Tark ei torma
Tark ei torma

Aeglaselt sõuad, kaugele jõuad


30 Juuni 2008
Mind on tabanud suuremat sorti loominguline kriis Selle põhjuseks on asjaolu, et pooleli üks suurem töö, mis peaks järgmise nädala lõpuks valmis saama ja midagi vahele võtta ei tohi. Eks näis! Kuid täna on kuu viimane päev ja minul värvispektri eelmise kuu töö esitlemata. Algselt oligi plaan tikkida roosa pilt ja sellest midagi teha. Roosa pilt sai tikitud küll, aga niisama ei tahtnud midagi valmis vorpida (padi, pilt, jne). Ootan nüüd mõtet, mida sellest teha, aga kui keegi tunneb, et tal on sellele pildile rakendust, andku teada, ehk jõuame kokkuleppele. Tikitud osa mõõdud 15x13,5cm


Tagavara variandina panen üles lapiteki (80x80cm). Üks selline tekk juba läks Lastehaiglasse ning selle saatus peaks olema sama. Kodus tundub tekk ikka päris roosa, aga pildil kumab lilla üle.


Eelmine nädal, neljapäevast pühapäevani, sai veedetud Pariisis. Tore et bambusvardad on välja mõeldud, lennukis oli nii mugav pääsusaba kududa. Kahjuks saan seda alles siis edasi kududa, kui suurprojekt valmis. Eks ma kirjuta Pariisist rohkem siis, kui pildid arvutisse tekivad (juhtub see heal juhul alles järgmise nädala lõpus). Üht võib öelda, mul on kultuuri mürgitus
Helen312 15:21 - Link - kommentaarid (1)

22 Juuni 2008
Täna näitan teile oma koduperenaise toppi. See küll juba teine, aga esimese harutasin üles. Kui kõik algusest ära rääkida, siis tegin alustuseks endale toppi nr M varrastega 3,5 , aga see jäi suur ja nagu mitte päris see. Kudusin uue nr S, aga hästi tugevasti. Kude jäi väga ühtlane ja ilus, aga nüüd oli see mulle väike. S-i üles harutada ei raatsinud ja leidsin sellele uue omaniku, ehk ikka leiab kasutamist. (mannekeen ei lubanud nägu näidata)

Endale koon hetkel uut M-i, seekord varrastel 3. Kuna muid kiiremaid asju on vaja lõpetada, siis eriti sellega tegeleda ei jõua. Õnneks tuleb Eestimaal suvi tavaliselt augustis, selleks ajaks saan ikka valmis.

Jõudis minuni see mäng Muska003'lt, mennu'lt ja kaili44'lt. Igavesti lahe on kõikide blogides uudistamas käia, mis keegi teinud ja tegemas on.

Reeglid: Mängija vastab viiele küsimusele ja pärast seda saadab mängu edasi viiele-kuuele inimesele. Seejärel teavitab neid sellest nende blogide kommentaariumis. Lisaks annab pärast vastamist teada sellele, kes tema mängu tõmbas.

1. Mida sa tegid kümne aasta eest?
Oma mälus mäletan ma aastat 1997 hästi, aga pärast väikest paberites tuuseldamist eeldan, et aasta 1998 töötasin ja õppisin. Tuuseldasin ringi ja kolisin tagasi oma korterisse (oli see vahepeal välja üüritud). Elu oli lill ja ise olin ilus!

2. Viis asja “Vaja teha” nimekirjast?
Sellised igapäevased asjad mul tavalislt "vaja teha" nimekirjas ei ole (kui ainult puhkuse ajal). Nagu mul siin kirjas, tark ei torma. Käsitöid on poolikuid rohkem kui viis. Kodutöid leiaks alati rohkem kui viis, mida kohe võiks teha.
"Vaja oleks" massaa˛ikooli saba ära likvideerida (natuke praksi ja kontrolltöö); magistritöö enne sügist valmis kirjutada, et seda siis ainult lihvida; kaalus võik ka ikka nati maha saada; ja ülejäänu jääb igapäevaste huvide ja tegevuste tegemiseks.

