Märtsijänese urg
Märtsijänese urg
Aeg-ajalt Märtsijänes käsitöötab :)
13 Veebruar 2010
HEAD SÕBRAPÄEVA!


Tütre sõbrapäevakaardid.


Vaja on vaid värvilisi pabereid, kääre ja kannatust.
JOONISED

Kaelus pojale.
Tehtud Sokikese õpetuse järgi - mulle lihtsalt nii väga meeldis see variant, et ei leidnud põhjust ise jalgratast leiutada.


Lõng Patons Jet. Polnud vist kaela ümber kõige parem valik, poiss pirises kogu aeg et kare... Kuna ta on aga hirrrrmus dinosauruste fänn, õmbles kaval ema kaelusele T-Rexi nööbi peale. Tundub, et enam ei ole nii kare....märtsijänes posted @ 23:42 - Link - kommentaarid (5)
28 Detsember 2009
17. detsembril suurenes meie pere ühe liikme võrra - meile saabus elama Kusti, pisike vahva ja tubli kassipoiss.
Septembris oli ta leitud tänavalt tõsise nohuinfektsiooni ja kinni mädanenud silmadega. Lisaks veel ninavigastus, mistõttu ei saa kiisu vist kunagi nohust päris lahti. Opilaual unesüsti oodates aga hakkas ta nii kõvasti nurruma, et tema saatus oli otsustatud. Silmakesed raviti terveks ja kiisu elas edasi varjupaigas, kus kiideti, et temast suuremat sülelooma pole seal enne elanud - suur läheduse otsija.
Igatahes nüüd elab ta meie juures ja on selline röövlipoiss, et hoia ja keela Armastab kuuse otsa ronida ja kõrvarõngaid närida, sülle hüpata, kõvasti nurruda ja muid toredaid kassiasju teha.Pühade ajal sai veidike näputööd tehtud - kindad pojapõnnile:Detsembrikuus sai ka kõvasti süüteroose tehtud - ikka mitusada tükki. Kuidagi populaarseks osutusid, ma ikka ja jälle üllatun, kui leian kellegi, kes neist veel miskit ei teadnud ning nendest täiesti vaimustusse satuvad. Omal on neid ka kõvasti kulunud, eriti selle külma ajal.


Kasutasin küünlajääke, kalmuküünlaid ja värvilisi peoküünlaid (sinine ja punane), kergelt pihustasin aerosooliga kulda-hõbedat peale, nii on kinkides ilusam, omale koju kõlbavad ju tavalised hallid roosid ka
Terve hulk sai värvitud lilla küünlavärviga, nii kenad said, aga kui mõtlesin neist pilti ka teha, olid juba otsas. Aga nii värvi kui munakarpe mul veel jätkub, nii et küll saab neid veel teha.

TOREDAT AASTA LÕPPU KÕIGILE!


märtsijänes posted @ 21:14 - Link - kommentaarid (13)
14 Detsember 2009
Ikka boolero.

Kudusin tütrele boolero. Jälle. Aga seekord natuke keerulisema. Vähemalt nii ma algul arvasin. Tegelikkuses polnudki asi eriti hull - sain hakkama küll.
Lõnga ei tea - ilus hõbedase läikega tumeroosa pehme mohäärisegu. Kuna paar kera oli ka harutatud lõnga, kasutasin neid, seega ei saanud väga karvane. Vardad 3,5. Kinnituseks roosipross.

Fotod õhtused ja lambivalguselised.
Värv sarnasem
Teema selle boolero kohta leidsin Osinkast.


märtsijänes posted @ 23:36 - Link - kommentaarid (7)
18 November 2009
Endiselt kindad ja boolero. Seekord tütrekesele.

Liblikamuster on ravelryst leitud kinnastelt maha joonistatud. Lõng 100% villane
( Klippan-Saule Lätist), vardad nr 3. Kuna me ei suutnud otsustada, kumb variant oleks kenam, kas roosad liblikad punasel taustal või vastupidi, kudusin kumbagi ühe. Aga, ausõna, ei oska öelda, miks ma kindaid peegelpildis ei kudunud, kuigi selline plaan oliBoolero on samasugune nagu eelmises postituses, ainult hall ning mustriks sedakorda merelainekiri Haapsalu salli raamatust.


EDIT:
Lellekas küsis, kuidas seda boolerot teha. See on imelihtne, lihtsalt lood selja laiuse jagu silmi ja hakkad ristkülikut kuduma. Kõigepealt soonikut (rohkem on parem), siis mustrit ja lõpuks jälle sama palju soonikut. Kood silmad maha. Ühe poole ülemise ja alumise sooniku otsad ühendad omavahel, sama teed ka teise poolega, nii, et soonik jääb ümbritsema kogu boolerot, mitte varrukaäärtesse. Ongi kõik.

märtsijänes posted @ 19:33 - Link - kommentaarid (11)
31 Oktoober 2009


Kootud boolero


Lõng Emmebi Vogue, vardad nr 2 ja 4,5. Soonikuosas lisaks mustade litritega Katia Paillettes, litreid pildile püüda kahjuks ei õnnestunud. Muster - lepatriinukiri (pärit Haapsalu salli raamatust).

Räpina kirjaga kindad pojale (muster A.Praakli Kirikindad I)


märtsijänes posted @ 21:31 - Link - kommentaarid (2)
080812 külalist