ampsak teeb näputööd
Käsitööd siit, muud jutud http://ampsak.blogspot.com/
ampsak teeb näputööd

Arhiiv

Külastajaid

425339

28 Jaanuar 2007
Mõned pärlivärgid ka / Some beadwork

Panen mõned lemmikumad ja eriti õnnestunud pärlitööd ka siia üles. Kõrvarõngad tegin eelpainutatud traadist. Selle käigus läksid sakiliseks ka lõiketangid, aga tulemus sai armas. Lühema traaditüki peale tehtud kõrvarõngad meenutavad endale kangesti kevadisi maikellukese kimpe, mustad on üles pandud juustega hästi lahedad. Punase kee tegin trossile ja see läheb kingiks ämmale. Orandzhi-rohelisega keed plaanin juba ammu - süda ja kassisilmad Helmehaldja käest, rohelised Silverpointi omad sain pisike_smile'i käest harjukate koosviibimiselt.


PS! Kes kudumisest veel piisavat ekstreemsust leidnud pole, sel soovitan kiiremas korras Haapsalu salli kuduma hakata. Paras pusimine, aga niiiii ilus!


Some of my beadwork here. For earrings I have used memory wire. PS! If you are looking some extreme in knitting try knitting Haapsalu lace. Yarn is very thin, but result is fantastic!
ampsak 14:04 - Link - kommentaarid (16)

27 Jaanuar 2007
Eiffel valmis - hurrraaa! / Eiffel is ready!

Eile õhtul lõpetasin oma Eiffeli kampsuni, millest oli juttu siin. Pilti veel ei ole, aga nii hea meel oli, et tulin kohe siia hõiskama!

EDIT:
Materjal: 7 Veljestä (elevandiluu), kulus umbes 400 g
Muu info: alles mõtlen, kas käistest ajan nööri läbi või mitte Paela ei pannud, sest ei meeldinud - keerutasin samast lõngast + jupike musta lõnga. Kaelusesse panin ka - siis tundub kuidagi toekam. Soonikut "plokkima" ka ei hakka - nii on kuidagi rohkem ümber kere.Yesterday evening I finished my Eiffel. I used Novita 7 Veljestä, about 400 g. I didn't like the ribbon I had bought for Eiffel and that is why I made black-white ribbon from the same yarn. Still thinkig weather to use ribbon on sleeves on not. Also I will not block lace and 3K4P-Rib. I am very satisfied with my Eiffel!
ampsak 08:40 - Link - kommentaarid (32)

13 Jaanuar 2007
Edev kott / New fancy bag

Täna õmblesin omale (järjekordse) käekoti. Tahtsin sellist edevat ja õnnestus ka. Sees vooder ja kinni käib lukuga (kardan jätkuvalt võõraid näppe oma kotis). Paela tikkimine oli päris raske, sest velvet on tihe ja pael samuti. Aga olen rahul. Praegu mõtlen, kas kududa Eiffelit või ajada lõiked lühema talvejaki tarbeks.

Huvilistele tehnilist infot ka: koti lõiked nuputasin ise välja - põhimõtteliselt kõik ristkülikukujulised, aga külgmised osad nii alt kui ülevalt keskelt voldiga. Koti kõrgus ilma sangadeta 21 cm. Koti põhjal kasutasin uut nippi - kahekordne velvet, mille vahel lauakattest lõigatud tükk. Põhi püsib väga hästi vormis niimoodi.


Just another purse for myself. I wanted it to be very stilish and fancy - done! It was difficult to sew black ribbon, because fabric is very tough. Wondering what to do next - knit my Eiffel or take patterns for winter jacket.
ampsak 18:47 - Link - kommentaarid (10)

12 Jaanuar 2007
Ikka veel kevades / Still dreaming of the spring

Juba kaks päeva olen ka õnnelik baretiomanik. Sain just enne lume (no see pisike kirmetis koos jääga, mis praegu tänaval vedeleb) tulekut valmis. Ausaltöeldes natuke suur sai, aga pesen sooja veega läbi, ehk tõmbab veidi kokku. Esimene katsetus tuli see-eest jube pisike.

Tegin omale pisikese kaelakee ka. Trossi ostsin Mustika kaubanduskeskusest Hobikeskusest (on teine üllatavalt siidine ja pehme traadi kohta), roosad südamed Helmehaldjalt, mustad lihvitud helmed ärisin Haapsalu pärliworkshopilt mdm beadaloti käest, kalotid ostsin täna Vunderist.
ampsak 16:16 - Link - kommentaarid (8)

08 Jaanuar 2007
Kui talv ei tule, tulgu kevadki / Waiting for snow with spring

Kuna eneseuhkus ei luba mul igavaid kindaid teha, siis kudusin kevade kinnastesse (no ja natuke heegeldasin ka). Nüüd said nii ilusad, et kätte ei tihkagi panna. Plaan nende juurde veel barett ka teha.


It is too boring for me to knit ordinary gloves. Now these gloves happened to be so beautiful that I don't dare to wear them. I hope to knit a beret also - then I have full set.
ampsak 17:29 - Link - kommentaarid (21)

06 Jaanuar 2007
Kui tervet ei jõua, siis tee ... väiksem / If large bag is too much to make

Tegid siin paljud vana aasta sees minisokke. Ma mõtlesin, et mis minu eriline armastus on ja no eks need kotid vist on. Sellise suure koti plaanin ka omale teha millalgi


It was popular recently to knit mini-socks. My special love is still bags. My intention is to sew similar large bag also.
ampsak 16:59 - Link - kommentaarid (10)

01 Jaanuar 2007
Uuel aastal ikka hooga / Happy new year

Kaunist alanud aastat kõigile -isetegijatele-!

Et mitte veeta 1.jaanuarit telekast traditsioonilisi uue aasta filme vaadates, tegin mõned ehted jälle (juukseklambreid vist ikka võib ehteks nimetada).

Kõige ilusam (või noh, erilisem) tuli välja juukseklamber teemal "Sajab vihma tip-tip-tip" . Veetilgad Helmehaldja käest, klambri toorik (6 cm) Abakhanist. Keskmise osa lõikasin välja tumesinisest paksemast lauakattest. Teised tegin veidi tavapärasemad - punane ja türkiis.
ampsak 15:33 - Link - kommentaarid (21)