ampsak teeb näputööd
Käsitööd siit, muud jutud http://ampsak.blogspot.com/
ampsak teeb näputööd

Arhiiv

Külastajaid

425513

31 Detsember 2006
Käsitöö selle aasta viimse hingetõmbeni?

No ei saa ma niisama olla - selle kohta on kindlasti mingi hea diagnoos või siis on süüdi geenid (ükskõik, mis hetkel vanaemale helistada, ikka on tal mingi näputöö parajasti pooleli).

Kudusin oma Eiffeli sinnamaale, kus sai juba proovida ja selguski, et olen liiga suure kampsuni omale teinud. Mõõtsin küll teist, aga ikka sai suur. Õnneks varrukad said parajad, aga muu harutan üles ja teen otsast peale (varrukaid mulle nagunii eriti kududa ei meeldi ). Aga ju mul siis oli mehe kamsuniga nii suur hoog sees, et...

Lohutuseks tegin eile õhtul veidi ehteid. Punane juukse-ehe meeldib kohe eriti. No sellepärast, et sellist tüüpi ehteid mul veel polnudki ja seepärast, et see on punane. Materjal soetatud Helmehaldja käest. suurus u 6 cm - selline pisike ja nunnu. Orandzh juukselklamber on n-ö vanast uus. See oli varem mingisuguse plastikust kattega, aga viimane tuli klambri pealt lihtsalt maha. Midagi ei saa ju raisku lasta ja tikkisin alles jäänud tooriku peale tihedalt pärleid.

Siis oli mul muidugi vaja ka katsetada kivikese ümber traadi mässimist. Kivi leidsin Hispaania rannalt ja võtsin mälestuseks kaasa. Nüüd sai siis praktiliselt ära kasutatud. Juhendina kasutasin kesoni poolt leitud raamatut All Wired Up. Musta kee tegin drexi keedest inspireerituna ja ühtede varem valminud kõrvarõngaste juurde.
ampsak 14:17 - Link - kommentaarid (5)

28 Detsember 2006
Pusijast moekunstnikuks ehk Reet Aus

Peale seda, kui laps lõpetas multifilmi Autod vaatamise (viimase 4 päeva jooksul oli see vähemal 12-nes kord) ja magama sai pandud, võtsin kätte oma pooliku kudumi, tegin tassi teed ning nautisin võimu teleka üle. Juhuslikult sattusin ETV saatele Eesti lood. Üks tegelasi seal filmis oli moekunstnik Reet Aus.

Reet Ausi idee on inimesi arutust tarbimisest keskkonnasäästlikkusele suunata (PM, 26.07.2006). Väikesed stiilinäited tema töödest 2005. aasta moešõult ja moekontserdilt vol 2. Reet teeb koostööd Taaskasutuskeskusega - kasutab sealt leitud vanu rõivaid kangana.

Niiet lugege, mõelge ja selmet oma vanu riideid kapis hoida, tehke neist midagi ilusat ja moekat!
Samal teemal -isetegija- lehel: Vanade riiete totaalne muutumine.
Loe ka manni blogist kunstnikest, kes taaskasutavad!
ampsak 06:49 - Link - kommentaarid

27 Detsember 2006
Seksikad kudumid / Sexy Knitters Club (SKC)

Juba hirmus ammu liitusin Sexy Knitters Club'ga, aga ühegi tööga siiani esinenud ei ole. Pole eage olnud või pole hääletamisel võitnud disain meelepärane. Seekord on vajadus (no selline hingeline, sest vahepeal sai ainult teistele asju tehtud) endale ka midagi teha ja üks nominente - Eiffel - meeldib kohe väga. Ainuke asi, mis küsimusi tekitab on tarbijasõbraliku lõnga poliitika. Spetsiaalselt sõbralikku lõnga ostma ei lähe, Novitasse helistama/kirjutama ei hakka.

Kooskudumine algab küll alles 7.jaanuaril, aga tegin kodus olevast elevandiluuvärvi Novita 7 Veljestä juba alguse ära. Mitu põnevat asja, mida ma varem teinud pole - pole kampsuni kehaosa ühes tükis ringselt kudunud ja pole ka raglaan-tüüpi varrukaid varem teinud.

Igaljuhul kutsun -isetegijaid- ka osalema, sest millisele naisele poleks sellist romantilist kampsikut tarvis!

EDIT 28.12.2006 - kiirtõlge eesti keelde pdf-s
ampsak 09:39 - Link - kommentaarid (14)

26 Detsember 2006
Projekt "Kudum mehele" edukalt lõpetatud

Kudum mehele lõpp saabus minu jaoks nibin-nabin tähtaja viimasel päeval. Lõnga - 7 Veljestä - ostsin tokkhaaval ära suvel, esimesed silmused said varrastele septembris ja kokku õmblesin jõululaupäeva hommikul. Sai täpselt selline nagu taheti - värvi ja lõike jm poolest. Ise ka rahul, et nii suure tööga ühele poole sain.

