ampsak teeb näputööd
Käsitööd siit, muud jutud http://ampsak.blogspot.com/
ampsak teeb näputööd

Arhiiv

Külastajaid

425603

27 Mai 2006
Veel üks kee / Just another necklace

Mulle niiiii meeldivad need üle heegeldatud pärlid - tegin ühe must-valge ka omale. Punase sai kolleeg endale. Nüüd peaks endale uue tegema.ampsak 07:08 - Link - kommentaarid (6)

26 Mai 2006
Koti sisu / Things in my handbag

Aet on oma blogis palunud ka minul oma koti sisu üle vaadata.
1. Rahakott
2. Mobla
3. Banaan ja õun - kusjuures ma igal hommikul pistan need kotti
4. Pabertaskurätikud
5. Väike peegel
6. Huulepalsam
7. Nohurohi (Olynth) - nohus olen
8. Prillid koos karbiga - ja pime olen veel kah
9. KJ materjalid - alles alustasin üle pika aja
10. Kera must-valget heegelniiti - neid üleheegeldatud pärleid teen
11. Heegelnõel nr 1
12. Pakk suurte pärlite ja pooliku pärlikeega
13. Kõrvarõngas (hmm, kus teine on?) - mõnikord loobin nad kotti, kui tuulise ilmaga salli taha kipuvad end haakima
14. Võtmed pika nööri otsas
Teatepulga võtavad üle: -isetegijad-, kes mu blogi loevad


ampsak 08:36 - Link - kommentaarid (3)

23 Mai 2006
Kuidas pildistada mütsi / How to take a picture about hat

Heegeldasin täna lapsele mütsi (Aeti lehelt aretasin midagi). Aga pildiga on nii, et modell on absoluutselt püsimatu ja fännab seda mütsi. Keeras noka külje peale ja näeb välja nagu tõeline hip-hopi guru. Igatahes mingi 30 võtet tegin ja kõik tulid nagu alljärgnevad:

ampsak 18:51 - Link - kommentaarid (5)

21 Mai 2006
Esimene katsetus vanutada / First attempt to felt

Hakkasin omale eile õhtul õhinal heidest kotti tegema. Arvestasin siis, et mingi 50% suurem tuleb teha ja tegingi igavesti lahkami koti. Panin masinasse ja praegu sain naerukrambid, kui masina avasin. Kotike oli kahanenud miniatuurseks kausiks.
Pole isegi nii suur, et kolmesele mütsiks passiks. Hädapärast mahutan sinna oma kõige pisema lillepoti. Igatahes esimene vasikas läks aia taha ja seda kohe täiega. Nüüd peaks millalgi uut heiet otsima minema, sest nii kergelt kah ei tahaks alla anda.
Pildid:
ampsak 17:29 - Link - kommentaarid (7)

15 Mai 2006
Pärlite heegeldamise maania / Obsessed with crochet pearls

Tegin täna katset vähe pisemate pärlitega (läbimõõt umbes 1 cm) ja tuli ilus küll. Eelmisest keest ja heegeldatud pärlite tegemisest selles postituses.


Today I tried to over-crochet a bit smaller beads (diameter about 1 cm) and it came out nice. About my first crochet necklace and tutorial read here.


ampsak 18:18 - Link - kommentaarid (5)

14 Mai 2006
Nõelapadi / Pincushion

Üks vajalik asi jälle valmis saanud. Siiani hoidsin KÕIKI oma nõelu selles karbis lahtiselt, aga jama kui palju - küll ajas laps karbi kogemata ümber ja natuke liiga kitsas ja sügav on ka. Nõelapadi siis peaks nüüd nõelad koos hoidma ja vajadusel saab selle karbist välja ka tõsta. Peale tikkisin pirnikujutise, et haakuks manni blogist leitud üleskutse teemaga. Ühtlasi meenutasin eile õhtul ka, miks mulle eriti ristpistes tikkida ei meeldi. Lihtsalt tüütu on.

ampsak 08:27 - Link - kommentaarid (2)

13 Mai 2006
Sigri-migri-punane kott / Totally crazy red bag

Juba jupp aega tagsi sai tehtud mitu pisikest \"hullus\" tehnikas südant - nüüd siis vormistasin nad millekski esemeseliseks. Kottidest... meenub manni blogist loetud lause "võidab see, kel surres on rohkem ridiküle" (see oli küll teises kontekstis seal, aga hetkel sobib siia ka). Igaljuhul õnnestus küll. Päriselt näeb välja muidugi parem, kui pildi peal.


