ampsak teeb näputööd
Käsitööd siit, muud jutud http://ampsak.blogspot.com/
ampsak teeb näputööd

Arhiiv

Külastajaid

425339

29 Mai 2011
Lillelised kübarad ehk mood "Kevad 2011"

Esimene klass on emadele väga huvitav - lisaks ekskurseerimisele saab kleepida, voltida, arvutada, lugeda, õmmelda jne. Järgmisel nädalal on tulekul moedemonstratsioon ja meie klassis otsustati rõhku panna peakatetele. Teemaks on "Kevad". Mina leidsin Magistrali Koduekstrast 1-eurosed õlgkübarad, kaltsukast 1-eurose (ja ideaalselt rohelist värvi) kardina. Kunstlilled ja paberist liblikad ning lilled on kinnitatud liimipüstoliga. Tegin tagavaraks ühe peavõru ka. Näpu kõrvetasin loomulikult töö käigus liimiga ära, aga tegutsemistahet see väike vill ei vähendanud.
ampsak 11:55 - Link - kommentaarid (3)

26 Mai 2011
Ruloo köögiakna kohale

Meil on majas päris suured aknad ja palju valgust. Kui kevad tuppa hakkas paistma, siis selgus, et õhtusöögilauas istudes on valgust natuke liiga palju. Hakkasin uurima 180 cm laiuste ruloode hindu ja ausaltöeldes läks ostmise isu suht kiiresti üle. Seepärast otsustasin (ajutise) ruloo ise teha. Ostsin osta.ee-st ühe sobiva laiusega ruloo n-ö karkassiks ja Abakhanist jupi õiget värvi kaalukangast. Väga mõnus ruloo sai esimese ruloo kohta.

Karkass ise on minu meelest väga labane - metallist toru, ühes otsas klõbakas, mille sees toru ots ringi käib ja teises otsas hammasratas, mille peal nöör jookseb. Liist kah alumises ääres. Mõned tähelepanekud ka - kuna ma õmblesin külgmised ääred kenasti tagasipööratult ära, siis jääb kardin äärtest kokkurullides veidi paks ja vildakas. Kangas võiks ka õhem olla. N-ö päris ruloode kangas on hästi kerge ja kilejas (kui vana ruloo toru küljes lahti lõikasin, siis panin käärid sisse ja libistasin avatult teise otsa välja). Siiski olen tulemusega rahul. Pildil on veidi näha ka meie ajutist köögimööblit ja rippuvaid juhtmeidÜks juhend roloo tegemiseks Kodukirjast.
ampsak 17:16 - Link - kommentaarid (3)

22 Mai 2011
ampsak on tagasi

Tere-tere! Mõni ehk veel ehk ähmaselt mäletab mind. Avastasin, et vaatamata varjusurmale on mu pisike blogi ikka veel elus ja suure külastatavuse esireas. Loodan, et nüüd hakkab mul taas tekkima veidi vaba aega, et siia kirjutada ja foorumile ka pilk peale visata. Põhirõhk saab ilmselt ikka blogil olema.

Millega ma vahepeal siis tegelenud olen. Tüüpiline töö, kool ja kodu ring. Koolis hakkab ühele poole saama 3.kursus (sügisel natuke veel ja siis ongi suurem osa asju ühelpool). Lisaks suurele töökoormusele võtavad/võtsid juuraõpingud kõige suurema osa ajast. Arusaadavalt tuli see näputöö ja foorumite arvelt. Laps läks ka sügisest kooli ja ma tunnen, et hoopis mina käin 1.klassis – lapsevanematele antakse ikka ka koduseid töid erinevate projektide näol.

Aga kõige tähtsam projekt (mis hakkab ilmselt ka blogis tooni andma) on oma maja kolimiskõlbulikuks saamine. Kolisime vahetult enne lihavõtteid. Oleme uues kodus - võiks lausa öelda, et päriskodus - väga rahul ja õnnelikud. Tegemist on seal veel palju. Eelmise suve põhilised projektid minul olid kaablite vedamine (suure puurvasaraga tr-tr-trrr auk betooni sisse, tüübel sisse ja klambriga kaabel seina külge - väga naiselik töö eksole!) ja pidev ehitustandri koristamine.

Põlleke väiksele sõbrannale

Kodukandis on mulle tekkinud väike sõbranna (3,5-aastane Elis). Kuna talle meeldib väga oma mänguköögis toimetada, siis kinkisime talle eelmise aasta lõpul Hello Kitty serviisikese ja muud köögis vajalikku. Lõpuks suutsin end niipalju kokku võtta, et kangajääkidest tegin pisikese põlle ka. Sain natuke tüdrukute roosamannat välja elada, sest poistega koos elades seda rõõmu kahjuks pole.

ampsak 18:55 - Link - kommentaarid (22)