ampsak teeb näputööd
Käsitööd siit, muud jutud http://ampsak.blogspot.com/
ampsak teeb näputööd

Arhiiv

Külastajaid

425513

31 Jaanuar 2006

Üritasin siis teha oma ilusast vööst pilti -ikka jube kehva on üksinda kodus olles ennast pildile saada (eriti kui ei oska ka veel ). Midagi nagu sain, kuigi õiged püksid, millega plaanin seda sobitada, on pesus (või peaks äkki vöö juurde püksid ka õmblema ). Vöö siis siin.
Muidu haun juba pikemat aega kõrvarõngaste ja kaelakee tegemist - mitu õhtut olen kraami lauale laotanud, aga inspiratsiooni ei tule. Kaelavõru sain täna Kristiine keskuse Expression poest 19.- eest Ja rohelistest pärlitest (vist muidu originaalis lillekompositsioonide kaunistamiseks mõeldud, Prismast, pakk 29.-) ei teagi veel, mis tulema peaks - kujutan ette, et rohekas siidkangas võiks läbi joosta, aga kindel pole.

ampsak 12:13 - Link - kommentaarid (6)

30 Jaanuar 2006
Ma olen ikka täiega kevade lainel tegelikult! Lõpetasin täna lisaks veel ära hunniku heegeldatud sinililli ja pakkisin juba kokku - lähevad lapsele lasteaeda mängimiseks!
ampsak 19:49 - Link - kommentaarid (2)

Mul oli juba jupp aega pooleli üks keerusall ja täna leidsin endas jõudu see ka ära lõpetada! Vardad jäid lühikeseks ja tänu sellele oli kudumine üks suur pusimine.

Kulus 2 tokki lillakat Pukas lõnga (Kangas&Nööp) ja kera lillat lõnga kodustest varudest. Vardale lõin 330 silma ja inspiratsiooni sain sellest mustrist. Põhiline asi, mida muutsin oli, et esimese kasvatamise tegin nagu mustris, järgmised aga tegin nii, et iga silma vahele õhksilmus. Ja lõpuks murdsin salli pooleks ja õmblesin kokku. Enne õmblemist oli pikkust üle 2,4 m ja nägi välja selline.

ampsak 16:32 - Link - kommentaarid (7)

25 Jaanuar 2006
Hurraaa! Just lõpetasin oma vöö! Väga ilus sai ja ise olen rahul. Õhtul lasen mehel vähe parema pildi teha, aga muidu on selline:

Vöödest ja sellest, miks neid teha lähemalt Teeme koos: omanäolised vööd
ampsak 12:33 - Link - kommentaarid (12)

21 Jaanuar 2006

Nüüd siis sain valmis oma keebi moodi asjanduse - tegema hakkasin seda seepärast, et eelmisel nädalavahetusel midagi pika autosõidu ajal teha ja eile õhtul lõpetasin ära ka! Muster asub siin - päris lihtne on! Midagi nagu oleks nagu natuke puudu, aga pole veel välja mõelnud, et mis täpselt!

Muidu olen sel nädalavahetusel veidi nokitsenud vööprojekti kallal. Natuke nagu edeneb! Aeg kulus täna ämma toodud Otto kataloogi lapates - sellest peaks ka ilusamaid palasid siia üles panema, sest seal ilusaid kudumeid (ja hinnad on veel ilusamad muidugi ) ja pärlitega tikitud rõivaid (olevat käsitsi tehtud).
ampsak 20:25 - Link - kommentaarid (9)

20 Jaanuar 2006
Saingi oma 3 lappi valmis! Ise enam-vähem rahul ka! Eriti värvidega.
ampsak 06:47 - Link - kommentaarid (9)

17 Jaanuar 2006
Vanaema käest sain hunniku kindakirju ja kuna need nii ilusad, siis jagan teistega ka. Mustrid leiab lehelt Eesti kindakirjad ja jõudumööda täiendan seda. Hetkel on väljas osake varandusest
ampsak 17:32 - Link - kommentaarid (2)

16 Jaanuar 2006
Täna tegin omale ühe seeliku kah - materjal must velvetriie ja alumisele äärele tikitud hõbedasi ja siniseid litreid. Õpetusena kasutasin craftsterist üht õpetust. Ise olen rahul!
ampsak 18:37 - Link - kommentaarid (5)

Tänast päeva alustasin käsitöiselt, st lõpetasin ära koti, mida alustasin veidi üle nädala tagasi -isetegijate- koosistumisel Eesti Käsitöö Majas. Tuli selline suvine salatiroheline kott ühtede kingade juurde, mille hiljuti mingilt soodusmüügilt soetasin. Kott on kootud ringvarrastega ja lõng Tropicana pärineb Abakhanist. Mustri nuputasin ise välja. Luku paigaldasin ka, sest mulle ei meeldi võõrad näpud minu asjade hulgas.

Vanaema (Pilt1 ja Pilt2) juures sai ka ära käidud. Muuhulgas jäi pildile jupike tema kindakollektsioonist. Suure osa oli ta hiljuti ühel laadal maha müünud. Vallast kutsuti, et tule käsitööd müüma ja nii ta läkski - eriti populaarsed olid sõrmkindad, millest tuli puudugi ja suurema osa sokke sai ka ära müüdud (25 paari oli kaasa võtnud). Sokipaari-kindapaari hind oli 25-45 krooni (mina ei jõudnud ära imestada, et ta ikka nii odavalt oma tööd tihkab müüa), aga paari tunni teenistus oli paar krooni alla 1000 krooni jäänud. Vot niimoodi on lood lõuna pool Eestit. Kaasa tõin hunniku kindamustreid, mida vanaema käsitöös järeltulevat põlve haistes kaasa andis ja ühed ilusad kindad sõnadega "kui sa neid kandma ei hakka, siis võta niisama mälestusekski".
ampsak 09:15 - Link - kommentaarid (8)

12 Jaanuar 2006
Ma tgelesin täna sellise aktsiooniga ja koristasin oma kapid ja sahtlid ära. Ja lugesin kokku oma vanaema tehtud sokid mulle - sain 15 paari sokke, lisaks 3 paari imeilusaid sõrmikuid (just mõlgutasin mõtteid, et valgeid sõrmikuid oleks vaja, aga endal on ilusad pitsilised olemas). Rääkimata linikukuhjast, mida köögikapis vastu vaatamas näen.
Käsitöötegemise suhtes on mu vanaema ikka imeline inimene - eluaeg kudunud ja heegeldanud nii oma perele (4 last, 11 lapselast ja 6 lapselapselast), kui ka muudele tuttavatele ja natuke müügiks ka. Nooremana teenis lausa elatist. Iga kord, kui külla läheme, siis palutakse sokikastid välja tõsta ja suurem osa ajast kulub imetlemisele ja arutelule, et millist võtta ja millist jätta.
Nädalavahetusel äkki õnnestub sinna ka külla põigata ja fotokas juba niisama maha ei jää.
ampsak 14:20 - Link - kommentaarid

05 Jaanuar 2006
Head uut aastat kõigile!
Natuke olen käsitööga ka tegeleda jõudnud, kuigi minimaalselt. Mõtted käivad suve poole ja mõned värvidki juba välja mõeldud (mis värv salatirohelisega kõige paremini läheks? ). Laps tõi mulle lasteaiast järjekordse viiruse - ise on juba terve, aga mina mitu päeva nigu laip maas. Sellist peavalu vaenlasele juba soovitaks! Aga asjad siis!
ampsak 15:03 - Link - kommentaarid (1)