ampsak teeb näputööd
Käsitööd siit, muud jutud http://ampsak.blogspot.com/
ampsak teeb näputööd

Arhiiv

Külastajaid

425601

26 Juuni 2006
Paljastame saladusi / Revealing some secrets

Ah, et kuidas mul pluuside peale sellised ilusad joonistused tekivad? Käsi südamel - kunstiandega on mul viletsasti (kui lõngad ja tekstiil jmt välja arvata), aga see-eest on viitsimist internetis kolada ja visioon on ka tavaliselt olemas.

1. otsin sobiva motiivi google'i piltide hulgast, nt cherry blossom stencil või bamboo stencil või mis iganes südamel on parajasti
2. kopeerin pildi fototöötlusprogrammi (aga kõlbab ka Word)
3. venitan selle paraja suurusega tükiks ja prindin välja
4. lõikan paberist välja need kohad, kuhu pluusi peal peaks sattuma sobiv värv
5. kinnitan šablooni paari nõelaga kangale (tihti teise nurga all, kui šabloon originaalis)
6. otsin kapist välja kangavärviriismed
7. edasi vastavalt kangavärvijuhistele (lasen kuivada ja triigin üle)

Täpsustus laanteLapsele: värvid on pärit Vunderist (täpset sorti ei mäleta, sest sildi olen ära visanud) - müüakse sellises vesivärvide karbi moodi pisikeses karbis ja kõik põhivärvid on olemas. Suur pluss on, et neid saab segada ja veega lahjendada ka. Selline komplekt maksab umbes 60-70 kr ja kahe karbiga olen umbes aasta aega saanud plätserdada.

ampsak 10:30 - Link - kommentaarid (6)

25 Juuni 2006
Vana asi uut moodi valmis / Old things ready in new way

Saingi valmis asja, mis kuulub raudselt projekti alla Poolikud asjad valmis ja alustatud sai sellega emm... detsembris ja tulema pidi sellest seelik, aga no vot enam nagu ei taha sellist sooja seelikut. Nüüd sai kott hoopis! Väikese mööndusega võiks ta mahtuda ka teema alla Motiividest kott, kuigi selle tähtaeg kukkus juba selle nädala kolmapäeval.
Kotist: sangad ostetud Vunderi poest (bambusrõngad 30.-/tk), sees on vooder (tavaline trikotaaž), mille külge sangad õmblesin. Lõngad ise suuremas osas jäägid lõngakotist.ampsak 19:41 - Link - kommentaarid (10)

Õmblemise lainel / Sewing jersey

Kaks päeva olen tegus olnud. Hetkel pakub väljakutset trikotaaž. Õmblesin valmis ühe musta topi ja maalisin peale roosad kirsiõied (tahtsin tegelt kaelusesse roosat pitsi ka panna, aga mees arvas, et ilma on parem). Ja lõuna ajal tuli õmblusmasina alt kollane suvekleit, millega olen ka kohe väga rahul. Mõlemad asjad enda "disainitud" (lõiked nuputasin ise) ja teostatud.
Hetkel tegelen ühe projektiga "lõpetamata asjad" seeriast. Eesmärk on täna valmis saada.


I have been sewing for two days. My challenge is jersey at the moment. Now I have ready black top with pink cherry blossoms and just around lunchtime I finished yellow dress. Patterns and everything I figured out by myself.
ampsak 16:02 - Link - kommentaarid (7)

23 Juuni 2006
Käekottidest / About handbags

Ostsin täna bensukast juunikuu Stiili (no teate küll neid pikemaid sõite, kus tahaks igavusest ukse käepidet närida) ja leidsin hästi toreda artikli käekotimuuseumist asukohaga Amsterdam. Arvake nüüd, kes tahab hirmsasti Amsterdami minna?
Igaljuhul kodukas on http://www.museumofbagsandpurses.com

I bought a magazine from gaz station (in order to chew doorhandle in the car - you know these too long car-trips) and found incredible article about handbag-museum in Amsterdam (Holland). Guess now who wants to visit Amsterdam? Homepage http://www.museumofbagsandpurses.com.
ampsak 15:36 - Link - kommentaarid (3)

