Igat värki


Igat värki
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
Obukakust

Elatud: 53 kui teada tahate
Location:Ma teile kirjutan


Archive

Viimased postitused
August 2008
Juuli 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008


Link......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
30 August 2008
DEPRESSIIVSED EESTI METSAD
Pildid klikitavad
kust võib leida mõndagi huvitavat.
Tunne oma kodumaad

üks selline puu - kadakas - on looduskaitse all.

Ja tema lähedal on veel samanimeline kivi. Nime sodisin pildil ära. Mõista, mõista, mis ja kus need on? Õige vastus kolme nädala pärast. Võtsin eile jalgratta ja läksin metsa seenele, pool pange minu jaoks mitte nimetamisväärseid. Aga looduskaitse värgid leidsin üles. Meelega otsisin. Iseenese mälu järgi.

Vastuseks eelmise postituse kommentaarides Bubbly küsimusele, siis meie väikelinnas pole "Kirbuturu poodi", ega pole kunagi olnud. On hoopis "Kohalik Anttila" filiaaliga Suure-Jaanis. Vot nii. Asjalikkuse kohta, nojah niivõrd kuivõrd. Igasugu sodi leiab nagu mõni mõttetute asjade pood suures linnas (Novaluks, Tiimari, või mingine Superbox või).

25 Juuli 2008
DEPRESSIIVSED EESTI VÄIKELINNAD
(pildid on klikitavad)
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Asfalt sulas linnas, ütleb üks laulusalm. Mis on depressiivne Eesti väikelinn. Minu arust just selline nagu sellel pildil. Tühi ja unine, et nagu midagi ei toimu.
Loeme vahel lehte, kas sa näed isegi linn on ära mainitud. Rind läheb uhkusest kummi, rüht muutub sirgemaks ja kohe vaatame uut pilti
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Mõista, mõista mis linna küünal see on? Noh loomulikult Eesti väikelinna oma. Võhma oma.
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Muidu tavaline depressiivne Eesti väikelinn, toreda maastiku arhitektuurilise lahendusega.

17 Veebruar 2008

Foorumis on selline värk popi Picasa värkide kohta. No mis sa oskad kosta. Mina ka ei oska öelda kui suur peab pilt olema. Aga selleks, et me vanuigi ikka näeksime lõnga vardasse ajada, peab pilt olema noores eas väga suur ja selge. Mida see tähendab? Aga seda, et skaneerime setinguga 600 dpi just selliseid mustrilehti (värvilisi toote lehti võib ka lahjemalt) ja kui meil on fotosopp, siis True Colors või midagi täismängu, kui oleme kromssajad, siis võib ka halltoonides ja salvestame tiffi, no mitte mingil juhul algset toorskanni jpg-sse. Selliselt saan mina oma skanneri klaasi suuruseks (A4) 7100x5014 pikslit ja faili suuruseks 104 MB. Ja vot sellest suurest failist hakkame tegema ilusat selget pilti. No me ei ela enam Windows 95 ajal, vaid meil on võimalus isegi Vistaga tegeleda. Kui aus olla, siis obukakk pole Vistat silmaotsaski näinud. Käisin küll ükspäev kogunisti linnas tutikat arvutit üle kaemas ja tuli välja, et veel müüakse XP-ga masinaid, vähemalt mineva nädal.
Sa vaata seda motoks võetud pilti ja vaata kui palju tal piksleid on ja kui suur ta kilobaitides on ja ta on huvitav-huvitav Imageshackis jälle .png miskipärast. Minu masinas on ta mingi 70 kilobaidine tiff, millest omakorda annab teha veel 50 kilobaidine djvu, kusjuures pikslid jäävad samaks 2806x3474 tükki. Ja kui seda ekraanil vaadata täissuuruses, siis saab igale poole teda kerida, ei mahu muidu ära ja kui Fit to screen nagu ACDSee laseb teha, siis ei pea ka nagu hakkama silmi hirmsasti pööritama.

