põhimõtted samad, mis mul - kudumine rahustab närvi ja õmblemine tuleb ette võtta siis, kui midagi uut vaja. No ja tulemus on lihtsalt i-me-li-ne (PS! Kairi, kui sa juhuslikult -isetegijat- loed, siis ma mõtlen seda tõsiselt!). Eriti meeldib roosa kostüüm ja kotid (ma olen kotihoolik ju). Ilus ja asjalik naine, kellelt eeskuju võtta!

Artikkel pdf-s lk 1
Artikkel pdf-s lk 2
Artikkel pdf-s lk 3
Artikkel pdf-s lk 4

There was very interesting and inspirational article about notary Kairi Aarik. Person who has children, responsible work, home, but she anyway has time to practice knitting, sewing etc. She has same principals I happen to have - knitting is for calming down your nerves and if you need some new clothes - start sewing. The result is fantastic! Especially I love the pink skirt and jacket and bags (I am a bag-o-holic). Pretty and businesslike woman! See pictures above!
ampsak 08:07 - Link - kommentaarid (8)

08 November 2006
Kotivahetus vol 2 ehk mul ka kott käes

Kotivahetus vol 2 sai minu jaoks seekord suht varakult valmis. Minu tehtud kotist saab lugeda siit.

Eile sain siis pakiteate ka mina, aga kuna nii kõvasti olen külmetanud, sain mahti postkontorisse minna alles täna. Postkontori ukse taga lahti ei kakkunud (ausaõna!), vaid kannatasin viisakalt koduni (pakki terve tee ettevaatlikult ja uudishimulikult mudides). Kott on imeline - oleks ma koer, siis liputaks saba (õudselt kahju ju, et inimestel saba pole). Väike kaart oli ka juures, aga seda siia ei pane - arvate veel liiga ruttu ära, kes mind üllatas.

Kotist - tundub, et on tehtud heidest ja siis ilusti masinaga kokku õmmeldud ja tepitud. Peal pärlikesed (mulle ju meeldib, kui ikka sätendab). Sees vooder ja lukuga mobiilitasku, peal kinniseks nööp. Värvid on väga minulikud - punane ja must. Päris mahukas on ka. Eriti meeldib, et on selline tugev ega vaju lötsi - saab tähtsaid dokustaate ka sisse toppida, kui vaja. Suurimad tänud tegijale (mina arvasin juba ära - teie kord)!

ampsak 13:31 - Link - kommentaarid (26)