ampsak teeb näputööd
Käsitööd siit, muud jutud http://ampsak.blogspot.com/
ampsak teeb näputööd

Arhiiv

Külastajaid

428364

02 Oktoober 2012
Kleidid pisikesele sõbrannale
Need isetegemised olen siia täitsa panemata unustanud. Kliki pildil ja loe rohkem!

Igasugust muud juttu saab lugeda jätkuvalt minu blogist
ampsak 09:09 - Link - kommentaarid

25 Aprill 2012
Aiamarkerid taimedele
Kliki pildil ja loe rohkem! Väike juhend ka juures.
ampsak 05:11 - Link - kommentaarid (4)

15 Aprill 2012
Tuulekindel laudlina terrasile
Kliki pildil ja loe rohkem!
ampsak 16:41 - Link - kommentaarid (2)

13 Aprill 2012
Vanaema heegeldatud lauajooks
Kliki pildil ja loe rohkem!
ampsak 06:56 - Link - kommentaarid (2)

07 Aprill 2012
Kleidid nukule
Kliki pildil ja loe rohkem! Viited lõigetele!
ampsak 14:48 - Link - kommentaarid (1)

05 Aprill 2012
Päikest võtma ehk päevitustool laskevalmis
Kliki pildil ja loe rohkem!
ampsak 06:16 - Link - kommentaarid

04 Aprill 2012
Lillekast
Kliki pildil ja loe rohkem!
ampsak 13:02 - Link - kommentaarid (1)

13 August 2011
Haldjaprintsessile


Saime järjekordse kutse pisikese tüdruku sünnipäevale ja võimaluse kingisoovide hulghast ise valida. Kuna mul on jätkuv roosahullus, siis valisin haldjaprintsessi komplekti. Poodide valik nähtud, olin natuke pettunud. Roosad tiivad siiski leidsin (peale pikka otsimist), aga tiaara ja haldjakepi otsustasin ise teha. Ja kena koti, kus väike neiu oma haldjakraami hoida saaks, tegin ka. Kotiga jäin lausa eriti rahule (valge poekott ja transfer-paber ning mõned kangast roosid).


ampsak 14:11 - Link - kommentaarid (3)

07 August 2011
Tee ise: koogialus

Tahtsin omale meeletult koogialust - sellist uhket ja jalaga, et kook peolauas aukohal oleks. Käisin poed läbi ja valikut oli - hinnavahemikus 11 eurot kuni 25 eurot (hea tahtmise juures oleks kallemaid ka leidnud). Aga nagu ikka, internetist hoopis midagi muud otsides, leidsin, et sellist koogialust saab ise ka teha. Tegingi! Eelarve tuli alla 5 euro.


Minu koogivaagen koosneb küünlajalast (Tiimaris oli klaas ja portselan -50%) ja klaasist vaagnast (läbimõõt 26 cm). Puhastasin puutepunktid aknapesuvedelikuga ära ja liimisin läbipaistva silikooniga kokku. Küünlajalg on parasjagu nii laia põhjaga ja piisavalt raske, et kogu konstruktsioon stabiilne oleks.

Nõude osas on võimalused piiritud - kasutada saab lisaks taldrikutele ja küünlajalgadele ka erinevaid kausikesi, pokaale, jalaga magustoidukausse, munatopse, tasse jne. Lisaks sellele, mille kokku liimisin, katsetasin ka teisi variante. Valge taldriku jaoks otsin nüüd hoolega sobivat valget küünlajalga või pokaali

Sellisel viisil saab teha ka korrusvaagnaid - mitut koogialust üksteise peale kinnitades. Head blogid ja juhised internetist: http://twokidsandaparty.blogspot.com/2009/07/diy.html, http://www.sarahortega.com/2011/06/diy-cake-stand.html, http://www.abeachcottage.com/2010/12/a-beach-cottage-diy-vintage-plate-cakestand-a-guest.html
ampsak 10:37 - Link - kommentaarid (14)

04 August 2011
Valge põll

Tegin omale lõpuks põlle. Selleks, et oleks pidulikel puhkudel mõnus ja ilus. Algul oli plaan natuke teine, kuid hoopis teine mõte tuli vanu perekonnafotosid vaadates. Parempoolne naisterahvas pildil on minu emapoolne vana-vanaema Helene. Oleme seega peaaegu nimekaimud.


Selle foto põhjal tekkis kohe tunne, et ta oli ilus ja stiilne naisterahvas. Elukutselt õmblejanna. Natuke sellise range hoiakuga ja konkreetne naine.

Minu põll sai valgest kangast ja satsiline. Valmis ühel vihmasel pärastlõunal eelmisel nädalavahetusel. Kiiremini, kui mu ideed tavaliselt settivad. Püüan siis kanda seda põlle oma esiema väärikusega.

ampsak 21:07 - Link - kommentaarid (12)