23 Jaanuar 2008
Time out

Kord olid niidud rohelust täis,
pilv taevavõlvist vaid harva üle käis.
Peegeldus päike jõe suveselges vees,
niitude vahel seal kulges meie tee,
niitude vahel, kus õnn saatis meid.

Nii kohtan sind mu kodupaik
üle pika aja taas11 Jaanuar 2008
Mida mina arvan Rapidsharest. Aga seda, mida enamus arvab Windowsist ja Bill Gatesist: kõik kiruvad aga kõik kasutavad. Nii on ka Rapidiga. Et kõike ausalt ära rääkida, peab alustama, et mul pole seal tasulist kontot kunagi olnud. Üksvahe sai neid küll Internetist varastada, aga praegu on Free konto. Kõigepealt, mida me teeme kui oleme leidnud Internetist posu asju, mille lingid viitavad kõik rõõmsalt Rapidsharele. Õige - kopeerime need lingid Wordi faili. Pildil on fragment minu Wordi failist, kus kõik lingid ootavad ilusti järjekorras alla tõmbamist.

Lingid kustutan Wordi failist maha alles siis kui asi on tõepoolest käes. Harva, aga juhtub, et Rapid nagu ka iga teine samalaadne sait annab vigase faili ja tuleb see fail uuesti alla tõmmata. See ilmneb lahtipakkimisel. Halvematel aegadel on fail ulatunud 20 leheküljeni. Väga vähesed asjad on alla tõmbamata jäänud hapuks minemise tõttu. Et asju kätte saada avan Wordi faili. Kui pole hüperlinki siis teen selle, viies kursori lingi aadressi lõppu ja löön lihtsalt tühiku. Siis viin kursori sellele lingile, vajutan alla Ctrl klahvi ja teen lingil kliki ning Word avab brauseri õigest kohast.
Rapidis vajutan loomulikult free, tiksutan kella ära, sisestan koodi ja salvestan asja ära ning toimub rõõmus alla laadimine. Nüüd hakkab rolli mängima Interneti ühenduse kiirus. Sest aeg uue faili avanemiseks hakkab tiksuma alates sellest kui te olete ühe faili alla laadimise lõpetanud. Ja on vahe sees kas 100 MB fail tuleb alla 15 minutiga või pooleteise tunniga. 100 megabaiti on nimelt Rapidi üleslaetava faili maksimumsuurus, mis tähendab, et DVD 5 otsene koopia koosneb nii 45 failist. DivXi kompresseeritud film nii umbes 8 - 15 faili, seriaali seeria 4 faili jne. Praegu peaks olema aeg peale 100MB-se faili allalaadimist järgmise faili kättesaamiseni olema umbes poolteist tundi (oli ka aeg kus see oli 3 tundi). Mida väiksem on fail, seda väiksem on vahe järgmisele failile. Kui teha asja süsteemsemalt, siis kui üks fail on alla laadimise lõpetanud paneme kohe teise faili laadima ja Rapid teatab rõõmsalt, et teil on limiit läbi ja tulge tagasi niimitme minuti pärast. Igal arvutil on kuskil kell, igal arvuti juures on märkmik ja kirjutusvahend ja paneme sinna kirja , et näe noh nii arvutame natike... see kell saab järgmise faili.
See on kõik kena ja ilus ja kehtib staatilise IP aadressi kohta.
Kellel on dünaamiline IP aadress, sellel on lihtsam, eemaldate Rapidshare küpsised, kas teete arvutile restardi või katkestate modemist Interneti ühenduse ja natukese aja pärast loote uue, ja laete järgmise faili alla. Juhtub aga harva, et see ei funka esimese korraga.
Kõige hullem on aga neil kes ripuvad Interneti kolhoosis (jagavad naabritega ühendust). Naaber tahab ka Rapidist alla kakkuda ja siin pääseb kiirem löögile kui ei suuda kokku leppida, et paariskuupäevadel kakun mina ja paaritutel sina.
Muidugi on ju veel võimalus mässata proxy serveritega aga kas asi on seda väärt. Internett on täis igasuguseid allatõmbamise kohti ja ega kõike kraami niikuinii kätte ei saa.
Eelmise postituse küsimuse vastus on: see pilt pärineb Iisraeli noorte komöödia "Lemon Popsicle" neljandast osast. Filmid on tuntud veel nimede "Hot Bubblegum", "Eis am Stiel" (saksa keeles) ja "Горячая Жевательная Резинка" all. Eestikeelset nime pole, sest minu teada meil pole neid osi kunagi kuskil näidatud ei kinos, aga ka telekas.

