Loora
Loora
18 Jaanuar 2017
KäpasoojendajadMuster modif. Helme ristikiri
Esimest korda katsetasin randmele millegi huvitavama kui 2-2 sooniku kudumist. Täitsa tore : )
Lõng GB Wolle Jil (4501, 4590), tundmatu villane (roheline)
Vardad 2,5 mm

» loora posted @ 00:18 - Link - kommentaarid (3)
30 Mai 2015
Kevad õhus

Eelmisel kevadel kirjutasin, kuidas nii blogi kui lõngakerad vajaksid korralikult tuulutamist, et lahti saada kogu tolmust, mis neile kogunenud on. Aasta on möödunud ning ega tõele au andes olukord väga muutunud ei ole. Lähipäevil tahaksin näidata oma lopapeysa-laadset puuvillakampsikut.Praegu aga näitan taaskord eelmisest postitusest juba tuntud tekihakatist, millele tänaseks päevaks laiust (või siis lõpuks pikkust? - kuidas võtta) juba u. 40cm kogunenud on (lõppeesmärgiks 225cm). Tundub, et see kisub järgmise viisaastaku jooksvaks projektiks. "Õnneks" lõngajääke jagub. : )

» loora posted @ 15:08 - Link - kommentaarid
31 August 2014
Rege rautan sügiselgi

Oleks ehk võinud juuni lõpus-juuli alguses osata ette näha, et nõnna suurt heegeltööd ma suvega valmis ei jõua. Tõesti, tunnistan, et projekti registreerumine motiveeris ning tõenäoliselt vähemalt paar rida olen ma heegeldanud küll selle mõttega kuklas tiksumas, et ma ei saa ju nii luuser olla ja nii vähest tööd augusti lõpus ette näidata. Häbi oleks.Võiksin ju teha süütu kõrvalseisja näo pähe ja väita, et mul oligi plaanis sall heegeldada - ja umbes selles mõõdus see töö praegu tõesti on. Pikkust 208 cm (ilma narmasteta) ja laiust 28 cm. Tegelikult aga tuleb sellest õlasall-väiketekk, mille sisse end mõnus ja soe kerra tõmmata. Laiust võiks kokku umbes meetri ikka välja pigistada. See tähendab, et ma praegu ei saa isegi mitte 90ndate vaimus laulda, et olen poolel teel su juurde(, mu armas heegeldatud triibutekike!)Igatahes, natuke sisulisemat juttu ka. Materjaliks (valdavalt) villased lõngajäägid, mida mul kappides sobivalt rohelistes-pruunides toonides kuidagi väga palju kogunenud oli. Valdavalt seetõttu, et kuigi enamus "tunduvad" sõrme all täitsa villased, on siiski tegu lõngajääkidega ja oma pead ma pakule ei paneks. Üldmulje jääb aga väga villane ja see mulle meeldib. Narmad on jäetud kavala tagamõttega hoiduda lõngaotste peitmisest. : )

» loora posted @ 10:23 - Link - kommentaarid (3)
27 Juuni 2014
Vahepala: Udupea seiklused

Kui inimesel on rohkem kui üks elupaik, siis ikka juhtub, et kui ühes kohas olles on aega, siis on kõik poolikud käsitööprojektid teises kodus.

Õnneks on ühel õigel käsitöölisel (liiga suured) lõngavarud ükskõik millises asukohas. Heegelnõel juba liigub.

» loora posted @ 15:14 - Link - kommentaarid (1)
01 Juuni 2014
Vardad vabaks!

Jätkub mu blogi ja käsitöösoone elustamisprogramm. Nagu eelnevalt juba kirjutasin, tuli lõngatokkide vahelt välja suur hunnik kunagi alustatud töid. Motivatsiooniks pildistasin mõned, mille kindlasti valmis saada tahaks, üles.Algus sai ka juba tehtud. 2012. aasta sügisel oli isetegijas ilus projekt, mille raames tehti kootud sallid missioonil poja kaotanud emadele. Ka mina võtsin sellest tagasihoidliku nelja kootud lapiga osa. Sellest ajast oli aga mul varrastel ka viies, varulapp. Lõpuks leidsin mahti see ära lõpetada. Eks paistab, kas ta saab omale kunagi mingi arvu kaaslasi, et kaunistada tekina mu voodit või sallina mu õlgu. Või hoopis osalen mõnes aasta ema tekiprojektis. Aeg näitab.

Muster Pärlkude (pahem-parempidised silmused vaheldumisi)
Lõng G-B Jil, tõenäoliselt naturaalvalge, vardad 2,5

Edasi siis neist poolikutest töödest...Nagu eelmises postituses ka juttu olin, vedasin 2012. aasta kevadel koostegemist nimega "Ammune unistus", mille raames alustasin puuvillase islandi-kampsuni-laadse toote kudumisega. Praeguseks on kaelusemustrit jäänud kududa veel umbes veerandsada rida, seejärel tuleb palju lõngaotsi peita ja varrukad kokku õmmelda jne. Lisaks peab välja mõtlema, kas ja kuidas ma sinna nööbid külge õmmelda tahan. : )Ka selle kampsuni sünd jääb tõenäoliselt 2012. aastasse, oktoobri lõppu või novembrisse, kus mul mingipärast oli roosa ja seebivahune illusioon, et jõuan kallile teisele poolele jõuludeks kampsuni valmis kududa küll. Iseenesest suhteliselt "igav" kudumine, telliti tume ja ilma mustrita kampsun, võiks ju kiiresti minna küll. Praeguseks on peaaegu valmis esitükk (või tagatükk, ma veel pole otsustanud). Äkki saab kingitus valmis (üle-üle-üle....)järgmisteks jõuludeks? Enne ei tohtinudki ju kampsunit valmis kududa, kui sõrmust sõrmes pole.Nende kinnaste lugu algab Raverly sõnul 2010. aasta detsembri lõpul. Mäletan, et leidsin Norra Rahvamuuseumi kogudest lõputult kaunid kirikindad, armusin silmapilkselt ning joonistasin (esimest korda elus!) mustri omale maha. Päris täpselt ei saanud, natuke oli ise improviseeritud ka, eriti just kinda lõpuotsas. Kolme värviga polnud ma korraga veel kudunud, ent see ei olnudki nii keeruline, kui kartsin. Kuna kõik mu kindad on kas katki või kaduma läinud, oleks soov need sügiseks valmis saada väga suur. Ja kas poleks mitte imeline selliste kaunitaridega mööda Tartu linna ringi hõljuda?Millal ma neid sokke kuduma hakkasin, täpselt ei teagi. Tõenäoliselt juba ülikooliajal, mis annab aga siiski võimaliku vanuse neile juba peaaegu kolm aastat. Kuna aga sarnaselt kinnastele on ka mu villased sokid veidi väsinud, võiks ka need kiiremas korras valmis saada.

Kindlasti leian süvenedes veel poolikuid projekte siit kui ka vanematekodust. Et aga ennast mitte üle koormata ega järsult alustades lõngafoobiat tekitada, panen need neli tööd prioriteetideks, millega selle aastanumbri sees valmis saada tahaks. No kaua võib?!

» loora posted @ 11:43 - Link - kommentaarid (1)
Loora
MINUST:

VANUS: 24
MÕTTETERA
"Öö ei ole kunagi nii pime ja pikk, et inimesed oma lootust kaugele koidule ei paneks."

Halldór Kiljan Laxness, "Sjálfstætt fólk"
TEGEMISED
MÄLESTUSED
KÜLALISED
102576