Loora
Loora
16 Oktoober 2012
Esimesed lapilised

Kui mai keskel foorumis tõstatati õlasallide kudumise teema, lugesin seda päris pikalt väikese kripeldusega. Võiks ju... aga kas ma saaks hakkama... aga võiks ikkagi ju proovida... aga äkki... aga... aga... Küsimused tiirlesid peas ringi. Mitte kunagi varem ei olnud ma ühtegi asja täpselt mõõtu kudunud. Kuu aega hiljem otsustasin julguse kokku võtta ja panin end kirja nelja lapiga. Tollal tundus aeg oktoobrini niiiii pikk, et olin täiesti kindel, et jõuaksin vajadusel ka kordades rohkem lappe kududa. Hea, et lõpuks reaalsustaju ikka jalad maa peale jättis!

Algus oli paljulubav. Tegin proovilappe, otsisin mustreid, ostsin lõnga... Mustri valimisel sai määravaks võimalikult väike korduste arv ridades, et lapi pikkusesse kudumisel võimalikult minimaliseerida "üle kudumise" riski.Esimene lapp (all vasakul): lihtne ristkülikumuster moodustatuna parem- ja pahempidistest silmustest.
Lõng G-B Jil (valge 4501), vardad 2,5.

Esimene lapp sai üsna kiiresti valmis. Ei tulnud väga palju harutada ning üldsegi, üsna positiivne tunne jäi kogu kudumisest sisse. Hea algus järgmiste kudumiseks!

Teine lapp (üleval paremal): labane kude.
Lõng Novita Wool (valge 011), vardad 2,5.

Teise lapiga oli natukene rohkem peamurdmist. Mitu mustrit, millega alustasin kudumist kas ei sobinud silmuste arvu poolest või nägid lihtsalt totrad välja. Otsustasin, et parim valik oleks hea tunde tagasikudumiseks minna kõige lihtsama vastupanu teed - teha parempidise pinnaga lihtne lapp. Samas, usun, et teiste, veidi uhkemate ja edevamate vahel mõjub ta ilusalt ja tasakaalustavalt.

Kolmas lapp (all paremal): sõbranna Anu poolt kootud haapsalu salli mustriga.
Lõng G-B Jil (naturaalvalge 4509)

Ühel hetkel tundus aga, et olen oma lapikudumisega täitsa jänni jäänud. Kaks lappi olid nagu valmis, aga sealmaal see ka oli. Rääkisin sellest algatusest kuduhoolikust sõbrannale, kellel oli kohe järgmiseks õhtuks see võrratult kena nupukeste ja pitsimustriga lapp kootud. Peaksin talt vist turbovardaid laenama, saaksid äkki mu poolikud tööd ka kõik kohe tehtud.

Neljas lapp (üleval vasakul): Väädimuster siit
Lõng Novita Wool (valge 011), vardad 3

Seda lappi eristab teistest minukootutest see, et tehtud on ta veidi paksemate varrastega. Paralleelselt sellele kudusin ka igaks juhuks viiendat lappi, taaskord nr 2,5 varrastega, pärlkoes. Kudumise ajal tundus see pitsimuster lihtsalt niivõrd ludu ja veider. Kõik kahtlused aga kadusid, kui lapp sai viimistletud. Lõpuks oligi vist see lapp minu kõige lemmikum neist neljast.

Pakk lappidega läks teele üsna viimasel minutil. Suur oli mu rõõm, kui täna lugesin, et nad siiski ilusasti kohale jõudsid ja kenasti kvalifitseerusid! Jään ootama valminud sallipilte, et ka oma pisikest panust sealt otsida. Seniks aga meenutan neid selle kiire klõpsu abil, mille pühapäevaõhtul tegin.

» loora posted @ 18:03 - Link - kommentaarid (4)
Loora
MINUST:

VANUS: 24
MÕTTETERA
"Öö ei ole kunagi nii pime ja pikk, et inimesed oma lootust kaugele koidule ei paneks."

Halldór Kiljan Laxness, "Sjálfstætt fólk"
TEGEMISED
MÄLESTUSED
KÜLALISED
103523