ampsak teeb näputööd
Käsitööd siit, muud jutud http://ampsak.blogspot.com/
ampsak teeb näputööd

Arhiiv

Külastajaid

425326

29 Detsember 2005
Paar näidet Koekirjade varamu raamatust vastuseks foorumis esitatud teemale.
sakiline äär


O - õhksilmus
must kolmnurk - koo 3 silmust parempidi kokku
kolmnurk täpiga - koo edasireal 2 s pahempidi kokku, tagasireal 2 s parempidi kokku
kolmnurk - koo tagasireal 2 s parempidi kokku, tagasireal 2 s pahempidi kokku
täpp - edasireal pahempidi, tagasireal parempidi
kollane ruut - edasireal parempidi, tagasireal pahempidi
ampsak 15:07 - Link - kommentaarid (1)

27 Detsember 2005
Keepidest (vahelduseks pontšodele) ...
... lihtsalt mõnusad iluvidinad!


Pilte loop-d-loop.com-i kodukalt ->Gallery->Wraps
Ja mõned keebid koos õpetustega:
ampsak 16:57 - Link - kommentaarid

Jõuluvana tõi mulle muu toreda kingikraami hulgas sellise hea ja asjaliku raamatu. Kui kiisukati kardinad valmis saavad, siis saan sealt ka midagi katsetama hakata.ampsak 15:12 - Link - kommentaarid (1)

21 Detsember 2005
Ma elan jõulupidude ja sünnipäevade ajastus hetkel. Pidu peo otsa - eile lasteaia jõulupidu. Kuna mul lasteaedadega igasugused kogemused puuduvad, siis oli paras elamus kasvataja Miraldat päkapikukostüümis ringi hüplemas näha ja kõikjal tema ümber pisikesed päkapikupoisid ja lumehelbe-plikad. Mustad püksid päka-põnni jalas emme näputöö.

Homseks sünnipäeva eel-tähistamiseks (lasteaed laupäeval kinni ju!) tegin poisile ilusa punase pluusi. Idee tekkis sellest, kui poodidest 3-aastaste triiksärgivalikuga tutvunud oli. Saadaval on valged ja hind (umbes 130.-) tõmbab ka suu lisaks ebapraktilisusele kõveraks. Pildi panen homme, aga pluusi maksumuseks kujunes 14.- riie + 4.- nööbid ja näeb välja nagu issi triiksärgid. Lõige mingist suvisest Burdast.

Jõulud on viimased aastad olnud kõige ilusam aeg aastast. Ja see meenub mulle alati, kui oma pisikest poega vaatan. Lause "lapsed on elu õied" ei ole enam ammu pelgalt klišee, vaid nii ma tunnengi. Sel külmal jõuluööl ta tuli ja see oli kõige ilusam. Minu laps.

ampsak 19:59 - Link - kommentaarid (6)

18 Detsember 2005
Vahepeal õppimise kõrvale muud käsitööd teha ei jõudnud, kui jõulupeo kostüümid endale ja mehele valmis õmmelda. Teemaks óli idamaad suunitlusega 1001 öö muinasjuttudele. Peoga jäin väga rahule. Enda kostüümist pildid siin, aga kuna minu kätte fotokat ei sattunud, siis mehe kostüümi pildid hiljem (see sai veelgi lahedam, kui minu oma).
ampsak 11:06 - Link - kommentaarid (4)

12 Detsember 2005
Midagi käsitööle vahelduseks ka - selleaastane pipaskoogisaak. Sai päris magus.
ampsak 19:19 - Link - kommentaarid (6)

09 Detsember 2005

Mul on tunne, et ma ei saa ilma käsitööta kohe üldse olla. Konspektide kõrvale olen vapralt heegeldanud lillelist seelikut, mille algse idee näppasin jällegi manni blogist, aga nüüdseks on juba kõvasti isikupära ka siia juurde kasvanud. Muster ise on ülilihtne ja saadud crazy käest. Kõige keerulisem osa on motiivide kokkuheegeldamine. See on jube tüütu ja samal ajal midagi lugeda on võimatu. Plaan oli juba täna seellikuga debüteerida, aga näib, et enne aastavahetusepidu pole lootustki. Aga see-eest sobib värvikombinatsioon musta-valgetriibulise pikakäiselise topiga.

