Luiselotte tegemised
Luiselotte tegemised
Aega ja lõnga pole kunagi ülearu.
.: MINUST :.
Vanus: parasjagu
Elan: Tartu lähedal Tabiveres
Tähtkuju: sõnn
.: MEELDIB :.
Käsitöö, kevad ja suvevaheaeg, väikesed lapsed.
.: EI MEELDI :.
Kurjad inimesed, äike, kui ei jätku aega kõigeks, mida teha tahaks.
.: ARVAN, ET.... :.
Inimeses peab kõik kaunis olema.
.: VARASEMAD TEGEMISED :.
Viimased postitused
Juuni 2007

.: LEMMIKUD :.

Loen:
...jätkuvalt lastekirjandust ja laste kirjutatut...

Vaatan:
...koos lapsega multikaid, peamiselt muumisid!

Kuulan:
...ilma erilise valikuta kõike, ka linnulaulu näiteks.


.: PIILUJAID :.

244562

15 Juuni 2007
Lubasin juba ammu, et näitan, kuidas fimost roose teen. Üritan nüüd oma lubadust täita. Tegelikult ega siin midagi keerulist ole.

Alustan sellest, et võtan kahte värvi fimot, mida kavatsen omavahel segada. Võin öelda, et värviliste värv on väga intensiivne. Selleks, et roosat saada võtan sentimeetri jagu valget ja 1-2 mm punast.
Siin hoopis lilla ja valge ning mõlemat umbes cm jagu.Eesmärk on roosi lehed kirjumaks muuta.
Mudin mõlemat koos pikaks ribakssiis lõikan või lihtsalt tõmban riba pooleks, panen pooled üksteise peale, jälle mudin, rebin, panen üksteise peale...... kuni arvan, et värvid on piisavalt segunenud (lilla sees on siiski valget märgata). Seejärel veeretan sõrmejämeduse rulli ja lõikan selle otsast 2-3 mm tükid.Siis vajutan lõigatud tükid sõrmede vahel õhukeseks.Seejärle hakkan roosi keeramaNüüd lõikan õie alla kogunenud üleliigse materjali ära.Teen jämeda varda (nr 3) või naelaga õie alla suurema auguja enne varda eemaldamist lisan lehed. Nii on kindel, et auk jääb ilus, ei vaju lössi.Valmis lilled lähevad pannile, küpsetan neid umbes 15-20 min 110 kraadi juures.

Lõpuks panen lillele paelaKuna auk on piisavalt suur, siis urgitsen heegelnõelaga oranzapaela sealt kaks korda läbi, nii, et tekib silmus. Silmuse saab üle pea ajada, otstest annab paela kokku tõmmata nii, et roos oleks sobival kõrgusel. Siis võib paelaotstest siduda lehvi. Kui auk on õige suurusega, siis püsib lill ka sidumata kenasti kaelas.

Kui väga hoolikalt ei tegutse, siis võib pael muidugi roosi tagant ära tulla. Paela otstesse võib ajada suurema auguga pärlid. Soovitan plasthelmeid. Klaasist pärlid on rasked ja venitavad paelaotsad rippu.

Kahest cm paksusest fimotükist saan umbest 7-8 roosi.

Minu uued roosid, paelad veel ajamata.


luiselotte posted @ 07:12 - Link - kommentaarid (23)