Kulus 660g lõnga (käisin just köögis kaalumas), kuigi soovituslik kogus sildil näitas 1 kg. Järelikult on minu kootud kampsun keskmisele põhjamaalasele tehtavast 34% väiksem. Palmiku mustri olin juba ammu välja valinud ja tellitult oli muster ajakirjas Käsitöö (sügis 2006, lk 100-101). Tutsiku blogist leitud info põhjal peaks see muster sümboliseerima eluniite/köisi.
ampsak 13:02 - Link - kommentaarid (12)

25 Detsember 2006
Jõuluprojektid ehk miks käsitööalaseid postitusi viimsel ajal napib

Nüüd siis on päkapikud oma töö teinud ja mina küll usun, et selg kinkide tassimisest kange. Saan nüüd näidata mitut asja, mis muude kinkide hulgas päkapikule said toimetatud - siin need, mille ise tegin Õhtu poole ka Kudum mehele projekti esitlus, sest valminud kampsuni uus omanik läks vanni. Õnneks ilma kampsunita.

Kõige esimesena tegin Gerdale (õpib TÜ esimesel kursusel) kolmnurkse salli. Kasutasin orandzhi-pruuni-kollasekirjut Mozart Heart lõnga. Mustrini juhatas mind Mari Marike. Lisaks tegin ühed kõrvarõngad ka, aga jõulukiires neid üles pildistama ei hakanud. Kingisaaja jäi rahule - tal olevatki praegu orandzhi periood.

Üsna palju oli pusimist Triinu (lõpetab ülikooli ja vabal ajal töötab pangas) salliga, aga see-eest olen ise rahul (ja ega kahju oli neid salle ära kinkida küll). Musta tegin seepärast, et minu arvates sobib must roosaga ja uus mantel olevat tal roosa. Mustriks kasutasin põhimõtteliselt sellist skeemi ja narmad tegin järgmiselt: 40-45 ahelsilmust ja siis igasse silmusesse 3 kahekordset sammast. Krussi kisub see täitsa ise. Hästi vahva tulemus jäi. Lõnga silti praegu üles ei leia, aga ostsin lõnga hingusele minevast lõngapoest Mustamäe teel. Oli 50% mohäär ja 50% akrüül. Kulus ligi 200 g.

Noorimale õele (Grete, saab kohe 14.a) heegeldasin salli, siis kui haige olin. Muster -it- õpetuste lehelt ehk siis Susa keerusall. Tegin kahe lõngaga korraga - heleroheline ja tumeroheline koos. Lõngad samast Mustamäe tee poekesest ja olid vist akrüüli-mohääri segud. Kulus 100 g kummastki toonist.

Oma emmele tegin tema enda soovil bareti ja omal soovil kindad ka. Punase mantli juurde. Algul hakkasin Kriuks2 mustri järgi pusima. Kudusin terve õhtu, aga tulemus ei saanud nii kena, kui ootasin. Lõng oli ju erinev. Järgmisel päeval harutasin üles ja tegin omaloomingut kasutades uue. Jäin rahule. Kindad tegin sellised lõbusamad - oli krutskituju lihtsalt. Kasutatud Steinbach Wolle lõnga ja mustad triibud said Novita Lisa lõngast.


ampsak 11:42 - Link - kommentaarid (10)

24 Detsember 2006
Jõuluimest, käsitööst, muustki...

Jõulud on mõtisklemise ja veidi ka rahunemise ning kokkuvõtete tegemise aeg. Jõulukingid kõik valmis, päkapikuprojekt läbi, kudum mehele sai tund aega tagasi jõulupakiks vormitud. Hea tunne on! Suured tänud veel minu päkapikule Juliale.

Enda pisikene jõuluime teeb uinakut, sest sünnipäeva pidamine ja kingielamused väsitavad värske 4-aastase mehegi ära! Rõõmu oli uuest jalgrattast, Viljandi-rahva poolt saadetud vildikatest ja klotidestki. Ise olime hommikul sama elevil, kui laps. Nii mõnus aeg see jõuluaeg.


Meie selle aasta suurim kordaminek

Häid pühi kõigile -isetegijatele-!!!!!
ampsak 12:25 - Link - kommentaarid (6)

18 Detsember 2006
Päkapikuprojekt

Ja saingi ometi postkontorisse mindud. Juba mitu päeva kibelesin postiteatised näpu vahel, aga postkontor pole millegipärast sobival hetkel lahti.

Postkontori ukse taga pakki lahti ei rebinud. Ka autos suutsin näiliselt rahulik olla. Koju jõudes ei hakanud mantlitki seljast võtma - kohe küüntega paki kallale.

Ja päkapikk tõi mulle imekena mütsi ja salli! Sellist värvi mul veel polnudki. Ise tehtud asjadest õhkub ikka seda teistmoodi soojust - sellist, mis tekitab tunde, et minu peale on mõeldud. Olen väga rahul.
Päkapikk ise on saladus - niiet pakkuge välja ... või julgeb päkapikk ise üles tunnistada?
ampsak 17:14 - Link - kommentaarid (7)

05 Detsember 2006

Mida teeb ampsak palavikuga kodus?
Õige vastus: heegeldab

Tegelikult palavikuga eriti mõnus heegeldada ei ole, aga niisama on ka igav vedeleda. Laupäeval lasin oma kallil mehel veidi blogi "tuunida" ja probleemid kadusid ära küll (st nüüd peaks Mozilla ja IE üsna sama pilti näitama).


ampsak 11:54 - Link - kommentaarid (5)