Mennu käsitööd
Mennu käsitööd

Käsitöö on ohtlik nakkushaigus...


11 Aprill 2008
PAPUD!
Alustada põhjast:
1. heegelda 11 õhksilmast kett.
2. alates teisest silmast heegelnõela poolt hakka heegeldama: 3 poolsammast, 6 ühekordset sammast, viimasesse silma tee 7 ühekordset sammast, siis heegelda algusketti mööda tagasi 6 ühekordset sammast, 3 poolsammast ja viimasesse auku 4 poolsammast, ühenda aassilmaga esimese poolsamba külge.
3. tee kaks õhksilma, siis heegelda iga poolsamaba peale poolsammas ja iga 1-kordse peale sama, aga otsa silmadesse tehtud sammaste peale tee iga otsa 2 sammast, ehk siis varvaste poole tuleb juurde 7 sammast ja kanna poole 4, ühenda rida aassilmaga.
4. terve ring tee ühe-kordsete sammastega. varbas ja kannas, kus on eelmisel real topelt sambad, tee üle ühe ( ühe samba peale 1, teise peale 2 sammast), ühenda aassilmaga ja katkesta lõng.

Jalakõrguse heegeldamine:
Ühenda lõng ükskõik kuhu. Esimest rida heegeldades kasuta ainult põhja viimase rea silmuste tagumisi pooli. Heegelda 1-kordne sammas iga samba peale, ühenda aassilmaga. Järgmine rida heegeldada pöördsammastega (vaheldumisi üks eest pöördsammas, teine tagantpöördsammas. Tee nii mitu rida, kui kõrget jalaosa soovid, katkesta lõng.
Siis ühenda lõng umbes papu keskkosas (paar sammast taga pool). heegelda kett umbes 7-8 õhksilmusestühenda teisele küljele sama koha peale. Siis heegelda kolm õhksilma rea kõrguseks ja jätka sääreosa heegeldamist samamoodi pöördsammastega nagu jalakõrguski. Sääre kõrguseks tee samuti nii mitu rida, kui süda lustib.

Sääreosa äär:
ühenda lõng suvalisse kohta. Heegelda 3 õhksilma, siis tee samasse silma, kuhu lõnga ühendasid veel 3 sammast. Viimane läbitõmbamine tee kõigile sammastele korraga, siis ühenda sääre osa külge ja tee uus leheke (3 õhksilma ja 3 sammast samasse auku) ja ühenda jälle sääre külge. Ja nii terve rida. Viimane leheke ühenda sellesse silma, kus heegeldamist alustasid.

Jalapealne osa:
esimesel real kasuta ainult tagumisi silmuse pooli ja heegelda kinnissilmustega, kahandades nii, auk läheks kinni umbes kolme kuni nelja reaga.

Ja kui keegi üldse sellest õpetusest midagi aru saab, siis peaks tulemuseks olema umbes sellised papud, nagu minu eelmises postituses

mennu 11:54 - Link - kommentaarid (5)