Already some time ago I made some small crazy quilt hearts and now these have become a thing. Talking about bags... I remember mann has said in her blog that "wins the one who has more bags at death" (ok, it was in different context, but fits here perfectly). I am satisfied with my new bag. In real life it looks much better (as always).

ampsak 11:26 - Link - kommentaarid (4)

Lihtsalt nalja pärast / Just for fun

Eile tegin omale veel sellise lõbusa asjakese - silmakate või -mask. Ei tea, kas kasutama ka hakkan, aga lihtsalt tore ja veidi kelmikas. Pildi "röövisin" ürituselt Femme Fatale ja joonistasin kangavärvidega riidele.


Yesterday I made something funny for myself - eye mask. I doubt whether I am going to use it, but it is cute. I "stole" the picture from such event like Femme Fatale and painted with fabric paints.

ampsak 07:13 - Link - kommentaarid (6)

12 Mai 2006
Heegeldatud pärlid - õpetus / Crochet pearls - tutorial

Täna hommikul nägin Reporteri korduses Beatrice'i kaelas heegeldatud pärlitest keed. See andiski viimase tõuke, et endale ka teha. Mõte mõlgub juba ammu. Natuke olin hädas ka, aga sain hakkama. Panen siia ka õpetuse neile, kes siiani hädas olnud ja ka tahavad teha. Ja mõned kihvtid pildid Muhvi antud lingilt -pilt 1, pilt 2, pilt 3, pilt 4, pilt 5, pilt 6, pilt 7, pilt 8, pilt 9. Ja mõned leiud internetist no 1, no 2, no3.

1,5 cm läbimõõduga puupärli ümber heegeldamiseks:

Tee 2 kettsilmust ja heegelnõelast 2. silmusesse heegelda 6 kinnissilmust (tekib selline pisike ringike). Seejärel igasse silmusesse 2 kinnissilmus, järgmisel real vaheldumisi 1 kinnissilmus ja järgmisesse 2 kinnissilmust, sellest järgmisel real kahte kinnissilmusesse 1 kinnissilmus ja kolmandasse 2 tükki ja nii kuni rea lõpuni.

Edasi heegeldada igasse kinnissilmusesse 1 kinnissilmus ja seda niikaua pärli kõrgusesse, kui viimane kinnissilmuse rida hakkab vaikselt pärli ümbert n-ö lahti lööma (pärl pane sinna sisse, millal endal mugavam on - umbes poole peal või veidi hiljem).
Siis hakkab kahandamine vastavalt esimesel kahandureal iga kahe kinnissilmuse järel jätta üks eelmise rea silmus heegeldamata, järgmisel real üle ühe heegeldamata (st üks heegeldada ja järgmine vahele jätta). Edasi silma järgi - kas taas üle ühe või lihtsalt mõnest kohast niit läbi tõmmata ja kokku tõmmata.

Algul ära lase end ehmatada, kui asi kahtlaselt valetpidi ja kaussi tõmbab. Seda saab pärast kohendada ja kaussi teisipidi keerata. Suurema pärli jaoks (läbimõõt 2,5 cm) tegin ühe kasvatusrea juurde - 3 kinnissilmust igasse eelmise rea silmusesse ja siis järgmisesse 2 kinnissilmust. Kasutasin heegelnõela nr 1,0 ja kunagi Abakhanist ostetud pärliniiti.


Some very cool pictures Muhv has found from this link -pic 1, pic 2, pic 3, pic 4, pic 5, pic 6, pic 7, pic 8, pic 9. And some findings from internet no 1, no 2, no3.

