ampsak teeb näputööd
Käsitööd siit, muud jutud http://ampsak.blogspot.com/
ampsak teeb näputööd

Arhiiv

Külastajaid

425513

31 Juuli 2007
Valge ilusall ehk uuemad trendiuudised isetegija-maailmast

Proovisin ka heegeldada Snowdropi blogis olnud salli (seesama, mis oksjonil ka oli) ja täna on märtsijänes sama sallikese valmis saanud. Praeguse ilmaga trenchcoat'i juurde täitsa sobib. Üks hädine pilt kaelas ka

Kulus ära praktiliselt kogu 50g tokk Steinbach Wolle Jumbo lõnga (20% wool, 80% acrylic).
ampsak 17:03 - Link - kommentaarid (6)

25 Juuli 2007
Kiirelt valmivad projektid...

Reedel õmblesin omale hetkeemotsiooni ajel ühe lihtsa topi. Kangas Abakhani lycra-kastist (kangas kokku maksis u 35 krooni). Nelinurkne tükk toruks kokku õmmeldud, ääred ilusti õmmeldud ja ülemine äär rinna ulatuses kahekordseks keeratud. Lisaks sai igaksjuhuks äärde 2 cm kumm õmmeldud. Seljas püsib väga hästi ja on muidu mõnus. Aega kulus koos lõikamisega 45 minutit.
Pilt tehtud eile Kakumäe ranna ääres, aga valgete pükstega sobib see top veel paremini! PS! kes pole veel Kakumäe randa ja terviserajale jõudnud, siis soovitan soojalt.
ampsak 06:48 - Link - kommentaarid (16)

10 Juuli 2007
7 fakti ampsakust

Sirliiz tahab minust 7 fakti teada. Ma siis püüan.

1. Mul on imearmas 4,5-aastane poeg ja keski mehe moodi tegelane ka (no ma ka pole ametlikult abielus ja tihtipeale on raskusi enese defineerimisega, et kas Miss või Mrs)
2. Hommikukohvi ma kodus hommikusöögi kõrvale ei joo - töö juures värsketelt jahvatatud ubadest kohv on maitsvam
3. Mul pole elus kordagi hambaid puuritud - hambaarst teadis rääkida, et mul hea mikrokliima või mis iganes suus ja seepärast auke ei tekigi.
4. Unistan oma majast - algus on tehtud ja krunt on olemas (ja veel milline - linna lähedal ja piisavalt suur)
5. Vahel ei viitsi ma kuude kaupa trennis käia, kuigi spordiklubi igal kuul arveldusarvelt märkimisväärse summa konfiskeerib. Hetkel on tubli-periood ja käin usinasti (st kogu raha eest).
6. Mulle pole mõtet öelda kella vormis kolmveerand viis, sest ma niimoodi lihtsalt ei oska kella ja ilmselt ei hakka oskama ka. Pidavat olema mingi eriline ajupoolkerade kiiks, mida esinevat teistelgi.
7. Õppisin autosõidu ära peale lapse sündi, sest mõte minu hästi lõhnavast beebist pisikuid (ja jumal teab mida veel) täis ühistranspordist ajas iiveldama. Nüüd nõuab laps vanaemalt alati bussiga ja trammiga sõitma minemist - eks see tema jaoks midagi eksootilist ja erilist tundub.

Kuna ma pole suutnud jälgida, kes juba vastanud on või kes mitte, siis 7 kohta on minu blogi lugejatele vastamiseks vabad. NB! esimene fakt tuleb kohandada teatepulga üleandja faktidest.
ampsak 12:44 - Link - kommentaarid (3)

08 Juuli 2007
Roosiline pluus ehk vanast uus / Roses and recycling

Paeltikandi piibli sissejuhatus räägib paeltikandi ajaloost. Paeltikandi ajalugu ulatub 17.sajandi keskpaiga Prantsusmaale ning sellega kaunistati kuninglikke kleite ja keepe, sõjaväemundreid, veste ja pihikuid, kindaid ning vaimulikke rüüsid. Napoleon III õukonnadaamid kandsid rikkalikult paelte ja lintidega kaunistatud kleite ning moemajad võtsid selle stiili üle.

No ja paeltikand on minu lemmik olnud juba päris pikka aega - eriti roosid. Seekord sattusid need ühte taaskasutusprojekti. Pluus oli algselt pikkade ja u 15 cm ulatuses kroogitud varrukatega - ostetud kunagi kasutatud riiete poest 5 krooniga. Nüüd siis algab selle pluusi uus elu.

ampsak 14:14 - Link - kommentaarid (16)

07 Juuli 2007
Ütle meri, mu meri.... / Sea

Lõpetasin koti oma õele - olemas oli teema (meri ja et mahuks hästi palju) ja jupike köit. Disain tuli hiljem. Paksem valge kangas, sinine teksariie, sees helesinine impregneer. Kinni käib lukuga.


Kiiksud

Sain teatepulga Tintsikult.
Quote:
Pane kirja mõni oma naljakamatest või veidramatest kiiksudest, mida julged teistega jagada
1) kokkamises
2) majapidamises
3) muu vaba teema
Mõtle, kellele võiks teatepulga edasi anda

1) kokkamisest... pannkooke teen igaksjuhuks alati retsepti järgi, et siis on kindel, et nässu ei lähe Üldiselt on söögitegemisega nii, et enne oma mehega tutvumist oli toidutegemise ülimaks tipuks minu jaoks kartul ja hakklihakaste ning bisviitpõhjaga tordi tegemine. Peale seda ostsin omale esimese kokaraamatu.
2) majapidamises... poenimekirja teen tavaliselt kaupluse riiulite vahede põhjal (a la lihalett, piimalett, kuivaineriiul jne), poes pakin toidud kotti niimoodi, et asjad, mis kodus samasse kappi või riiulisse lähevad, peavad kotis ka koos olema.
3) vaba teema... armastan ka suvise soojaga vatitekiga magada; lilli kastan alles siis, kui magamistoa omadel lehed longus; vaatan kogu aeg autode numbrimärke ja hõiskan kõva häälega, kui mõne meie firma kliendi tuvastan; mulle meeldib jõuda töö juurde pool tundi varem - saab rahulikult kohvi juua ja end töö lainele viia;
Bag for my sister.
ampsak 16:13 - Link - kommentaarid (1)