Tark ei torma
Tark ei torma

Aeglaselt sõuad, kaugele jõuad


09 August 2011
Täna sõbranna juurde katsikule minek ja kuna kohe-kohe peaks ühel toredal inimesel ka poiss sündima, siis tegin kohe kaks komplekti. Seekord puuvillasest lõngast.

Beebitekke olen selle mustri järgi varemgi teinud, papusid samuti. Müts on esmakordne ja muster ühest vanast käsitöö albumist, mille sain elukaaslase vanaemalt päranduseks. Andis mulle kõik oma vanad mustrilehed ära, ta enam ei kasuta neid, aga nüüd tassin mina talle rätikute mustreid, sest ta on nakatunud rätikute kudumisse
Helen312 07:58 - Link - kommentaarid (7)

04 August 2011
Mõtlesin täna näidata teile oma tegemisi, aga tuleb välja et suures fotokas on vaid viimase töö pilt. Ülejäänud pildid on väikeses fotokas, mis on maal. Seega tuleb leppida sellega mis on ja ülejäänu jätta taas paremaid aegu ootama
Siin siis minu elu teine album (esimene sai tehtud koolitusel). Kingituseks läks see elukaaslase emale ja albumi fotol on nemad kahekesi.

Ehk ikka saan teisigi tehtud asju millalgi esitleda
Helen312 14:58 - Link - kommentaarid (1)

04 Aprill 2011
Ja lõpetuseks lisan eputamiseks ülesvuntsitud voki. Vokk minu vanaema käest, ta ei tea täpselt kelle oma see oli, aga igatahes mina selle vanaemalt ära tassisin enne kui teised jaole saavad. Tegemist Lõuna-Eesti vokiga. Puudu on pulk kuhu otsa käis kotike heidega, aga see on kindlasti juba ammu kütteks läinud. Restaureeris seda nikerdajate kursusel minu elukaaslane. Mööbli ennistamisega saab Tallinnas tegeleda www.nikerdajad.ee juures, ei peagi alati meistrimeest kasutama, vaid võib ise midagi uut õppida
Helen312 07:40 - Link - kommentaarid (2)

31 Märts 2011
Muhvi jutt täitsa õige. Vesti puhul tegemist Koduperenaise mustriga.
Helen312 08:42 - Link - kommentaarid

30 Märts 2011
Pildid albumist hakkavad otsa saama. Peaks juurde tegema, aga eks paistab millal viitsimus peale tuleb. Nagu märgitud rätte enam eriti pildile püüda ei viitsi, püüame siis midagi targemat teha, et oleks põhjust pildistada.
Hetkel viimaseks pildiks töökaaslasele tehtud vest. Selleks sai nati tuunitud LillySmuuli lillevesti. Oli lihtsalt soov klassikalise kaeluse järgi.
Helen312 17:33 - Link - kommentaarid (4)

29 Märts 2011
Üle pika aja ühed pontšod. Rätte olen vahepeal ka ohtralt kudunud, aga ma ei viitsi neid pildile püüda, on teised juba tavaline nähtus
Eelmise aasta novembris arvas ema, et tal on hädasti kolme pontšot vaja ja kaks neist aasta lõpuks. Just sellist nagu ma temale kunagi olin teinud, aga kaks tükki 5 cm lühemad, lõnga oli ta suvilast minu lõnga kottidest juba välja valinud ja valmis toonud. Selle info peale läks mul kohe kudumis isu ära ja püüdsin seda 2011 aasta lõpuks lükata. Igatahes edasi lükkamine ei õnnestunud ja tuli siis varrastele valu anda. Otsisin juhendi siit oma blogist välja, tuletasin meelde parendamis kohad ja läks lahti.
Muster Pääsusaba.

Pildil kaks, kolmas valmis hiljem ja pildile ei saanudki. Oli sama mõõtu kui pruun, aga samast lõngast nagu roosa.
Helen312 19:33 - Link - kommentaarid (4)

28 Märts 2011
Täna panen välja ühe liniku. Sai tehtud vist eelmisel aastal ja juba ära kingitud. Muster mingist Novitast.
Helen312 11:29 - Link - kommentaarid (6)

26 Märts 2011
Eelmisel aastal sai sõbrannale sokid kootud sõbrapäevaks. Muster Novitast.
Helen312 15:55 - Link - kommentaarid (6)

25 Märts 2011
Viime siis lubadusi täide ja paneme pilte juurde.
Täna näitan kingitusi sõbrannadele jõuludeks. Olen rähendanud, et rutiin mulle sobib. Ühte asja võib ikka päris palju teha
2009.a. said kõik heidest kindad, kolm paari valgeid ja ühed pruunid. Pruune nimetan ma praktilisteks. Kindad kootud Mari Marikese õpetuse järgi.

2010.a. sai igaüks 2 köögirätikut. Muster kõikidel rättidel üks, et ei oleks diskrimineerimist Niigi tuli värvivaliku suhtes jorinat. Kingid said uhked le.li juhendatud rosetid külge. Küll ikka kõigile meeldisid need rosetid ja kinkidega jäid ka rahule.

Helen312 17:40 - Link - kommentaarid (1)

24 Märts 2011
Loodetavasti suudan nüüd ennast kokku võtta ja leian aega eputamiseks. Eelmine aasta läks nii et eriti midagi pole blogisse saanud. Püüame siis see kevad asja parandada ja isetegemisi esitleda.
Täna näitan juba 2009.a. lõpus (ei ajanud aastat segi) tehtud biscornusid. Nööpi keskele ei lisanud, sest niisamagi nad väikesed. Läksid töökaaslase naisperele jõuludeks.
Helen312 12:08 - Link - kommentaarid (1)