3. Lemmiknäksid?
Kaugelt (väga kaugelt) võib mulle näidata soolaseid pirukaid ja koorega salateid.

4. Mida sa teeksid, kui oleksid miljonär?
Öeldakse, et esimene miljon tuleb raskelt, edasi juba läheb lihtsalt. Seda ma täitsa usun. Esimese miljoni investeeriksin nii, et sellelt teenitava rahaga saaks elada. Oma elu ei muudaks, midagi ära ei maksaks. Arvatavasti lihtsalt ei kaalutleks suuremate ostude üle nii pikalt kui praegu. Ju mul pole kunagi milestki puudus olnud, siis ei oska nagu midagi juurde tahta. Üks asi tuli küll meelde, Ameerika mandri sõkuks risti ja põiki läbi. Eriti tore oleks seda teha koos oma mehega, aga vaevalt ta sellega nõus oleks.

5. Kohad, kus oled elanud?
Võrus sündinud ja 2 aastat elanud, edasi Tallinnas Õismäel ja nüüdseks juba 20 aastat Tallinna kesklinnas paarisaja meetri raadiuses.

Edasi annan teatepulga: Anetu'le, Carmely'le

Ilusat jaanipäeva kõigile!
Helen312 06:47 - Link - kommentaarid (2)

20 Juuni 2008
Pärast eelmist postitust tulid mul oma poolikutest töödest süümekad. Võtsin end kätte ja asusin teppima. Polnudki niiiii hull kui arvasin, aga ega midagi super meeldivat ka polnud. Pealsete tegemine on palju meeldivam. Tänaseks olen ühe teki 100% valmis saanud ning isegi omanikule ära viinud. Kolme teki alumine äär ootab lõpetamist, aga see juhtub parimal juhul homme.
Siin siis minu katsikutekk (täna on Juhan juba 6 kuune). Suurus ca 1x1m.
Helen312 19:22 - Link - kommentaarid (3)

18 Juuni 2008
Eile tuli mul meelde, et mõned aastad tagasi sai üks suur lapitekk õmmeldud. Meelde tuli sellepärast, et praegu ootavad neli väikest lapitekki teppimist ja kuidagi ei suuda seda tööd käsile võtta. Ei suuda sellepärast, et ei tule mul see teppimine nii ilusti välja kui peaks ja käsitsi ka ei viitsi. Pealseid võiksin ma teha suuremates kogustes, aga kuna poolikuid töid on niigi palju, siis see veel puudus.
Õnneks sai sellest suurest tekist pilt tehtud (läks kingituseks) ning näitan seda teilegi. Ise olen ülimalt rahul
Helen312 14:19 - Link - kommentaarid (6)

17 Juuni 2008
Minu lapid Pisihaldja piimaimejale olid sellised:
Loodetavasti saate ikka aru, kes on pildil

plaanipärane sinine lapp

kuna Mari Marikese matemaatika natuke longab ja vahetevahel ikka läheb arvestus sassi, siis tegin hädaabi sinise lapi veel lisaks. Siis mingil hetkel tuli info, et oih, nati nihu läks arvestus. Pole hullu, tegijal juhtub jätsin lisalapile saba taha, et lõng raisku ei läheks. Aga lappe sättides otsustas konsiilium, et minu lapp läheb sisse. Betty ja Freddy olid need tublid, kes lappe ühtlaseks sättisid ja nii nad ka minu lapi saba ära peitsid. Pika jutu lõpetuseks, kolmas lapp on kuskil teki sees, aga mina ka ei tea milline täpselt!
Tekk ise sai
selline (koos kommentaaridega)
Helen312 20:10 - Link - kommentaarid (1)

Täna siis veel üks pääsusaba. Seekord järjekordne lilla. Mustrikordi 19+1, vardad 3,5, kaal 190g
Helen312 08:26 - Link - kommentaarid (2)

16 Juuni 2008
Aeg lippab hooga, tundub nagu oleks sprint, mis kunagi ei lõpe.
Kui ma püüaks kokku lugeda, kui palju mul poolikuid töid on, siis kindlasti unustaksin mõned ära. Kuidas mind küll ikka kodus peetaks ja kõigi lõngakeradega ukse taha pole tõstetud. Täna siis järjekordne pääsusaba. Seekord 14+1 mustrikorda, kootud varrastega nr 4, kaal 134g.
Helen312 16:26 - Link - kommentaarid (2)