Tark ei torma
Tark ei torma

Aeglaselt sõuad, kaugele jõuad


20 August 2008
Taas üle pika aja leidsin aega pildistamiseks. Nii mõndagi on valmis saanud, aga raske näidata, kui pilti pole. Olümpia on minu jaoks väga edukas olnud just pooleli asjade lõpetamise osas. Sain ka oma suurprojekti valmis, aga läksin sellega täna ema juurde eputama ja sinna see jäi. Ema lihtsalt arvas, et tal on sellele rakendust. Eputasin ka oma teiste valmis asjadega, millest esimeset näitan teile järgmiseks.

Nagu märkate on minu blogis palju kootud rätte. Mulle tõesti meeldib neid kududa ja nii on juba enamus tuttavatel mõni nendest. Ühel päeval juhtus, et helistas hea tuttav, kes oli meie ühisel tuttaval näinud minu kootud tema arvates ilusat rätti. Temal aga soov pontšole, mida oleks mõnus lastega väljas olles peale visata, et käed vabad oleksid (tegemist lasteaia õpetajaga). Ma polnud küll varem pontšot teinud, aga olin nõus asja ära proovima. Sooviks oli: sinistes toonides, just üleminekuga lõngast, õhuline pontšo, käelabad väljas. Tegelikult polnud kliendil vahet, kas pontšo on kootud või heegeldatud, aga minu eelistus on kootud (heegeldatud jääb kas liiga raske või liiga õhuke). Nii ma sukeldusin isetegija ja neti avarustesse, aga endale ühtegi meelepärast mustrit ei leidnud. Nii ma siis hakkasin leiutama ja leiutis tuli selline (peaks kuidagi tuttav olema):
eest

tagant

Strateegiline info:
Alustatud 48 silmaga, kootud 6 rida edasi-tagasi soonikut ja seejärel pääsusaba teisest mustrist edasi (põhimõtteliselt tegemist 3 lehega), edasi-tagasi kuni 7-8 leheni, seejärel ringiratast, kokku 24 leherida ja lõpp täpselt mustri järgi. Kootud Raasiku üleminekuga lõngast, vardad nr 4, kaal ca 250 g.

Ema tellis endale ka täpselt sellise.

Tahtsin teile lõpuks oma Pariisi pilte näidata, aga need on nii ära häkitud, et ma ei oska neid väikemaks teha ja tarkurit pole enne pühapäeva käepärast. Pildid valisin juba välja, nii et kindlasti näitan.
Helen312 19:16 - Link - kommentaarid (11)