Mennu käsitööd
Mennu käsitööd

Käsitöö on ohtlik nakkushaigus...


28 Aprill 2008
HUNDITÄDI PADI!
Kuna mulle see padi tõeliselt meeldib, siis ei saanud jätta järgi tegemata. Õpetuse leidsin siis õpitoast. Aga mul oli siis selline viga, et kuna ma tegin selle puuvillasest lõngast, siis ma arvasin, et ma peaks väiksema padja tegema ja lõpptulemus oli see, et mul jäi peale asi koledasti lokkima, oleks pidanud ikka sama suure tegema nagu õpetuses kästi. Aga minu tulemus siis sai selline pärast hoolikat pusimist ja sättimist:

Ilmselt üritan seda asja veel teha, sest tegemine oli mõnus ja lõpptulemus on ilus
mennu 06:06 - Link - kommentaarid (6)

20 Aprill 2008
Minu isetegemiste tagajärg on siis nüüd selline, et meil oli pidada üks suur sünnipäevapidu. Minu enda tehtud lapsed said tütar 1-aastaseks ja poja ( õige päev küll alles tulemas) 3-aastaseks.
Siin siis minu sünnipäevalised:

Ja ise tegin neile sellel tähtsal päeval tordid. Pojale küpsisetort:

ja tütrekesele maasikatega sharlotte:

ja siin siis mina koos enda tehtud laste ja tortidega :
mennu 06:58 - Link - kommentaarid (10)

17 Aprill 2008
Eile käisime sünnipäevpeol. Väga vahva pidu oli, lapsed ei tahtnud kuidagi enam ära tulla
Kingituseks tehtud mütsi ja kaelakeed ma olen juba näidanud, aga sinna juurde sai veel tehtud üks väike suvine õlakotike ja kogu kingitus sai siis selline:


Eile õhtul lappasin oma käsitöö ajakirju. Selline tunne on minu sees, et peaks ja tahaks midagi uut ja suurt alustada, aga vot ei tule seda inspiratsiooni. Ajakirju lapates kaldusin rohkem õmblemise valdkonna peale, aga ikka päris seda õiget sädet ei tärganud. Heh, ma siis ootan veel, kuni säde tärkab, äkki otsin niikaua kapist mõne lõpetama asjakese ja tegelen sellega , see ju ka vajalki tegevus
mennu 04:41 - Link - kommentaarid (3)

16 Aprill 2008
Kõigepealt näitan ära ühe kee, mis veel oma veeretatud fimokuulidest valmis nikerdasin:

Ja siis tahan näidata kellegi teise kätetööd.
Kuna mul on kohe kohe kahel lapsel sünnipäev tulemas, siis saime täna vahva postipaki, milles olid lastele jube armsad kingitused ja seal olid ka osad asjad, mis olid saatja pere ema enda tehtud
Pisitütrele oli sokikoer. Olen ise seda imeelukat teiste blogidest imetlenud, aga õnneks või kahjuks pole siiani endal olnud pealehakkamist seda teha ja vot kui hea, nüüd on see meil olemas ja veel nii armas

Kaartide külge oli nikerdatud vahvad asjakesed, pojale auto ja tütrele lillekimbuke ja mina sain ilusa prossi, mis samuti on isetehtud.

Kuna ma tean, et saatja käib siin aegajalt piilumas, siis SUURED SUURED AITÄHHID SULLE MONIKA!!!
mennu 13:38 - Link - kommentaarid (1)

15 Aprill 2008

Minu jaoks sai see projekt täna väga üli eduka lõpu. Sain uskumatu paki osaliseks täna, koos lastega harutasime ja ahhetasime.
Minu luuletus, mille lahtiharutamisega sai kallis isetegija Tallinnast ( kelle foorumi nime ma ei teagi ) hakkama ülivõimsalt, ma poleks iialgi suutnud selliseid asju välja mõelda selle luuletuse juurde. Aga luuletus ise siin:

Sõnu on vähe ja sõnad on kurvad
Sõnad on valusad, sõnastus surmav
Sõnad on mõtete haledad varjud
Sõnad on vait, aga sõnastus karjub

See on juba kaua aastaid olnud minu lemmik salmike.
Paki sisu oli selline:

Ja isetehtud asjad olid sellised:

Ehtekomplekt on väga ilus ja märkmik on fantastiline.
Ühesõnaga, ma olen üsna sõnatu ja nagu mu luuletuski ütleb, siis sõnad on vaid mõtete haledad varjud, aga minu mõtted on hetkel nii ülevoolavad, et neid ei olegi võimalik sõnastada
mennu 11:29 - Link - kommentaarid (4)