22 Juuni 2006
Tasapisi / Inch by inch

ampsak kirjutas 20 juunil 2006:
5) väike kotike õele (täna ausõna teen valmis)

oeh, sain valmis, aga kleepisin kingikarbi enne kinni, kui pilti teha taipasin. Eks tuleb siis õige omaniku käes teha. Ise jäin rahule muidugi.
ampsak 04:14 - Link - kommentaarid

20 Juuni 2006
Päike, päike, päike... / Sun, sun, sun...

Vot pole jah käsitööd teinud jupp aega - oli vaja tööl käia ja trenni minna ja lõpuks oli õhtul rattaga nii mõnus Kakumäel kihutada. Aga eile tekkis lapsel mütsiprobleem - kõik olemasolevad on liiga paksud ja ajavad pea higistama. Kuna jupike triibulist trikotaaži sai äsja hangitud, siis õmblesingi mütsi... ja dressipüksid... ja endale lõpp laheda ja seksika topi, mis mul praegu töö juures seljas ka on.
Esimest korda julgesin trikotaažhi üldse õmmelda - spetsiaalsed nõelad (märgistusega JERSEY) olid juba pikemat aega valmis, aga julgus jõudis olude sunnil alles eile kohale.

Poolikutest asjadest teen omale siia väikese nimekirja, siis on must-valgel:

1) õhuke seelik - valge ja punaste roosidega
2) punane säk-pluus - vaja teha alläär ja nööpaugud
3) motiividest kott (see, millest eelmisel aastal pidi seelik tulema)
4) valge hõlmikkampsun - 1,25 varrukat teha (alustatud, kui laps tuulerõugetes oli)
5) väike kotike õele (täna ausõna teen valmis)

ampsak 05:57 - Link - kommentaarid (2)

04 Juuni 2006
Riiete totaalne muutumine / Extreme makeover: clothes edition

Epu algatas projekti vanade riiete totaalne muutumine! Selline mõte peas kõndisin ühel lõunatunnil mööda Tartu mnt kauplusi. Ja ühest leidsin valge särgi, mis mõeldud idee poolest 134 cm pikkusele tüdrukule, aga paelus valge värv ja soodne hind. Mõeldud tehtud ja nii sai sellest tavalisest pika varrukaga t-särgist mõnus top mulle endale. Mis ma tegin: kaelaaugu lõikasin kolmnurkseks ja käised lühemaks (muidu oleks pitsitama jäänud). Seejärel otsisin kapist välja vanad head kangavärvid.
----->

Epu has started a project extreme makeover of old clothes! Keeping this idea in my mind I was walking around shops during the lunch-hour. And finally I found a shirt (ment for 134 cm tall girl, but I loved the white color and it was a good bargin too). What did I do: I cut sleeves shorter and cut out triangle neckline. After that I took my fabric paints and voila!

ampsak 20:05 - Link - kommentaarid (13)

03 Juuni 2006
Vahepeal teen asju ka mitte endale / Sometimes I make things for others too

Õde lõpetab gümnaasiumit ja ma küll ei tea miks, aga tal oli ka sellist heegeldatud pärlitega keed vaja Lõpukleidi juurde. Hea on see, et nüüd minu poolt kingitus olemas (tegelikult üks väike ilu-käekotike tuleb veel lisaks, aga too pole veel päris valmis).
See ehe on juba selles mõttes kõrgem tase, et sai 3 ringi tavalisi pärleid ka juurde lükitud (uuuh, päris tüütu tegevus oli). Pärlid pärinevad Ülemiste keskusest (see käsitööpole tädi vaatab mind juba imelikult, sest ma igal nädalal käin seal vähemalt korra). Idee leidsime koos õega Kristiine keskusest ühest trendipoest, kus samamoodi oli lõngapärlite juurde mitu ringi helmeid lisatud.
Hetkel ehe minu kaelas ja valge kampsuni peal, aga õige omaniku käes peaks need musta kleidi kaelusesse käima.

ampsak 12:57 - Link - kommentaarid (12)

02 Juuni 2006
Pärlimängu väljakutse nr 5 / Bead-game challenge no 5

Seekordne teema oli siis valge käe-ehe (kuhu siis vastavalt oma soovile võis veel üht värvitooni kasutada). Kaua tehtud kaunike võiks selle kohta öelda. Aga valmis sain muude tööde keskel. Praegu on veel valmimisel paar asja õele kooli lõpetamise puhuks. Loodan nädalavahetusel valmis saada.

ampsak 19:22 - Link - kommentaarid (1)