Tark ei torma
Tark ei torma

Aeglaselt sõuad, kaugele jõuad


26 August 2008
Selline sai minu panus Isa tekki. Mina ei tea miks, aga mina neid lappe kunagi mõõtu ei saa, ajan küll šablooni järgi. Õnneks pidavat meil Isetagijate oma kvaliteedikontroll olema.
Helen312 14:23 - Link - kommentaarid (1)

23 August 2008
Tegin värvispektri beežile mõeldes taas ühe pääsusaba. On nagu lõngas kollast, beeži ja mullasegust liiva ning natuke ka kanarbiku õisi. Aga siis ikka vaatan, et pole nagu päris see õige beež. Igatahes ma veel mõtlen, kas läheb see käiku või tuleb midagi muud.
Helen312 06:52 - Link - kommentaarid (9)

21 August 2008
Alustuseks eelmise postituse kohta. Muhv küsis, kas proovisin selga. Võtan seda kui komplimenti, ma ise olengi mannekeen, teeb ilusamaks onju Ja ma pean ütlema, et see Raasiku maavillane ei ole üldse hirmus okkaline. Ma tegelikult maavillast ei kannata, iseg sokke kanda ei saa (kui ainult teiste sokkide peal), aga kuna pontšo pole hirmsasti keha ligi ja ei kraabi see kohe üldse. Väga mõnus on, selga sättimine on natuke keerulisem. Võtan selle pühapäeval Harjukatele kaasa, siis saate näppida.

Ja et siis Muhv ikka lõpuks magada saaks, siin see suurprojekt on:

Valge lõng sai mais ostetud, nii et ei läinudki kaua aega. Mõeldud üheinimese voodile.
Muster Novita kesä 2008
Lõng Raasiku punane üleminekuga (sellepärast lilled erinevates toonides) ja valge. Lappe 17x11, kokku 187. Mõõdud ca 160x230 cm. Kaal ca 1625 g.
Helen312 14:59 - Link - kommentaarid (13)

20 August 2008
Taas üle pika aja leidsin aega pildistamiseks. Nii mõndagi on valmis saanud, aga raske näidata, kui pilti pole. Olümpia on minu jaoks väga edukas olnud just pooleli asjade lõpetamise osas. Sain ka oma suurprojekti valmis, aga läksin sellega täna ema juurde eputama ja sinna see jäi. Ema lihtsalt arvas, et tal on sellele rakendust. Eputasin ka oma teiste valmis asjadega, millest esimeset näitan teile järgmiseks.

Nagu märkate on minu blogis palju kootud rätte. Mulle tõesti meeldib neid kududa ja nii on juba enamus tuttavatel mõni nendest. Ühel päeval juhtus, et helistas hea tuttav, kes oli meie ühisel tuttaval näinud minu kootud tema arvates ilusat rätti. Temal aga soov pontšole, mida oleks mõnus lastega väljas olles peale visata, et käed vabad oleksid (tegemist lasteaia õpetajaga). Ma polnud küll varem pontšot teinud, aga olin nõus asja ära proovima. Sooviks oli: sinistes toonides, just üleminekuga lõngast, õhuline pontšo, käelabad väljas. Tegelikult polnud kliendil vahet, kas pontšo on kootud või heegeldatud, aga minu eelistus on kootud (heegeldatud jääb kas liiga raske või liiga õhuke). Nii ma sukeldusin isetegija ja neti avarustesse, aga endale ühtegi meelepärast mustrit ei leidnud. Nii ma siis hakkasin leiutama ja leiutis tuli selline (peaks kuidagi tuttav olema):
eest

tagant

Strateegiline info:
Alustatud 48 silmaga, kootud 6 rida edasi-tagasi soonikut ja seejärel pääsusaba teisest mustrist edasi (põhimõtteliselt tegemist 3 lehega), edasi-tagasi kuni 7-8 leheni, seejärel ringiratast, kokku 24 leherida ja lõpp täpselt mustri järgi. Kootud Raasiku üleminekuga lõngast, vardad nr 4, kaal ca 250 g.

Ema tellis endale ka täpselt sellise.

Tahtsin teile lõpuks oma Pariisi pilte näidata, aga need on nii ära häkitud, et ma ei oska neid väikemaks teha ja tarkurit pole enne pühapäeva käepärast. Pildid valisin juba välja, nii et kindlasti näitan.
Helen312 19:16 - Link - kommentaarid (11)

05 August 2008
Ootasin siin ilusamat ilma, et värvispektri sinine ära esitada. Kuna päikest pole siis püüdsin pildi nii kätte saada, pole väga vigagi.

Kui kõik ausalt ära rääkida siis kunagi varem sai tehtud üks koduperenaise topp. Esimene oli suur ja kole, teine väike ja ilus. Nüüd sain valmis kolmandaga nr M, vardad 3. Ma ei saa aru, kas ma olen vahepeal jämedamaks läinud vä Igatahes see topp on ka väike. Tuleb vist uue toppi kudumine järgmisesse aastase lükata, siis ehk värske peaga tunnetan gabariite paremini.
Pilt ka:


Suurprojekti kiire on möödas, valmis õigeks ajaks ei saanud ja nüüd venib
Helen312 15:36 - Link - kommentaarid (7)