Mennu käsitööd
Mennu käsitööd

Käsitöö on ohtlik nakkushaigus...


21 Veebruar 2008
KUDUMINE
Leidsin kapist ühe kootud lapse pontšo, mis on valmis juba üsna ammu, aga kuna narmaid pole veel külge saanud, siis on ta veel siin demonstreerimata. Näitan ta praegu ilma narmasteta ära, aga kohe pärast blogimist hakkan nendega tegelema
Pontso ise selline:

HEEGELDAMINE
Heegeldamise valdkonnas võtsin ka kätte ühe ammu lõpetamata salli ja tegin narmad külge. Mul kohe on nende narmastega selline kummaline suhe. Aga sall on tehtud saalomoni sõlmes ja läheb kingiks minu emmele ning näeb välja selline:

Ja üks uuem asi ka heegeldatud. Tellimusel sai tehtud üks lihtne kirsipunane pontšo. Jääb vaid loota, et tellijale meeldib. täna oli maru pime ilm ja sellist tumepunast värvi on raske sellises tulevalguses tabada. Tegelikult on värviks selline küpse kirsi punane.

ÕMBLEMINE
Oh jah õmblemine... sellega on selline lugu, et kuni üsna viimase ajani olin ma veendunud, et see pole minu jaoks, sest ma seda ei oska ja ei hakka ka kunagi oskama. Aga vot viimasel ajal olen muudkui katsetanud ja tundub, et iga asjaga tuleb ka osavust Igatahes panen aga vapralt edasi
Täna on teile ette näidata kohe mitu asja.
Kõigepealt üks kevadine käekotike, mis on õmmeldud impregneerist ja kahe riide kihi vahele on pandud vatiin, et kott paremini vormi hoiaks.

Järgmine katsetus oli endale fliisjakk:

Ja lõpetuseks tütrekese fliiskomplekt (kapuutsi ja taskutega eest pool-lukuga pusa ja lihtsad kummivärvliga püksid):

Ja veel ei saa ma mainimata jätta, et soetasin omale raamatu: Lapitöö ja teppimistehnikate entsüklopeedia. Ja kahjuks või õnneks on minus hakanud võimust võtma meeletu soov proovida teha lapitekki
Aga nüüd ruttu ruttu narmaid lõikama
mennu 19:33 - Link - kommentaarid (5)

14 Veebruar 2008
Head sõbrapäeva, kallid sõbrad-isetegijad!
Lugesin paar päeva tagasi uut Käsitöö numbrt, pean ütlema, et väga innustav ja isegi ukust tekitav tunne oli lugeda Isetegijatest artiklit ja tunda ennast ühena sellest vahvast seltskonnast.
Aga nüüd siis minu tegemiste juurde.
Veel paar näpuharjutust mänguasja vallast:


Ja siis ühel hetkel sai mul kõrini sellest, et pean pidevalt mööda maja oma nõelu taga ajama, sest ma kunagi ei tea, millise niidirulli külge ja kuhu ma neid pistan, siis võtsin kätte ja tikkisin omale pisikese padjakese nõeltega torkimise jaoks:

Ja siis minu sellekordne suurim saavutus, millega ma ise väga rahule jäin. Minu soni:

Idee on pärit viimasest Suuri Käsityö`st, aga juhendit ma isegi lugema ei hakanud, sest ega ma soome keelest suuremat aru ei saa ja teostus on pärit omaenesetarkusest.
mennu 17:07 - Link - kommentaarid (3)

03 Veebruar 2008
Vahepeal on nii palju asju juhtunud, katsun nüüd mingit ülevaadet teha alustades värskematest.
Osalesin ka eile tartukate joonistustunnis. Minu teosed said sellised:

Kausid on sellise kujuga, et ega seda pilti sealt hästi kätte ei saagi
Ja üks Vikikese tehtud pilt minu pojast:


Aga eile sain ma veel omale selle vatiini hunniku, mis siin foorumis viimasel ajal nii mõndagi rõõmustanud. Tegelikult küll sain sellest umbes 1/3, sest ema-isa väitel see hunnik lihtsalt poleks autosse ära mahtunud. Aga see kohale jõudnud hunnik on ise juba täiesti aukartust äratav
Imepisike osake sellest on leidnud ka juba rakendust vot sellistes tillukestes mänguasjades:
need on siis karumõmmike, lennuk ja kaelkirjak.
Ja lisaks veel sai tehtud üks beebivoodi külge riputatav unelelu:

Ja veel üks asi, mille üle mul hullupööra hea meel on. Ma sain omale raamatu
Käsitöö Entsüklopeedia
Väga hea raamat on, soovitan soojalt kõigile
mennu 19:27 - Link - kommentaarid (3)