Loora
Loora
21 September 2008
VÄRVISPEKTER
September - oranz

Avansiks selline pisikene oranz töö. Luban, et neid tuleb veel, kuna tänu sellele kõledale külmale sügisele on minus tärganud kohutav soojade toonide vajadus.Ära sai kasutatud lõngajääke nii kunagi heegeldatud valgest saalomonisallist kui veel rohkem aega tagasi kootud kollasemustakirjudest käpikutest... lisaks lõngakastist leitud pisike jupp oranzi lõnga.

» loora posted @ 10:59 - Link - kommentaarid
20 September 2008
Kuidas kududa kindale pöidlaauku.


Kirikinnaste kooskudumise teemas tekkis arutelu pöidla'augu' kudumise üle. Kuna mu enda kindad olid justnimelt sealfaasis, et kohe-kohe pöidlakoht tulema hakkas, pakkusin välja võimaluse töö käik fotosüüdistusena üles märkida.


Kõigepealt tuleb kinnast kududa vajaliku pikkuse, et üldse saaks teha pöidlaauku.


Seejärel võtan lisalõnga (enamasti erksavärvilise ning võimalikult kontrastse, et teda oleks märgata ka kirju kirikindamustri seest) ning koon läbi vajaliku arvu silmuseid (sõltuvalt kui laia pöialt ma hiljem kududa tahan). Lisalõnga lõngajooksud seon töö pahemal pool omavahel kokku.


Lisalõngaga läbikootud silmused tõstan tagasi vasakule vardale ning jätkan kudumist nagu vahepeal poleks midagi juhtunud (ehk siis mustri järgi ).


Hilisemaks on kaks võimalust: kas jätta see lisalõnga riba sinna kuni pöidla kudumiseni või, nagu kirjutas foorumiteemas Muhv, kududa kinnast cm või paari võrra kõrgemaks; harutada lõng välja, korjata silmad nii alt kui ülevalt kahele haaknõelale või abilõngale. Niimoodi saab kinnast vahepeal ka kätte proovida.
Mina olen siiamaani (kuigi.. kootud ainult 2 paari kindaid) jätnud selle lisalõnga kuni lõpuni kindasse ning alles vahetult enne pöidlakudumist ta välja harutanud ning silmad kohe varrastele korjanud.

Loodan, et keegi abi sai.
Hüva kindakudumist!

» loora posted @ 14:21 - Link - kommentaarid (4)
13 September 2008
Rahvuslik... aga mitte 12 kuud

Mulle on kirikindad alati meeldinud. Aga palju sa neid kindad lõppkokkuvõttes siis ikka kood, eksole.
Seega tuleb välja mõelda midagi muud, kuhu seda mustrit kasutada saaks. Mina alustasin väikese asjaga - kotike, mis mõõtudelt sobiks nt. mobiilikotiks. Järgmisena ehk julgeb ette võtta juba midagi suuremat ning lõpetada kampsuni või vestiga... ehk... kunagi.Muster Kadrina rattakiri
Koti ülaossa on tehtud õhksilmustega augud, millest ketsipaelalaadselt läbi punutud kolmevärviline pael.
Lõng tumepruun Red Heart Lisa; roosad mõlemad tundmatud jäägid (kulu kõigi puhul väga väike)
Vardad 3

» loora posted @ 10:32 - Link - kommentaarid (1)
11 September 2008
Valmistumine sügiseks ning augustikuu bee˛

Ma ei tea.. mulle küll see sügis meeldib. Varem ei suutnud ma seda silmaotsastki kannatada, kuid nüüd... Oh, kui vaid sajaks.. ja sajaks.. ja sajaks veel! ^.^Muster Norwegian Star Hat by Tiennie Knits
Minu interpretatsioon mustri suhtes seisneb kõrvaklappide ära jätmises ning tuti lisamises.
Lõng Red Heart Lisa valge & tumepruun (lõngakulu mõlemal alla 50g)
Vardad 3


VÄRVISPEKTER
August - bee˛

Aasta alguses vaatasid arvatavasti KÕIK (ärge ajage tagasi, eks ), kuidas projekti raames valmisid vapustavalt kenad lapitekid. Mina olen täiesti realistlik oma võimete suhtes ning tean, et paari kuuga ei saaks ma lapitekki valmis ka siis mitte, kui mul 10 paari mootoriga heegelnõelu oleks. Selliseid iseheegeldavaid.
Ometi on tahtmine suur ning lõngajäägid vajavad realiseerimist... ja nii ma siis ka vaikselt pusima hakkasin. Lootusrikas ennustus on valmis saada kooli lõpetamiseks (sinna 3 aastat aega ). Pikaajaline stabiilsus garanteeritud, eks ole.
Augustikuu bee˛ina tahangi presenteerida esimest kümmet lappi, mis valmis said (hetkeks neid juba ~25.. bee˛id, rohelised, pruunikad...).


» loora posted @ 09:03 - Link - kommentaarid (2)
Loora
MINUST:

VANUS: 24
MÕTTETERA
"Öö ei ole kunagi nii pime ja pikk, et inimesed oma lootust kaugele koidule ei paneks."

Halldór Kiljan Laxness, "Sjįlfstętt fólk"
TEGEMISED
MÄLESTUSED
KÜLALISED
101757