ampsak teeb näputööd
Käsitööd siit, muud jutud http://ampsak.blogspot.com/
ampsak teeb näputööd

Arhiiv

Külastajaid

425343

13 August 2011
Haldjaprintsessile


Saime järjekordse kutse pisikese tüdruku sünnipäevale ja võimaluse kingisoovide hulghast ise valida. Kuna mul on jätkuv roosahullus, siis valisin haldjaprintsessi komplekti. Poodide valik nähtud, olin natuke pettunud. Roosad tiivad siiski leidsin (peale pikka otsimist), aga tiaara ja haldjakepi otsustasin ise teha. Ja kena koti, kus väike neiu oma haldjakraami hoida saaks, tegin ka. Kotiga jäin lausa eriti rahule (valge poekott ja transfer-paber ning mõned kangast roosid).


ampsak 14:11 - Link - kommentaarid (3)

07 August 2011
Tee ise: koogialus

Tahtsin omale meeletult koogialust - sellist uhket ja jalaga, et kook peolauas aukohal oleks. Käisin poed läbi ja valikut oli - hinnavahemikus 11 eurot kuni 25 eurot (hea tahtmise juures oleks kallemaid ka leidnud). Aga nagu ikka, internetist hoopis midagi muud otsides, leidsin, et sellist koogialust saab ise ka teha. Tegingi! Eelarve tuli alla 5 euro.


Minu koogivaagen koosneb küünlajalast (Tiimaris oli klaas ja portselan -50%) ja klaasist vaagnast (läbimõõt 26 cm). Puhastasin puutepunktid aknapesuvedelikuga ära ja liimisin läbipaistva silikooniga kokku. Küünlajalg on parasjagu nii laia põhjaga ja piisavalt raske, et kogu konstruktsioon stabiilne oleks.

Nõude osas on võimalused piiritud - kasutada saab lisaks taldrikutele ja küünlajalgadele ka erinevaid kausikesi, pokaale, jalaga magustoidukausse, munatopse, tasse jne. Lisaks sellele, mille kokku liimisin, katsetasin ka teisi variante. Valge taldriku jaoks otsin nüüd hoolega sobivat valget küünlajalga või pokaali

Sellisel viisil saab teha ka korrusvaagnaid - mitut koogialust üksteise peale kinnitades. Head blogid ja juhised internetist: http://twokidsandaparty.blogspot.com/2009/07/diy.html, http://www.sarahortega.com/2011/06/diy-cake-stand.html, http://www.abeachcottage.com/2010/12/a-beach-cottage-diy-vintage-plate-cakestand-a-guest.html
ampsak 10:37 - Link - kommentaarid (14)

04 August 2011
Valge põll

Tegin omale lõpuks põlle. Selleks, et oleks pidulikel puhkudel mõnus ja ilus. Algul oli plaan natuke teine, kuid hoopis teine mõte tuli vanu perekonnafotosid vaadates. Parempoolne naisterahvas pildil on minu emapoolne vana-vanaema Helene. Oleme seega peaaegu nimekaimud.


Selle foto põhjal tekkis kohe tunne, et ta oli ilus ja stiilne naisterahvas. Elukutselt õmblejanna. Natuke sellise range hoiakuga ja konkreetne naine.

Minu põll sai valgest kangast ja satsiline. Valmis ühel vihmasel pärastlõunal eelmisel nädalavahetusel. Kiiremini, kui mu ideed tavaliselt settivad. Püüan siis kanda seda põlle oma esiema väärikusega.

ampsak 21:07 - Link - kommentaarid (12)

03 August 2011
Padjasõda (sadu)

Vahepeal olin padjalainel. Juba mais ostsin tüki seinapaneeliga sama värvi kangast ja uhkusega pean netima, et padjakatteid sai sellest 3 tükki - 2 suurt ja 1 väike. Pilte ei pane enne, kui olen magamistuppa ka sobivat tooni voodikatte hankinud. Ja see pole üldse lihtne ülesanne olnud. Kangas või kate siiani ostmata.

Kõige põnevam projekt oli siiski Rapuntseli padi. Väikesel naabritüdrukul oli sünnipäev ja juba mitu kuud varem kuulsin, et 5-aastaseks saavatel tüdrukutel peab Rapuntseli nukk olema. Kuna nuku vanemad talle kinkisid (selline kõhna ja nõksuvate põlvedega), siis haarasin teemast vabamas vormis kinni. Õmblesin padja. Pildi leidsin internetist ja kandsin kangale spetsiaalse paberi abil. Vihje leidsin sokikese blogist, paberi leidsin Vunderist (seal oli soodsam, kui kontoritarvete poes).


Et oma laps ka midagi vahvat saaks, siis talle Londoni vaatega padi. Põhjana kasutasin teksakanga jääki (teisel pool paksem valge kangas). Ise olen rahul ja plaanin samast seeriast veel midagi teha.
ampsak 21:07 - Link - kommentaarid (4)