ampsak teeb näputööd
Käsitööd siit, muud jutud http://ampsak.blogspot.com/
ampsak teeb näputööd

Arhiiv

Külastajaid

425339

28 Juuni 2007
Ehtelaegas vol 1 / Casket for my jewellery

Eksponeerimata on minu esimene ehtelaegas. Karbikese kinkisid töökaaslased sünnipäevaks, aga kaunistamine jäi minu mureks. Katsetasin esimest korda salvrätitehnikat. Võin öelda, et päris mõnus ja lihtne. See karp saab koduks käevõrudele ja -kettidele. Kord peab ju olema!


Salvrätitehnikast -lola-le: Ostsin paki täiesti tavalisi salvrätikuid ja Vunderist laki (maksis u 40 kr purk ja õpetus anti ka tegelikult kaasa). Lõikasin salvrätikust sobiva jupi välja, kiskusin tagumised kihid ära ja asetasin karbi peale. Pintseldasin laki salvrätitüki keskelt alustades karbi külge kinni. Lasin kuivada. Kõik.

This is my first try to make casket for my jewellery using napkin-technique.
ampsak 18:43 - Link - kommentaarid (17)

Filmikäsitöö / Knits from movies

Olen varem ka endale filmidest lahedate asjade kohta märkmeid teinud. Paar päeva tagasi vaatasin ära filmi The Holiday. Päris armas ja humoorikas naistekas oli (mul on vahel selliseid vaja lihtsalt). Cameron Diazel oli seljas väga mõnusaid kudumeid. Ühe pildi leidsin Sirliizi blogist - valge kampsik.

Lisaks talletan info, et liitusin Mystery Stole 3 projektiga.

I happened to see movie The Holiday with Cameron Diaz. She wore wounderful knits in this movie. White one = must have.
ampsak 09:00 - Link - kommentaarid (1)

18 Juuni 2007
Kimbuke musti roose... / Black roses...

Mia Raveni blogist sain idee teha Cernitist musti roose. Täna oli tööl kaelas ka. Sellise kimbu puhul on oluline õied korralikult fikseerida, et need ümber paela ringi ei käiks. Igaljuhul tegin roosi sisse mitu paari auke ja see õigustas end.Teiseks pean tunnistama, et olen süüdi ka selles. Ise ei julenud kotti õmblema hakata, aga see-eest hankisin meie kontori keldrikorrusel asuvast firmast Madu Ervin pika sangaga toorikud. Ja mustri sain vikikese käest. Natuke suve-värvi pärleid ja šokolaadi panin ka - nii mõnigi kord olen Sirtsuki blogist ehete-inspiratsiooni saanud.

Mia Raven gave me an idea to make black roses from Cernit. It is important to make a lot of holes on the back side of rose - otherwise roses start to make rounds around necklace.
ampsak 16:34 - Link - kommentaarid (17)

17 Juuni 2007
Käsitööpuhkusel? Ei veel...

Teen küll käsitööd veel oma muude hobide ja töö-kiire vahepeal. Viimaste nädalate teleka-vaatamise-projekt sai eile õhtul valmis. Tegemist õlarätikuga, mille mustri sain Haapsalu salli kursustelt. Sama mustri järgi sai hiljuti rätik valmis Muhvil.

Villase Rewooli lõnga ostsin kevadel Viljandist. Paelus roheline toon ja ostes nagu konkreetset plaani selle lõngaga ei olnudki. Kuna lõngakera kududes kohutava kiirusega vähenes, siis sai üks mustrikord keskelt vähem ja lõpust ka mõned read maha kaksatud. Igaljuhul saabus üllatus salli venima pannes, sest see enne pisike nutsakas osutus megasuureks rätikuks - pikima külje pikkus umbes 180 cm.

Kuna arvutis Photoshopi hetkel pole, siis sai Paintiga paar jubeda kvaliteediga pilti valmis lõigatud Kui Photoshop saabub, siis saab paremaid ka.


Isetegija projektidest - kotivahetus sai minu jaoks tõenäoliselt läbi, kuigi minu jaoks on kott nagu musta auku kadunud - ise ei jõudnud pilti teha ja saaja kah natuke kadunud. Igaljuhul jahutas see vahetusprojektides osalemise isu kohe tunduvalt.
Poekoti panin teele - pilte jällegi ei jõudnud teha. Ja ise sain ka koti. Ja veel millise! Ma poodi ei tihkagi sellega minna. Arvan, et tegi selle mulle Pireparm.


Veel vahepeal tehtud - palju ehteid endale ja sõpradele, Fimost/Cernitist värke, paar lihtsat seelikut. Lõike tegin ühiselt tellitud raamatust Sew What! Skirts: 16 Simple Styles You Can Make with Fabulous Fabrics. Minu, kui algaja õmbleja jaoks väga hea ost.
ampsak 11:56 - Link - kommentaarid (17)