07 Jaanuar 2008

Foorumis on selline värk. Laadisin omale selle Artopiki alla ja kukkusin näppima. Ilus pisike programmike. Osutus aga selliseks, et kannatas isegi foto läbi suruda Võtsin suvalise. Nii öelda prooviks.
Vaatan seda fotot ja tekib tahtmine Suure Ringi Küsimus esitada.
Mis filmist on pärit fotol kujutatud stseen? Piisab üldnimetusest.
Annaks võib olla isegi auhinna DVD selle filmiga juhul kui auhinna saaja tõestab, et on 16 täis, sest kui need filmid oleks omal ajal jooksnud meil kinodes, siis oleks kindlasti olnud kiri "Alla 16-aastastele keelatud"
Vihjeks niipalju, et 8 seeriat seda filmi muutusid omal ajal kultusfilmideks ja andsid inspiratsiooni sellistele filmidele nagu "American Last Virgin" ja "American pie" jne. jne.
Mõni teine päev näpin Artopiki edasi.

04 Jaanuar 2008
Huvitav, see template ei lase postituse pealkirjagi panna. Aga mul savi.
Miks ma tegin selle blogi? Ikka selleks, et vingeid asju testida. Aga testist ei tulnud miskitki välja, sest mõnede maailm lõpeb ära Vabadussambaga New Yorgis ja mõnede maailm Tallinna lennuväljaga. On selline "vinge" asi nagu brauser; noh see vidin, millega mööda avarusi kolame. Mul ajas siiamaani Opera asja ära. Siiamaani - rahu tema põrmule, oli isegi eestikeelne - ja mitte rohkem. Leidsin siis brauserite maailmast sellise vidina nagu Flock, mida reklaamitakse kui sotsiaalne veebi brauser - social web browser - . Ja ma mõtlesin, et kas ka selles blogis saab kõiki ta võimalusi kasutada. Tutkit brat. Pildid lae flickrisse ja blogi pea Blogspotis. Muidu teine ilus Firefoxi kloon ja ongi mul default brauseriks. Ja siis tegin endale või õigemini oma arvutile jõulukingi. Installisin talle peale Safari brauseri. Räägitakse, et Apple Maci arvutid jooksevad elegantselt ja Safari on Maci brauser. Nüüd on ka sellest Windowsi versioon, küll beeta vist. Aga kes tahab tõeliselt kiiret brauserit, siis installige Safari. Ainuke värk, et on tõesti beetastaadiumis.

03 Jaanuar 2008
Head uut aastat!
Miks ma tegin blogi veel siia ka. Tahtsin.
Esimeses postituses teeme selgeks sellise asja nagu tõstatus üles foorumis Jumala eest ärge tõlkige, vaid jutustage ümber. Ja nimetage asja ümberjutustuseks. Et näe keegi naine saunas rääkis, et kui paneme sukavardad sedasi klõbisema, siis tuleb selline vinge asi. Ja siis räägime edasi igasuguste looma- ja laste- ja autori- ja vähemuste orientatsiooni kaitsjatega. Muidugi kui sõna-sõnalt tõlgime võivad ülalloetud subjektide aktivistidega tekkida probleeme ja kasutades korrektset euro väljendit, siis teatud vaimse puudelise orientatsiooniga subjekt saab teatud usundi sakraalehitises kehaliselt väärkoheldud
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..

Parasjagu

Image Hosted by ImageShack.us

Vaatame filmi
The Long Ships (1964)
Spartacus see 1960 aasta oma

Image Hosted by ImageShack.us
Hea film oli


Quote


Amici

006333 Visits...