For 1,5 cm diameter wooden bead:
To begin: ch 2
Round 1: 6 sc into second ch from hook
Round 2: 2 sc in each of 6 sts of previous round.
Round 3: *1 sc in next st, 2 sc in next st*. Repeat from * to * to end of round.
Round 4: *1 sc in each of next 2 sts, 2 sc in next st*. Repeat from * to * to end of round.
From now: 1 sc in each st to end of round.
Crochet until the edge starts to go further from the bead (put the bead inside the crochet piece whenever you like - in the middle of your work for example).
Start decreasing:
R1: *1 sc in next 2 st, skip 1 st* Repeat from * to * to end of round.
R2: *1 sc in next st, skip 1 st* Repeat from * to * to end of round.
R3: *1 sc in next st, skip 1 st* Repeat from * to * to end of round.


ampsak 13:20 - Link - kommentaarid (11)

Asjad kööki / Kitchen-set

Saingi ühelepoole projektiga. Valmis tegin 2 pajalappi, leiva-aluse, presskannu soojendaja ja 3 linikukest. Kanga leidsin täpselt sellise nagu oma peas valmis olin mõelnud - rohelistes toonides ja ruudulise mustriga. Värvilahenduse tingis köögi värv. Kõige raskem asi oli kandipaela õmblemine niimoodi, et ilus ka jääks.I eventually finished the project Accessories for kitchen - 2 hotpads, bread-basket, cozey for coffeepot and 3 small doilies. I love this fabric - color and pattern. The edgings were very tricky to sew.

ampsak 08:37 - Link - kommentaarid (4)

11 Mai 2006
Aksessuaare sõber mobiilile / Accessories for my friend cellular

Täna tegin muude tegemiste hulgas valmis kotikese oma pisikesele mobiilsele sõbrale. Kuna mobiili korpus ise on sinine, siis kasutasin siniseid toone. Kalakese motiiv on puuvillasele mustale kangale joonistatud kangavärvidega ja pärlikesed (ütleme, et meretaimed) sain Ülemiste keskusest. Panin külge ka peenikese kummipaela, kuigi minu jaoks see eriti otstarvet ei oma, sest mobiili hoian käekotis.
Within other duties I made a small bag for my little cellular friend. While my cellular is blue, I used blue this time. Shell-fish (?) is painted on the bag with fabric paints and the beads I would like to call sea-weed. The rubber band is not very useful for me because I keep cellular in my handbag.
ampsak 12:51 - Link - kommentaarid (3)

07 Mai 2006
Pärlimängu väljakutse nr 4 - juukseklamber / Bead-game challenge no 4 - hair-pin

Pärlimängu väljakutse tarbeks kah midagi valmis nikerdatud. Tegemist sahtlis konutanud juuksenõeltega, millele kerisin niidiga ümber pärleid ja hiljem kinnitasin liimiga (liimipüstol).


Varasemad väljakutsed:

Pärlimängu väljakutse nr 1
Pärlimängu väljakutse nr 2
Pärlimängu väljakutse nr 3
For the bead-game challenge I made very simple hair-pins - just some beads with thread around the pin and little bit of glue on the other side.
ampsak 12:44 - Link - kommentaarid

Peapaelade hooaeg / Headband season

Peapaelad on tõeliselt meeldima hakanud. Selle kõige esimese rohelisega käin rõõmsalt ja ühe pruuni Evita Peroni oma leidsin Viljandist 10 krooniga. Eile lõpetasin siis punase - heegeldatud Novita heegelniidist ja litrid peale tikitud. Selle äärepitsi leidsin ühelt Susa pandud lingilt ja see tundus nii mõnus, et proovisin järele.I have started to like all kind of headbands. This is very good to use at work for example. One brown Evita Peron headband was waiting for me at the discount-shop (new things with unbelievably low price). Yesterday I finished my red headband. The edge-lace I found from this page.

ampsak 05:57 - Link - kommentaarid (9)

03 Mai 2006
Tuulerõuged / Chickenpox

Täna avastasin lapsel tuulerõuged, mis peaks siis käsitööilmas tähendama seda, et "jee! lapsel on tuulerõuged! nüüd saab rahulikult kodus käsitööd teha!".


I discovered today that my 3-year-old has gained chickenpox from kindergarten. Translating it into craft-world: "jeah! my child has chickenpox and now I can make craft peacefully!"
ampsak 18:40 - Link - kommentaarid (5)