ampsak 11:39 - Link - kommentaarid (10)

08 Detsember 2005

Vilditud kõrvarõngad. Enam-vähem võin rahule jääda. Nüüd tahaks juba muud värvi heiet osta, et midagi rõõmsamat ka teha. Idee pärineb manni blogist, aga paljud isetegija blogijad on ka neid juba katsetanud.
Välismaistest olen leidnud selliseid kõrvakaunistusi ja värvilistest pallidest kaelaehteid.

ampsak 06:49 - Link - kommentaarid (4)

07 Detsember 2005
Tänane päev möödus natuke koristamise ja natuke logelemise ja natuke käsitöö tähe all. Lapsele tegin sussi sisse panemiseks mõmmiku (õpetus on paremal tulbas) ja üks kahest jahimehekindast lapsele sai ka valmis (idee Maki blogist). Pesumasinas ootavad mõned vilditud pallikesed, millest peaks tulema kõrvarõngad - esimene katsetus lõppes natuke liiga suurte pallikestega, täna uuel katsel siis. Kui pärlid peale ja kinnitused külge saavad, siis panen pildi ka üles.
ampsak 15:26 - Link - kommentaarid (3)

05 Detsember 2005
Talv ja jõulud on hinges. Kohe eriti ilus tunne on. Ka siis kui konspekt lahti ja heegelnõel samal ajal käes.
Nädalavahetusel heegeldasin valmis 20 lumehelvest, millega poja kasvataja tahab ühe akna ära ehtida. Pildi unustasin suure ähmiga tegemata, aga pärast võtan fotoka ligi ja teen klõpsu ära. Andis ikka teha neid helbeid, aga kõik räitsakad said erineva mustri järgi tehtud. Ega lumehelbed ei olegi ju kõik ühtemoodi. Lapse 25 cm kõrguse kuuse külge sai ka üks.
crazy otsis mulle välja sellised toredad lehed - helbekesed 1, helbekesed 2, helbekesed 3.

Lisaks tegin villast pallikesi - täitsa lahedad, aga nüüd pean ma nad diivani alt välja koukima, sest seni kui issi arvuti taga süvenenud oli ja ma ise vannitoas tegutsesin, viskas keegi need sinna. Muidu said sinised nagu varaõhtune taevas vahetult enne pimenemist.

ampsak 14:39 - Link - kommentaarid (1)

02 Detsember 2005
Kuna mul on totaalne kõrvarõngaste puudus (loe: suviseid nagu paksu mütsiga panna ei taha), siis hakkasin eile õhtul otsima põnevaid ideid kõrvarõngaste tegemiseks. Niidist ei taha, sest neid ma suvel tegin. Aga tekkis idee teha traadist.
Leidsingi paar kena lehekülge kootud kõrvarõngastest, lehekesekujulised kõrvarõngad (sobiks talvemütsiga ), mõned lihtsama mustriga ideed ja midagi ka lihtsalt silmailuks, pärlitega.
Asi ise on veidi keerulisem kui niisama varraste ja lõngaga kudumine, aga harjutamine tegevat meistriks.

...ja valmis nad saidki:


ampsak 12:29 - Link - kommentaarid (5)

01 Detsember 2005
Sain omale valmis mütsi. Täitsa soe müts sai. Kuigi algul katsetasin ilma paksu ääreta, aga lükkasin ikkagi vardad uuesti mütsi alumisele äärele sisse ja asi läks märksa paremaks. Peale kudusin pisikesed lehekesed lõngast, mis FF salli tegemisest üle jäi. FF salli idee mannilt.Lehekese muster:

ampsak 19:49 - Link - kommentaarid (2)