14 Aprill 2008
Fimo!

Minu jaoks oli Tartukate kokkusaamisel elu esimene kokkupuude Fimoga. Ja pean ausalt tunnistama, et mulle täitsa meeldib see asi
Niisiis, koha peal sai katsetatud ja meeldis nii palju,e t ostsin Eria käest veel mõned värvid koju ka kaasa ja minu kogu pärlisaak sai selline:

Ja täna hommikul nikerdasin juba kaks keed ka valmis, üks läheb kingituseks, organzapaelaga jääb oma tütrele:

Selles ma pole kindel, kas ma just neid pärleid veel kunagi tegema hakkan, sest palju mu tütreke siis ikka neid keid kanda jõuab, a juba valmis pärlitest on küll plaanis veel keesid teha, ideed juba peas valmis.
mennu 07:47 - Link - kommentaarid (3)

11 Aprill 2008
PAPUD!
Alustada põhjast:
1. heegelda 11 õhksilmast kett.
2. alates teisest silmast heegelnõela poolt hakka heegeldama: 3 poolsammast, 6 ühekordset sammast, viimasesse silma tee 7 ühekordset sammast, siis heegelda algusketti mööda tagasi 6 ühekordset sammast, 3 poolsammast ja viimasesse auku 4 poolsammast, ühenda aassilmaga esimese poolsamba külge.
3. tee kaks õhksilma, siis heegelda iga poolsamaba peale poolsammas ja iga 1-kordse peale sama, aga otsa silmadesse tehtud sammaste peale tee iga otsa 2 sammast, ehk siis varvaste poole tuleb juurde 7 sammast ja kanna poole 4, ühenda rida aassilmaga.
4. terve ring tee ühe-kordsete sammastega. varbas ja kannas, kus on eelmisel real topelt sambad, tee üle ühe ( ühe samba peale 1, teise peale 2 sammast), ühenda aassilmaga ja katkesta lõng.

Jalakõrguse heegeldamine:
Ühenda lõng ükskõik kuhu. Esimest rida heegeldades kasuta ainult põhja viimase rea silmuste tagumisi pooli. Heegelda 1-kordne sammas iga samba peale, ühenda aassilmaga. Järgmine rida heegeldada pöördsammastega (vaheldumisi üks eest pöördsammas, teine tagantpöördsammas. Tee nii mitu rida, kui kõrget jalaosa soovid, katkesta lõng.
Siis ühenda lõng umbes papu keskkosas (paar sammast taga pool). heegelda kett umbes 7-8 õhksilmusestühenda teisele küljele sama koha peale. Siis heegelda kolm õhksilma rea kõrguseks ja jätka sääreosa heegeldamist samamoodi pöördsammastega nagu jalakõrguski. Sääre kõrguseks tee samuti nii mitu rida, kui süda lustib.

Sääreosa äär:
ühenda lõng suvalisse kohta. Heegelda 3 õhksilma, siis tee samasse silma, kuhu lõnga ühendasid veel 3 sammast. Viimane läbitõmbamine tee kõigile sammastele korraga, siis ühenda sääre osa külge ja tee uus leheke (3 õhksilma ja 3 sammast samasse auku) ja ühenda jälle sääre külge. Ja nii terve rida. Viimane leheke ühenda sellesse silma, kus heegeldamist alustasid.

Jalapealne osa:
esimesel real kasuta ainult tagumisi silmuse pooli ja heegelda kinnissilmustega, kahandades nii, auk läheks kinni umbes kolme kuni nelja reaga.

Ja kui keegi üldse sellest õpetusest midagi aru saab, siis peaks tulemuseks olema umbes sellised papud, nagu minu eelmises postituses

mennu 11:54 - Link - kommentaarid (5)

8. aprillil sündisid siia ilma kaks pisikest tüdrukut , kellele heegeldasin tervituseks ja varvaste soojendamiseks papud.
Kahjuks näha ei õnnestunud neid ega ema, aga edu ja jõudu neile eluteele!
Ja papud said sellised, loodan, et neile meeldivad
mennu 08:24 - Link - kommentaarid (10)

09 Aprill 2008
Jätkuvalt mütsilainel.
See kübar läheb kingiks 6-aastaseks saavale tüdrukule. Modelliks minu väiksem pojake


mennu 16:43 - Link - kommentaarid (1)

07 Aprill 2008
Tere jälle üle pika aja!

Tervislikud küsimused on mind vahepeal käsitööst eemal hoidnud, kuid nüüd üritan jälle vaikselt otsast pihta alata.
Üks vahva poisike saab oma esimeseks tähtsaks sünnipäevaks sellise mütsi:Modelliks jälle minu enda tütreke, talle kohe meeldib see poseerimise asi
Hetkel veel valmimas üks müts, mis läheb kingiks 6-aastaseks saavale piigale ja siis peaaks oma poegadele ka midagi nuputama. Ühesõnaga, ma olen hetkel mütsilainel
mennu 04:45 - Link - kommentaarid (8)