ampsak teeb näputööd
Käsitööd siit, muud jutud http://ampsak.blogspot.com/
ampsak teeb näputööd

Arhiiv

Külastajaid

425477

22 August 2006
Peaaegu Hispaanias / Almost in Spain

Mitu aastat oodatud puhkusereis on peaaegu käes. 2 nädalat paradiisi ja sooja kliimat ootab ees. Enne reisi ei saa ilmselt valmis eest lahtine kampsik - heegeldatud muideks. Esimest korda tekkis üldse idee kudumise asemel heegeldada sellist asja - hakkan vist susastuma. Otsapidi on see ka projekt Poolikud asjad valmis, sest algselt pidi sellest lõngast saama selline boolero. Algul nagu meeldis, aga kui seljaosa valmis sai, siis mõtlesin ikka, et pole päris see. Nats tuleb ilmselt lõnga puudu. Igaljuhul olen valmis tööst natuke rohkem kui varruka jagu kaugel.


Eelmise postituse juurde tulles: mustrit...eee...pole. Ise mõtlesin välja. Praegu töös oleval esemel ülal on sama muster (hakkas meeldima lihtsalt). Aga töö käik oli umbes selline, et heegeldasin ringiks kokku alumise ääre jagu ketti ja hakkasin sinna peale tegema nn teokarpe (ing k shell). Kahandamine keskel toimus selle arvelt, et kui algul oli iga teokarbi vahel kaks ahelsilmust, siis nüüd tegin ainult ühe. Rinnaosa heegeldasin eraldi ja need on tavalised kolmnurksed tükid (alustatud keskelt). Ääre improviseerisin ka kuidagi ja harutasin enne "õige" leidmist üsna mitu korda ja kolasin mööda -it- avarusi ringi.

ampsak 17:47 - Link - kommentaarid (4)

02 August 2006
Midagi ikka valmib

Jehuu! Tekitasingi omale ühe topi - lõng selline kirju ja kulus ära teve tokk ja nats jäi puudu ka. Sellest valged ääred ja paelad.
Ja valge seeliku tegin ka, aga selle olen täna tööl nii kortsu istunud, et pilti ei pane üles. Natuke on seda ka siit pildilt näha.

Topi saamislugu: algul mõtlesin, et koon topi, aga kui valmis sai, siis ei meeldinud. Ja ühel ilusal õhtul harutasin kõik üles ja ostsin Selverist veidi väiksema heegelnõela, kui kodustes varudes leidus. Ja lausa iseenesest sai jupp alumist äärt valmis. Järgmisel päeval käisin Elektriraudtee korraldatud Pakri matkal ja mida head rongis ikka teha, kui näputööd. Ülemise osaga olin nii hasardis, et esmaspäeval peale trenni trollibussi oodates koukusin heegelnõela kotist välja ja asusin usinalt heegeldama. Inimesed vaatasid mind muidugi nagu maniakki - seisab piiga kontsakingades, spordikott üle õla ja heegeldab.


ampsak 18:54 - Link - kommentaarid (19)