ampsak teeb näputööd
Käsitööd siit, muud jutud http://ampsak.blogspot.com/
ampsak teeb näputööd

Arhiiv

Külastajaid

425339

28 Aprill 2007
Ooo, roosid, roosid, roosid...

Alustan sellest, et peale väsitavat (aga edukat) töönädalat saatsin lapse vanavanemate juurde. Ja kuna nad täna loomaaeda läksid, siis loomulikult oli esimene mõte fonokella tirinat kuuldes, et ju siis läks loomaaias tüliks ja laps toodi koju tagasi. Aga ukse taga oli hoopis salapärase näoga neiu, kes mulle suure kingikoti ulatas. Ma olin nii hämmingus, et enam ei mäleta, kas ma aitäh ütlesin. Igatahes suured tänud kikuliisile!
Komplektis poes käimise kott (parempoolne pilt) salvrätitehnikas roosidega, kohvitass (läheb töö juurde), roosiline kalender, informatiivne raamatuke roosidest, roosiõis ja hästi armas kaart.


ampsak 13:53 - Link - kommentaarid (9)

25 Aprill 2007
I ♥ London!

Oli mõnus nädalavahetus. Kohe tõsiselt. Mis saab olla paremat sellest, et ärireisi tarbeks saab pühapäeva õhtu asemel lennupileti laupäeva varahommikuks. Ilm oli fantastiline - päike säras, sooja umbes 24 kraadi ja inimesed võtsid Hyde Park'is päikest. Lisaks vaatamisväärsuste ja "ostuväärsustega" tutvumisele käisin ka muusikaliteatris Mamma Mia etendusel. Kuigi piletihinnad olid võrreldes Eesti omadega tunduvalt kallimad, oli elamus mitmeid kordi võimsam.

Käsitööuudistest olulisem on helmepoed. Käisin Bead Auras. Helmestega annab minusugust ikka kenasti ära hullutada. Odavad just ei olnud, aga kuna otsus oli kindel, siis ostsin ikkagi. Valik on muidugi väga hea alates plastikust helmestest lõpetades klaashelmeste ja väärtuslikemate kividega. Millefiorid, Swarovskys ja muud tuntud asjad olid ka esindatud. Teise poekese leidsin Portobello tänavalt (maja nr 259 vist), kus oli tikkimishuvilistele ka palju huvitavat.

Esimesel pildil Millefiorid ja sõrmusetoorikud (70p /tk), teisel klaashelmed ja kuldkivist helmed, kolmandal plastikust helmed (10-20 p/tk).
ampsak 14:53 - Link - kommentaarid (9)

16 Aprill 2007
Triibud-täpid-ruudud ja tiba roosilist ka sekka

Sain täna kätte oma triibu-täpi-ruudu-projekti paki. Oli teine päris suur. Kiusatus seda autos lahti teha oli veel suurem. Õnneks suutsin koduni oodata. Kastis oli hästi palju maisipulgakeste-taolisi asju ja nende vahelt tuli lagedale ka kingitus ise. Pakis oli ilus kaart, ise valmistatud küünal klaasi sees, Fimost triibuline-spiraalne kaelaehe ja pärlihullule veidi helmeid kah.Roosid saatsin ka teele. Napilt enne saaja reisile minekut. Sain ikka jupp aega muretseda, kas ikka ühes tükis kohale jõuab. Pilti näeb mannu blogist. Muu ninni-nänni kõrval (roosiõitega vannisool, lõhnaküünlad, roosiga seep) sai valmis pisike (teatri)kott. Roosidega muidugi mõista.

Nädalavahetusel sai valmis ka seelik, aga seda on enda seljas üksi raske pildile saada. Konstrueerisin ühise raamatutellimise käigus tellitud raamatu abil lõike ja valgest (mustade õitega) velvetist saigi seelik.
ampsak 17:11 - Link - kommentaarid (3)

12 Aprill 2007
Definitsioonid

Wikipedia on väga põnev lehekülg.

Heegeldamine - lõngast või niidist kanga tegemine. inglisekeelne sõna on tuletatud prantsuse keelest ja tähendab konksu. Algselt pärineb kas Araabiamaadest, Lõuna-Aafrikast või Hiinast. Populaarsuse saavutas 1800. aastatel Euroopas. Pikemalt wikipedia lehelt.
Kudumine - lõngast või niidist rõivaste tegemise kunst. Esimesed leiud on esimesest aastatuhandest p. Kr Egiptusest pärit kootud sokid. 1527 asutati Prantsusmaal kudumiskaupmeeste gild.

ja niimoodi võib sealt leida infot näiteks tikkimise, makramee, süstikpitsi jm põneva kohta.
ampsak 09:35 - Link - kommentaarid (5)

02 Aprill 2007
Lõngaprojektist ja triibu-täpi-ruudu projektist

Mitu projekti olen vahepeal n-ö alumisse riiulisse tõstnud. Osalesin lõngakonkursil. Mingit head kohta ei lootnudki, sest pole kuigi osav lõnga tegemises. Isegi tühipaljas värvimine oli paras peavalu. Susale läkitasin koos piltidega sellise jutu:

Lõnga tegemine ka lihtsamas vormis pole üldsegi nii lihtne, kui projektiga liitudes tundus. Kuna ma olen rohelise fänn, siis otsustasin, et peaks tulema midagi rohelist. Värvid leidsin Õismäelt pisikesest kodutarvete poest (hind 11.-), kuhu ma ükskord hoopis muud otsima läksin. Kasutasin samblarohelist ja kollast. Punane ootab oma hetke käsitöökarbis.

Esimese katsetuse tegin küll vildikatega, aga see tulemus jäi ülimalt hale. Vildikakatsetused värvisin hiljem üleni samblaroheliseks ja valmis projektile said sellest õied. Järgmine katsetus algas sellega, et lõnga enne värvi sees keetmist märjaks ei teinud ja tulemus oli endiselt valge lõng paari musta ja mõne kollase kohaga. Kolmas katsetus läks niipalju õnneks, et tegin lahjema rohelise värvisegu ja keetsin osa lõngast uuesti üle.

Üsna koos rohelise värviga otsustasin randmesoojendajad teha. Hea pildistamas käia nagu vikike foorumist ütleb. Ja päikest sai ka sekka.Triibud ja täpid sain ka valmis. Ruudud jätsin vahele. Plaan oli teha ehete karp ja värvidena roosa-musta kombinatsiooni. Isegi õnnestus. Väike lisa tša-tša käevõru näol ka juurde ja oligi olemas. Paki sai annel1.

ampsak 15:31 - Link - kommentaarid (14)

01 Aprill 2007
Roosid

Kuni Trika roosiprojekti nimesid loosib, tegin omale Cernitist ripatsiga kee. Roosiline sai.
ampsak 17:42 - Link - kommentaarid (19)